Wiert Omta trekt lijst PvdA in Goes t 18 Wolphaartsdijk heeft meer potentie Het toeristische aanbod in Wol phaartsdijk bestaat nu grofweg uit een aantal campings met vooral sta caravans en de jachthaven. Eén van de zwakke punten die in een toe- komstschets worden genoemd, is het ontbreken van een dagattractie, het liefst een plek waar mensen ook met regenachtig weer terecht kun nen. Veel recreatie-ondernemers en andere belanghebbenden met wie de gemeente heeft gesproken vinden dat zo'n voorziening er moet komen. Ook het openbaar vervoer moet beter. Met name een goede busver binding tussen het recreatiegebied en de stad Goes is gewenst. Andere zwakke punten die naar voren ko men, zijn het slechte internet, het ontbreken van faciliteiten voor sur fers en duikers en het tekort aan parkeerplaatsen. Daar tegenover staan twee hele sterke punten: de centrale ligging in Zeeland en de aanwezigheid van het Veerse Meer. Jachthavens In de schets staat ook dat de samen werking tussen de recreatie-onder- nemers te beperkt is. Iedereen is nog te veel bezig met zijn eigen be langen. Daar komt bij dat er sprake Wolphaartsdijk is dé toeristische hotspot in onze gemeente is van tegengestelde belangen. De jachthavens in Wolphaartsdijk zijn verenigingshavens, die logischer wijs niet zozeer het belang hebben om recreanten binnen te halen, maar meer het beschermen van het bezit van hun leden. Er is dus werk aan de winkel. „Deze schets is het beginpunt. We hebben hem gemaakt op basis van de gesprekken met de ondernemers en andere belanghebbenden", zegt Alssema. „We vragen nu als het ware aan ze: is dit wat jullie hebben bedoeld? Als dat zo is, gaan we de plannen verder uitwerken." Voetpad Behalve de gewenste komst van een dagattractie worden al wat meer concrete actiepunten genoemd die het dorp aantrekkelijker kunnen maken voor de toerist. Zo moet langs de Veerweg een vrijliggend voetpad worden aangelegd en is de komst van een centrale parkeer plaats gewenst. De wandelboule vard moet worden uitgebreid langs de haven. Verder zou onderzocht kunnen worden of de midgetgolf- baan kan worden verbeterd of ver plaatst. Door gezamenlijke promo tie kan Wolphaartsdijk beter op de kaart worden gezet. Het idee leeft om een prijsvraag uit te schrijven voor een nieuwe, pakkende naam voor de recreatiezone. De partij voert een aardige verjon ging door, want de plaatsen na hem worden gevuld door twintigers. Marco Eestermans, nu al heel actief voor de partij, ziet zijn inspannin gen beloond worden met een tweede plek. Afdelingsvoorzitter Wouter van der Pijl staat op drie. Amanda van Hertum maakt de top vier compleet. Omta is fractievoor zitter van de PvdA in de gemeente raad. Zijn collega-raadslid Marlize Laport doet een stapje terug, maar is nog wel op de lijst te vinden. Ze staat zesde. De PvdA heeft twee ze tels in de raad. Bij de vorige verkie zingen kwam het tot een scheuring in de partij, nadat oudgediende Henk Hoo-gerland een in zijn ogen te lage plek op de kandidatenlijst kreeg aangeboden. Hij begon een eigen partij, de Partij voor Goes, en nam een aantal PvdA'ers mee. Deze partij haalde ook twee zetels. IN DE REGIO In Veilige Handen Eerlijke mobiliteit Alzheimer en deWMO MIJN DORP, MIJN STAD maandag 27 november 2017 BE' Aanbod toerisme naar hoger plan De gemeente Goes en recreatie ondernemers uit Wolphaartsdijk zetten samen de schouders onder een plan om het toeristi sche aanbod in het dorp naar een hoger plan te tillen. „Wol phaartsdijk is dé toeristische hotspot in onze gemeente", zegt wethouder Derk Alssema. „Maar de potentie is groter dan wat er nu wordt uitgehaald." Rob Paardekam Wolphaartsdijk - Derk Alssema, wethouder Wiert Omta is door de leden van de PvdA in Goes gekozen tot lijsttrekker voor de gemeente raadsverkiezingen van maart volgend jaar. Rob Paardekam Goes GOES Het was gisteren een gezellige boel op de Grote Markt in Goes. Samen met de Zwarte Pieten konden kinderen allerlei leuke spelletjes doen, zoals touwtje springen, hoepelen en ballen in een schoorsteen gooien. Er werd ook muziek gemaakt en gedanst. Sinterklaas deed het was rustiger aan. Hij zal lekker warm in het stadhuis en zette zijn handtekening op de pietendiploma's van de kinderen. Donderdag om 19.00 uur is er nog een sintactiviteit in Goes: een lampionoptocht, foto johan van der heijden GOES Vrijwilligersorgani saties kunnen zich alleen vandaag nog aanmelden voor de bijeenkomst In Vei lige Handen, die maandag 11 decem ber in Goes plaats vindt. Hier horen wat ze kunnen doen tegen seksueel grensoverschrij dend gedrag bij minderjarigen en kwetsbare mensen. De bijeenkomst duurt van 19.00 tot 21.00 uur bij SMWO aan 's-Heer Els- dorpweg 12. Aan melden via vrijwilli- gerspuntgoes.nl. KRUININGEN De Provinciale Chronisch zieken en Gehandicapten organisatie Zeeland houdt haar najaars bijeenkomst van daag in Kruiningen. Dr. Karei Martens, werkzaam aan de Radboud Universi teit van Nijmegen en aan het Institute of Technology van Haifa (Israël), geeft een lezing over Rechtvaardige Mo biliteit. De bijeen komst in Ons Dorpshuis duurt van 19.30 tot 21.30 uur; inlopen kan vanaf 19.00 uur. GOES Alzheimercafé De Bevelanden houdt vandaag een bij eenkomst in zorg centrum Randhof in Goes. Het thema van deze avond is de Wmo. Door de Wet Maatschappe lijk Ondersteuning kunnen mensen met dementie lan ger thuis blijven wonen. J. Duin- kerke vertelt welke hulp en ondersteu ning er in zo'n situ atie mogelijk is. De bijeenkomst duurt van 19.30 tot 21.30 uur. De toegang is gratis. ZEEVISKAMPIOENSCHAP WESTENSCHOUWEN Het waren barre omstandigheden zaterdag tijdens de vijftigste editie van de Eilandwedstrijd om het zeeviskampioenschap van Schouwen-Duiveland. Met een westenwind, een pittige hagelbui en zelfs een paar onweersklappen. Maar de 35 deelnemers streden op het strand bij Westenschouwen vier uur lang onverschrokken door. Met winst voor junior Djayden Hilleman (hier op foto met vader Wim) en dame Elma Deurloo. Dirk Fluijt pakte de winst bij de mannen. En HSV de Krabbe werd teamkampi oen. FOTO MARIEKE MANDEMAKER GOES Inloophuis Oase, ochtend: Inloop voor koffie en thee; Erasmuspark, 09.30-11.30 uur: Di gitaal Café; vanaf 13.00 uur: Ac tiviteiten senioren, waaronder hand werken, bridge, ta feltennis en schilde ren; Boekhandel De Ko peren Tuin, 19.30 uur: Boekbespre king met Frenk van der Linde en Mylou Frencken over hun pas gepubliceerde boeken 'Onder Hol landse helden' en 'interviews met de top van de Neder landse kleinkunst'; Zorgcentrum Rand hof, 19.30 uur - Alzheimercafé HANSWEERT Dorpshuis Kaj Munk, Schoolstraat 5,13.00-17.00 uur: Kaarten en Biljarten voor senioren HEINKENSZAND Hoefbladstraat 1, 13.30-14.30 uur: Gratis sporten onder professionele begeleiding 'S-HEER ARENDS- KERKE Poelwijck, 10.00- 12.00 uur: Digitaal café KRABBENDIJKE Dorpshuis de Mei boom, Kerkpolder 30,14.00-16.00 uur: Sjoelen en Biljarten voor senioren KRUININGEN Hof Cruninghe, Langeviele 41, 13.30-15.30 uur: Creatieve middag Dorpshuis, 19.30 uur: Bijeenkomst 'Rechtvaardige Mo biliteit' door prof. dr. C.J.C.M. Martens RILLAND Dorpshuis Luctor et Emergo, 14.00- 16.30 uur: Kaarten voor senioren WAARDE Dorpshuis Meer waarde, 09.00- 10.00 uur: Allevo Lessen 'Bewegen voor 50+' WOLPHAARTSDIJK Meuleweie, 09.30- 11.30 uur: Digitaal Café YERSEKE Moerzicht, 13.30- 15.00 uur: Open middag Grand Café met activiteit; Moerplein, 19.15 en 20.15 uur: Bewe gingsuur senioren. PIETENDIPLOMA'S

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 57