j Verliefd, verloofd... 559 'La dolce vita' in Italië Wahine (15) aast op dé stoel in het Torentje Ook regelmatige bezoekers komen op de lijst 1 Walcheren Mijn eerste robot in bed! ledereen die werkt, woont of regelmatig aanwezig is op kinderopvang, moet zich vanaf 1 maart 2018 verplicht registreren. Wie eenmaal in het register staat, wordt voortdurend gecontroleerd op strafbare feiten die werk in de buurt van kinderen onwenselijk of onmogelijk maken. Wie zich niet registreert, mag niet in de kinderop vang werken. Ook mensen die zelf geen kinde ren opvangen maar wel regelmatig op een opvanglocatie zijn, moeten zich registreren, maakt het ministe rie van Sociale Zaken vandaag be kend. Daarbij gaat het bijvoorbeeld om de buurvrouw van een gastou der die elke week tijdens het oppas sen op de koffie komt. Ook bouw vakkers die meerdere weken over dag op een kinderopvang aan het werk zijn, moeten zich aanmelden. Zij zijn daarbij verplicht een Verkla ring Omtrent het Gedrag (VOG) te overleggen. Vaste medewerkers, gastouders en hun huisgenoten worden al sinds 2013 continu gescreend. Volgens So ciale Zaken leverde die controle de afgelopen jaren 225 meldingen op, gemiddeld vier tot vijf per maand. 70 procent van die meldingen be- Kinderen zijn kwetsbaar; het is belangrijk continu te kijken naar veiligheid treft de gastouderopvang; meestal gaat het daarbij om huisgenoten die in de fout zijn gegaan. Het register moet ervoor zorgen dat ook tijdelijke medewerkers als stagiairs, uitzendkrachten en vrij willigers, voortdurend in de gaten worden gehouden. „Kinderen zijn kwetsbaar, daarom is het belangrijk dat wij continu kijken naar hun vei ligheid", zegt staatssecretaris Ta mara van Ark (Sociale Zaken, WD). Iedere gastouder en elke kinder opvang is verplicht te melden welke mensen regelmatig over de vloer ko men. Verzuimen zij dat, dan riske ren zij boetes of sluiting. Uitgangs punt is dat iedere persoon die elke drie maanden ten minste 30 minu ten in de buurt is van kinderen wordt aangemeld. Het register is gekoppeld aan de Basisregistratie Personen (BRP) en Justis, de screeningsautoriteit die toegang heeft tot bestanden van po litie en justitie. Zodra er ingegrepen moet worden, bijvoorbeeld omdat iemand wordt verdacht van voor kinderen onveilig gedrag, krijgt de beheerder van het personenregister, de Dienst Uitvoering Onderwijs (DUO), een seintje. DUO neemt dan contact op met de GGD, die op ge meentelijk niveau toezicht houdt op de kinderopvang. De GGD neemt vervolgens contact op met de kin deropvangorganisatie of het gastou derbureau. De Branchevereniging Maatschappelijke Kinderopvang steunt de invoering van het register. Rondreizen Kras.nl/italie of bel 088-0885 886 Ze is zelfverzekerd, welbespraakt en heeft een uitgesproken mening. Wahine Wisse mag dan nog maar 15 jaar oud zijn, ze steekt haar politieke ambities niet onder stoelen of banken. Ze wil ooit de eerste vrouwelijke PinTi'er )f^ederland worden en aast op dé herfHA/" t ie' Het CDA Reimerswaal heeft Wahine - ondanks haar jonge leeftijd - op de achtste plek van de kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen gezet. Nieuwsmedia Hart Ziel Het Verenigd Koninkrijk krijgt weer een sprookjeshuwelijk als prins Harry komend voorjaar de Amerikaanse actrice Meghan trouwt.P4 Verplichte registratie voor werk in crèche Laurens Kok Den Haag —Tamara van Ark, staatssecretaris Bijlage vandaag in deze krant t-nv 70 korting P-P Korting tot€ 8 dagen v.a. Van het barokke Lecce tot cultureel Venetië. En van de prachtige Amalfikust tot de Etnavulkaan in Sicilië... Italië heeft het allemaal. Ruime keuze uit groepsrondreizen en fly-drives Voor meer informatie over Italië, zie www.enit.it Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds ZEELAND5 FOTO M ARCELLE DAVIDSE dinsdag 28 november 2017 7°C Soms zon, maar ook buien pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1