u Chris Koopman is teleurgesteld: bestuur SGP wil mij niet meer I Jori Linea is jarig en trakteert! )LEN 19 Lure and Emerger promoot sport tijdens open dag Relatief weinig mensen doen nog aan vliegvissen, maar de sport is bezig aan een opmars. „Je raakt ermee besmet." BE ^vliegvissen heeft lange tijd een elitair imago gehad. „Mensen dach- ten dat je het alleen in Ierland of Schotland kon doen met whiskey en een si gaar erbij", zegt Rob Huisman. „Die tijden zijn gelukkig veran derd." Dat merken ze ook bij de Zeeuwse vliegvisvereniging Lure and Emerger. „Toen ik er in 2006 bijkwam hadden we 37 leden, in middels zijn dat er 64", zegt Huis man, die nu secretaris is. „We ho pen door te groeien naar een le dental van tussen de tachtig en de honderd. Dan krijgen we net wat meer financiële armslag." De club hield zaterdag een open dag in dorpshuis Versvliet in 's- Heer Abtskerke. „Dit soort pro motie hebben we wel nodig", stelt Huisman. „Want het is nog altijd een beetje een grijze sport. Geluk kig zien we steeds meer jonge aanwas. En daar bedoel ik dan geen jongens van zestien mee, maar vooral dertigers." Vliegvissers vissen niet met le vend aas, maar gebruiken van veertjes of haartjes gemaakte kunstvliegjes of andere insecten. Die maken ze meestal zelf. Het ge wicht van de lijn wordt gebruikt om het aas te werpen. Tijdens de open dag werd zaterdag onder meer de techniek van het werpen gedemonstreerd. Ook konden be langstellenden zien hoe de vlieg jes worden gebonden. Nog maar relatief weinig vissers hebben het vliegvissen ontdekt. Huisman schat in dat zo'n twee procent van de ongeveer twee miljoen Nederlanders met een vispas de volgens hem mooiste vismethode beoefend. Zelf was hij vrijwel meteen verkocht toen hij via via in contact kwam met de vliegvisserij. „Je raakt ermee be smet", vertelt hij. „Het is voor mij de ultieme manier van ontspan ning. Je vergeet even al je zor gen. Het is geen kwestie van je hengel uitwerpen en dan maar wachten tot die dobber ondergaat, want een dobber hebben wij niet. Je moet goed inschatten waar de vissen zitten en vervolgens de vlieg het werk laten doen. Je pro beert als het ware na te bootsen dat het een echt insect is dat be weegt. Als je de vis dan zover kunt We zijn een vriendenclub zonder concurrentie en afgunst krijgen dat hij denkt dat het eten is en vervolgens toehapt, geeft dat een geweldig gevoel." In Versvliet worden de leden avonden gehouden, maar het echte vissen gebeurt een paar ki lometer verderop. Op een rustig plekje tussen Goes en 's-Graven- polder, enigszins verscholen, heeft Lure and Emerger een prachtige eigen visplas. Veel leden maken ook reizen naar het bui tenland. In onder meer Noorwe gen, de Belgische Ardennen en de Eiffel in Duitsland liggen mooie vislocaties. „Leden maken die rei zen vaak samen, want we zijn een echte vriendenclub", zegt Huis man. „Er is hier geen sprake van concurrentie of afgunst. Je hebt nogal eens vissers die echt niet aan een ander willen vertellen waar of met welk aas ze die dikke karper hebben gevangen, maar dat soort gedrag komt bij ons niet voor." Het vertrek van Koopman blijkt geen vrijwillige te zijn. Hij voelt zich aan de kant gezet, zonder waardering voor zijn inzet in de afgelopen twaalf jaar als raadslid. „Signalen van het bestuur of de raadsleden heb ik nooit gekregen", zegt hij. De frustraties klinken door in zijn stem. „Het had ook an ders gekund. Ik had Kees Knuist met alle plezier willen introduce ren in de raad. Dan had ik zelf langzaam kunnen afbouwen." Afspraak Volgens secretaris Martien van Dijke is vier jaar geleden met Koopman afgesproken dat hij in 2016 plaats zou maken voor een jonger raadslid. Dat verzoek heeft Koopman vol gens Van Dijke ondertekend. Koopman zelf ontkent dat. „Chris gaf twee jaar terug aan dat hij tot het einde van deze periode door wilde. Die ruimte hebben we hem als bestuur gegeven." De 63-jarige Koopman denkt dat er meer achter steekt. „Het bestuur wil me simpelweg niet meer. Ik ben een volksvertegenwoordiger, een man die tussen de mensen staat. Geen SGP'er volgens het boekje. Kennelijk past de manier waarop ik betrokken ben bij de Tholenaren niet bij de visie van de partij." Of Koopman verder gaat als raadslid op persoonlijke titel of binnen een andere partij, weet hij nog niet. maandag 27 november 2017 Vliegvissers hengelen naar aanwas Rob Paardekam 's-Heer Abtskerke - Rob Huisman, secretaris Mensen die nieuwsgierig zijn, kunnen altijd een keer komen kijken bij de vliegvisvereniging. Meer informatie is te vinden op de website lure-and- emerger.nl. Opperste concentratie bij Jan Keur als hij een vliegje aan het bin den is. FOTO'S JOHAN VAN DER HEIJDEN Gerrit Werff demonstreert de techniek van het werpen. Vraag naar de voorwaarden WOONPLAZA De grootste verrassing op de kieslijst van de SGP in Tholen is het ontbreken van Chris Koop man (63) uit Sint-Maartensdijk. De 27-jarige Kees Knuist neemt zijn plaats in. Koopman is zwaar teleurgesteld. De reden voor het besluit is verjonging, zegt secretaris Martien van Dijke. Timo van de Kasteele Tholen Koopt u in 2017 een LINEA sofa van Jori, dan betaalt u de voordeligste stof- of lederprijs.* Kom snel langs bij Binnenuit Meubelen. Schouwersweg7 Heinkenszand 0113 56 14 82 binnenuit.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 58