M Christmas withThe King 5 Rechtspycholoog is overtuigd van onschuld De verhoren van de kinderen deugden nieten er was geen aanwijzing om te denken dat hij die kinderen heeft misbruikt ''ELVIS GREATEST CHRISTMAS SONGS Knobbe zat van 1999 tot 2011 vast voor misbruik van zeven kinderen, onder wie zijn twee dochters. Die vertelden zaterdag in deze krant dat ze nooit door hun vader zijn misbruikt. De politie zou hen des tijds - ze waren 11 en 13 jaar oud - hebben aangezet tot het doen van valse verklaringen. „Dit bevestigt dat de zaak tegen Knobbe totaal verkeerd was", zegt Van Koppen, verbonden aan het Nederlands Studiecentrum voor Criminaliteit en Rechtshandha ving. Hij heeft zich eerder uitge breid in de zaak verdiept. „Dit is het prototype van een rechterlijke dwaling. De verhoren van de kin deren deugden totaal niet en er was daarnaast geen ondersteu nend bewijs. Een deel van de be wezen verklaarde feiten was aan toonbaar onjuist. Er is zelfs geen aanwijzing om te denken dat hij die kinderen heeft misbruikt. Ik ben volledig overtuigd van zijn on schuld." Van Koppen oordeelt hard over de officier van justitie in de zaak. De dochters van Knobbe, Melissa en Deborah, zeggen na de rechts zaak vaak door haar te zijn bena derd: zij zou hebben gedreigd met sancties als de dochters zouden meewerken aan heropening van de zaak. De officier erkent contact te hebben gezocht, maar zegt hen slechts te hebben willen helpen. Van Koppen: „Deze officier heeft zich heel raar gedragen. Ze kon to taal geen afstand houden. Ik weet dat ze gedurende de zaak ook een kritische getuige-deskundige op- belde die door de rechter-commis- saris was aangewezen. Ongehoord. Het privé benaderen van ver meende slachtoffers klopt natuur lijk al helemaal niet." Van Koppen is niet de eerste deskundige die zich kritisch uitlaat over de zaak. Rechtspsycholoog Hans Crombag, hoogleraar straf recht Theo de Roos en twee poli tiedeskundigen zeiden eerder al dat de zeven kinderen in de zaak verkeerd zijn ondervraagd. De re chercheurs in de zaak waren vol gens hen vooringenomen en duw den de kinderen richting belas tende verklaringen. Advocaat Geert-Jan Knoops, die Knobbe tegenwoordig bijstaat, wil proberen de zaak te laten herope nen met de verklaringen van de beide dochters. Volgens Van Kop pen moet de zaak inderdaad op nieuw. „Deze man is onterecht veroordeeld, dat zeggen nu zelfs de vermeende slachtoffers. Dus die zaak moet over. Maar ik vraag me af of het ook gaat gebeuren. De Hoge Raad is de instantie die daar over gaat, maar ze heropent bijna nooit zaken. Ze wil het niet, want ze is onderdeel van de rechterlijke macht. En als deze zaak over moet, wordt duidelijk hoe vreselijk de rechterlijke macht er in dit geval naast zat." Van Koppen pleit al langer voor een nieuw systeem, waarin niet de Hoge Raad, maar een onafhanke lijke commissie zich kan buigen over afgedane strafzaken waar veel twijfels over zijn. Zo'n commissie bestaat onder meer in Engeland. „Je hoeft niet elke week een zaak heropenen, maar in Nederland ge beurt het nóóit. Er wordt gedaan alsof hier nooit een rechterlijke dwaling is." Het mooiste aanbod voor een avondje uit! Een spectaculaire Elvis-kerstshow 16,50 korting op alle rangen Bestel uw tickets op pzc.nl/elvis maandag 27 november 2017 Uit de 12.953 inzendingen voor de WNF Frans Lanting Award is dit de beste. FOTOWNF/KOEN HOEKEMEIJER 'Zaak-Knobbe is pure rechterlijke dwaling' De rechtszaak tegen Hennie Knobbe (64), die elf jaar vastzat voor kindermisbruik, moet wor den heropend. Dat vindt rechts- psycholoog Peter van Koppen. „Knobbe is 100 procent zeker onschuldig." Peter Groenendijk Rotterdam - Peter van Koppen, rechtspsycholoog MA De zaak tegen Hennie Knobbe (boven), die vastzat voor kindermisbruik, is volgens rechtspsycholoog Peter Knobbe gebaseerd op drijfzand. FOTO'S HH KOEN VERHEI JDEN J* '.v Geniet deze kerst van Grahame Patrick, die op onnavolgbare wijze de muziek van Elvis laat herleven! Zing mee met de grootste hits vanThe King. Van 21 t/m 23 december 2017 te zien in het AFAS Live in Amsterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 5