Ondernemers bezorgd over verlichting Brouwersdam Kinderen met kanker Jori Linea is jarig en trakteert! "4'if 19 THUREDRIHT BETROKKENHEID 5d?.T^ - i(fe Geld los kletsen en mensen tot actie aansporen. Bart Schot uit Zierikzee is er een meester in. Dat liet hij 25 jaar lang met Thuredrihtzien. TL ffld>,lr //-Jehoof Jn' "/ben f/oet Niet veel mensen op Schou- wen-Duiveland kennen het 'potje van Van der Maas', maar Bart Schot kent 'm heel goed. Als 'aartsbede laar' weet hij altijd overal en nergens geld los te praten. Maar nóóit voor zich zelf. Altijd alleen maar 'als dienstverle ning naar de samenleving toe'. Zaterdag nam Schot (82) na dik 25 jaar afscheid als voorzitter van de stichting Vakantiehuis Thuredriht. Zoals hij ooit het eerste va kantiehuis van die stichting in ongeveer een week tijd van de grond wist te tillen, zo rommelde de oud-mosselkweker wel meer voor Thuredriht bij elkaar. Met pannen met mossels, mooie verhalen en met bolussen. „Want als je vrijwilligers hebt, moet je die 'butteren en suuk- eren'", verwoordde Marieke Braber- Schot één van de lessen die ze van haar vader heeft geleerd. Bedankdag Bijgestaan door die vrijwilligers zorgde Schot er voor, samen met Lionsclub Dor- drecht-Thuredriht, dat er uiteindelijk drie huisjes voor gezinnen met een kind met kanker in Renesse kwamen te staan. De giften krabbelde hij jaarlijks op een behangrol om die op de bedankdag te onthullen. Net zo blij met een kleine gift als met de bijdragen van de 'grote jon gens'. De rol was dit jaar tekort om er alles op kwijt te kunnen. Er werd gul gegeven bij wijze van afscheidscadeau. Zoals onder meer 2.500 euro uit het 'potje van Van der Maas'. Dat is de bijnaam van de Stichting Bevordering Zorg Schouwen- Duiveland die elk jaar rente aan goede doelen heeft te vergeven. Daarvoor moet je dan wel een officieel verzoek indienen inclusief tig benodigde documenten - schetste Henk Groeneveld van deze stichting. VAKANTIEHUIZEN Als je vrijwilligers hebt, moetje ze 'butteren ensuukeren' Schot presteerde het om twee dagen voor de bestuursvergadering pas een te lefoontje te plegen en dan op verzoek er snel een briefje achteraan te krabbelen. Zonder welke poespas dan ook. „Namens Thuredriht: de kranen binne kapot of we zakken door de vloer. Bij voorbaat harte lijk dank", citeerde Groeneveld vrij uit Schots brieven. Maar hij kreeg het altijd weer voor elkaar. Dit jaar werd voor Thu redriht 28.000 euro opgehaald. Het Platform Pioniers Brouwers dam maakt zich zorgen over het ontbreken van verlichting bij de parkeerplaatsen en verkeersover- gangen in de buurt van strandpa viljoens aan de buitenzijde van de Brouwersdam. Dat maken ze duidelijk in een brief aan de gemeentebesturen van Schouwen-Duiveland en Goe- ree-Overflakkee en aan Rijkswa terstaat. Het is er in de avonduren aardedonker. Automobilisten die langsrijden zien zodoende ook niet of nauwelijks dat ze strand- overgangen (en daarmee parkeer en oversteekplaatsen) passeren. Ook met het oog op inbraakpre ventie is er behoefte aan licht. Her en der wordt wel wat op eigen houtje geregeld: „Maar eigenlijk is het een publieke verantwoorde lijkheid dat het veilig is op de openbare weg", zegt platform voorzitter John Elenbaas. Het mooiste zou zijn als de ver lichting uniform wordt vormgege ven, bijvoorbeeld bij elke pavil joenovergang oranje knipperlich ten, zodat passanten weten wat ze staat te wachten. „De onderne mers willen hun gasten vooral een veilige overgang naar hun auto bieden. Ze zijn van harte bereid mee te helpen, maar het moet wel worden gefaciliteerd." Rijkswaterstaat heeft al aange geven met de ondernemers in ge sprek te willen gaan. Alleen is op dit moment niet duidelijk wie er precies over verlichting op die plek gaat: Rijkswaterstaat of de ge meenten die de vergunningen voor de paviljoens regelen. Elen baas hoopt dat deze winter een mooie oplossing wordt bedacht. maandag 27 november 2017 3D Dochter Ma rieke Braber en Bart Schot met tussen zich in de aan bezemstelen vastgebonden behangrol vol met de giften over het afge lopen jaar. FOTO MARIEKE rs/* C fVtJPt "'T, MANDEMAKER 1/ V&tn 'Or 'Aartsbedelaar' Schot stopt ermee Esme Soesman Renesse - Marieke Braber-Schot Na dik vijfentwintig jaar is het tijd voor verjonging bij de Stichting Vakantiehuizen Thuredriht. Johan Kloet is de nieuwe voorzitter. Hij is lid van de Lionsclub Schouwen-Duiveland, die eerder dit jaar het stokje heeft overgenomen van de Lionsclub uit Dordt. Die club nam ooit het initiatief voor het eerste vakantiehuis voor kinde ren met kanker in Renesse. Ook bij de Stichting Gaandeweg, de derde partij in het bestuur, heeft een wisseling van de wacht plaatsgevonden. Deze stichting regelt de logeetjes. Het nieuwe bestuur buigt zich op dit moment over de mogelijkheden om de drie vakantiehuizen te moderniseren. Gekeken wordt hoe de huisjes, met simpele aanpassingen, verder up-to-date kunnen worden gemaakt. Onder meer leerlingen van Nehalennia, de scholengemeenschap in Mid delburg, hebben daarvoor ideeën bedacht. Eer der al zijn de badkamers gerenoveerd. Behalve gezinnen met een kind met kanker maken, in de rustige perioden, ook mensen met MS gebruik van de huizen. Vraag naar de voorwaarden WOONPLAZA Een aantal ondernemers op de Brouwersdam heeft zijn zorgen geuit over het ontbreken van verlichting voor de veiligheid. Esme Soesman Brouwersdam Schouwersweg7 Heinkenszand 0113 56 14 82 binnenuit.nl Koopt u in 2017 een LINEA sofa van Jori, dan betaalt u de voordeligste stof- of lederprijs.* Kom snel langs bij Binnenuit Meubelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 53