I ia w Oranjevrouwen strijden om 22 NI Los Angeles FC lonkt naar middenvelder, die Kort Gattuso trainer AC Milan AC Milan heeft trainer Vincenzo Montella ontslagen en vervangen door oud-speler Gennaro Gattuso (foto). Milan staat zevende in de serie A op 18 punten van koploper Na- poli. Bij Sassuolo - waar de Nederlander Timo Letschert speelt - werd gisteren trai ner Cristian Bucchi aan de kant geschoven. Giuseppe Iachini is zijn vervanger. Berizzo uit de roulatie Eduardo Berizzo zit voorlopig niet op de bank bij Sevilla omdat hij zich moet laten behandelen voor prostaatkanker. Berizzo vertelde vorige week over zijn ziekte in de rust van het Champions League-duel met Liverpool. Zijn spelers maakten daarna een 0-3 achterstand goed en eindigden op 3-3. Ajax: deal met Chinezen Ajax gaat samenwerken met de Chinese voetbalclub Guangzhou R&F FC. Algemeen directeur Edwin van der Sar zette gisteren zijn handtekening onder een vijfjarige over eenkomst. Guangzhou R&F wil met hulp van Ajax de beste jeugdopleiding in China ontwikkelen. De Amsterdamse club ver dient in totaal 10 miljoen euro met deze deal. Vreven moet één duel zitten Trainer Stijn Vreven (foto) mag zondag in de thuiswedstrijd van NAC Breda tegen Ex celsior in de eredivisie niet op de bank zit ten. De coach is door de KNVB voor één wedstrijd geschorst. De Belgische trainer krijgt de straf omdat hij zaterdag in de slot fase van het uitduel met Heracles Almelo naar de tribune werd gestuurd. Flitsen Loting Overstap Wesley Sneijder is weer geblesseerd bij zijn club OGC Nice. Hij was nog niet echt gelukkig aan de Cöte d'Azur. Inmiddels hoopt de recordinternational op verlossing vanuit Los Angeles. Guido Albers, zaakwaarnemer van Wesley Sneijder, vloog gistermid dag opnieuw naar Los Angeles. Niet voor het eerst schuift de spelersbe geleider daar deze week aan bij een afvaardiging van Los Angeles FC, een club uit de Amerikaanse Major League Soccer, getraind door oud- bondscoach Bob Bradley. Het doel van het bezoek is helder: Sneijder alsnog aan een contract helpen bij de club uit Californië, dit seizoen als 'franchise' debuterend op het hoogste Amerikaanse niveau (en niet te verwarren met LA Ga laxy). De Nederlander zou in dat geval tussentijds vertrekken bij OGC Nice, de club waar hij in au gustus een contract voor één jaar tekende, maar waar hij nog verre van gelukkig is. Sneijder flirtte al eerder met Los Angeles FC, al in zijn tijd als speler van Galatasaray. Tot een deal kwam het destijds niet, ook omdat de Amerikaanse voetbalcompetitie formeel pas op 1 januari begint. Vo rig jaar stond Sneijder nog (duur) onder contract in Turkije, afgelopen zomer moest de transfervrije Ne derlander eerst nog een half jaar zien te overbruggen. Vraag is vooral of Los Angeles FC het team nog wil opbouwen rond Wesley Sneijder Na weken van afwachten en af wegen, tekende Sneijder uiteinde lijk bij OGC Nice. Champions League lonkte toen nog in Zuid- TOBBEN Njf Frankrijk, vorig seizoen was de ploeg van trainer Lucien Favre derde geworden, en bovendien speelde de ploeg met een klassieke nummer 10 in een 4-4-2 systeem. Het leek geen onlogische stap voor Sneijder, op een niveau in de Euro pese subtop, maar de praktijk bleek weerbarstiger. Sneijder had weken nodig om topfit te worden, speelde zijn eerste wedstrijden moeizaam en kwam bovendien in een team terecht dat Ja, de stadions in Nederland zitten propvol als de Oranjevrouwen spelen. Ook vanavond weer als het elftal in de Goffert van NEC speelt. Maar toch: vóór het gewonnen EK moest er vanuit de voetbalbond geld bij om het vrouwenelftal op de been te houden. Maar ook na de sensationele EK-winst in eigen land is het vooralsnog geen vetpot qua commerciële inkomsten. In die zin: het geld dat er nu in en rond het elftal wordt gestopt, ver dient de KNVB net aan terug. Tegen die achtergrond onder handelen de voetbalsters van Oranje, bijgestaan door spelers vakbond WCS, nu met de voet balbond over een verbeterde fi nanciële regeling. De tijd dat de vrouwen voor een fooi spelen, moet na zo'n prestatie van afgelo pen zomer verleden tijd zijn, stel len de voetbalsters van Oranje bij monde van 'woordvoerders' Vivi- anne Miedema en Lieke Martens. Om het beeldend te maken: de mannen krijgen grofweg een ton per speler bij plaatsing voor een WK-KWALIFICATIE Groep 3 Stand eindronde. De EK-winst bij de vrouwen leverde naar verluidt 16.000 per speelster op. De KNVB Quote van de dag 'Duitsland behoort altijd tot de favorieten' dinsdag 28 november 2017 VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL Mario Götze komt pas in het nieuwe jaar weer aan voetballen toe. De aanvallende middenvelder van Borussia Dortmund staat zes weken aan de kant met een enkelbles sure. GO l Bij het WK komen maxi maal twee Eu ropese landen elkaar tegen in de groepsfase. De FIFA be paalde dat na ties uit het zelfde conti nent niet bij el kaar in de poule mogen, uitgezonderd Europese lan den. Gareth Bale (foto) kan van daag na twee maanden zijn rentree maken voor Real Ma drid. De aan valler deed eind septem ber in het duel met Borussia voor het laatst mee. D Michael Eme- nalo gaat als technisch di recteur van AS Monaco aan de slag. De 52-ja- rige Nigeri- aanse oud speler voerde die functie 10 jaar lang uit bij Chelsea. Sneijder hoopt Sjoerd Mossou Nice Wesley Sneijder tobde het af gelopen half jaar. Na zijn vro lijke presentatie en dito de buut, kwam het verval met de interland tegen Frankrijk (4-1 verlies) en de afstraffing tegen topclub PSG (3-0). 6 i JL Tf ATj. "V- Wesley Sneijder lijkt zich af te vragen waar zijn toekomst ligt. FOTO REUTERS De voetbalsters van Oranje spe len vanavond de derde WK-kwa- lificatiewedstrijd tegen Ierland. Maar in aanloop naar die wed strijd gaat het vooral om geld in plaats van voetbal. De speel sters, hot na de EK-titel, strijden voor betere vergoeding als Oranje-international. Daniël Dwarswaard Zeist Vandaag 20.00 uur Nederland - Ierland Slowakije - Noord-lerland gespeeld pt (v-t) 1 Nederland 2 6 (6-0) 2 Ierland 2 6 (2-0) 3 Noorwegen 3 6 (10-3) 4 Noord-lerland 2 0 (3-6) 5 Slowakije 3 0 (1-13) —Argentijn Lionel Messi ziet op het WK volgend jaar vier concurrenten. Ook Brazilië, Spanje en Frankrijk maken kans, zegt hij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22