Philippine haakt aan bij toppers Persoonlijke fouten nekken Zeelandia M. Spui krijgt loon naar werken tegen Smerdiek Zaamslag-uitblinker Simons nekt veerkrachtig Kapelle 13 Roosendaal-Philippine 1-4: Phi lippine was tegen Roosendaal op dreef en speelde misschien wel de beste wedstrijd van dit seizoen. De thuisclub, toch de nummer drie van de ranglijst, werd al in de eerste twintig minuten op een o- 2-achterstand gezet. Jordy van Bremen opende in de zestiende minuut de score, waarna het niet veel later 0-2 werd door een treffer van Sebastian de Meijer. Ook na de rust gaf Philippine nauwelijks een kans weg en toen het eenmaal 0-3 was geworden door opnieuw De Meijer gaf Roosendaal zich ge wonnen. Dylan Mathijsen bracht de achterstand nog terug tot 1-3, maar daarna herstelde Sebastian de Meijer met zijn derde doelpunt van de dag de verhoudingen: 1-4. SC Gastel-HVV'24 2-0: SC Gastel boekte tegen HVV'24 alweer zijn vijfde opeenvolgende zege en lijkt door de resultaten tot nu toe een serieuze titelkandidaat. Eerst was het Bert Aarssens die scoorde, waarna het 2-0 werd door een doelpunt van Sjoerd van den Eijn- den. Zonder dat SC Gastel zich echt inspande, werd de wedstrijd na de pauze uitgespeeld. Breskens-Groen Wit 0-3: In een fase waarin Breskens dacht de rust met 0-0 in te kunnen gaan, werd het 0-1 door een doelpunt van Ha- lil Oztürk. In de 48ste minuut scoorde Oztürk nog eens. Eén mi nuut later trof ook Zakaria Za- rouali doel: 0-3. Dat het uiteindelijk 1-4 zou wor den lag overigens heel lang niet in de lijn der verwachting. Marcel van der Sloot had de stand welis waar al vroeg in de wedstrijd op 0- 1 gebracht, maar daarna deed Zee landia nauwelijks onder voor de nummer twee van de ranglijst. In de tweede helft kwam de ploeg ook verdiend op 1-1 door een doel punt van Ruben van Winkelhof. „Daarna waren we zelfs een tijdje de betere ploeg", vond De Nooijer. Twee persoonlijke fouten deden de thuisclub in de slotfase echter de das om en tweemaal was het aanvaller Ruben Maas die scoorde. Slimmer In de 74ste minuut zorgde hij met een hakbal voor 1-2 en amper vier minuten later voerde hij de score op naar 1-3 met een harde schuiver van buiten de zestien. Daarna strooide Daniel Dekker nog meer zout in de wonden van Zeelandia: 1-4. „We moeten op sommige mo menten veel slimmer zijn", be sloot De Nooijer. „Het baltempo was te laag en de spelers bewogen te weinig. Er was ook wat irritatie", vond Tresonie. Het probleem bij de rood-zwarten was dat het door het storende werk van Hontenisse zelden tot een goede aanval kwam. Boven dien zijn Quincy Poortvliet, Randy en Enrico van Overmeeren pure verdedigers, die in de op bouw te vaak balverlies lijden. „We gaven daar druk van onze kant, zodat we vaak de bal terug in bezit hadden", meende Van Vlier- berghe. Zo was Dennis Malcontent als bliksemafleider voor Rijk en Tho mas de Waal een plaag voor de Terneuzense verdediging. Het was ook niet toevallig dat de fysiek sterke aanvaller aan de basis stond van de strafschop. Malcontent werd binnen het strafschopgebied onderuit gehaald door Poortvliet, die hiervoor een gele kaart kreeg. Rijk rondde beheerst af. Na de 1-0 was Bouzambou dicht bij de gelijkmaker, maar de inzet van de sierlijke aanvaller stuitte op Hontenisse-doelman Roy Cremers. Malcontent had nog een vrije kopkans. Poortvliet kwam goed weg, toen hij opnieuw de boomlange spits neerlegde. Scheidsrechter Tunders hield de tweede gele kaart op zak. Terneuzen startte na rust goed. Bouzambou bediende Verwei, die van dichtbij had moeten scoren. De aanvaller legde echter de bal te rug op Den Hamer, wiens schot geblokkeerd werd. Na de 2-0 van Rijk leek de wedstrijd gespeeld. In de slotminuut bracht Van Leeu wen, die goed inviel, met een be keken lob de spanning terug tot 2- 1. De gelijkmaker zat er niet meer in. „We hebben vorige week tegen Philippine verloren, omdat zij ons onder druk zetten. We hebben nu op dezelfde manier gewonnen van Terneuzen", glunderde de win nende trainer. de afwerking. We hadden net zo veel kansen, maar we scoren moei lijk. Wat dat betreft was een gelijk spel verdiend geweest." Hontenisse-trainer Marco van Vlierberghe bestreed niet de kan senverhouding, maar vond dat zijn ploeg collectief sterker was dan Terneuzen. Zo werden de spitsen Saïd Bouzambou en Mare Verwei in de zoneverdediging van Honte nisse goed opgevangen en werd de aanvoer vanuit het middenveld via Bert den Hamer en Jarno Waebeke gepareerd door een sterk bezet middenveld bij de thuisclub. Spui-Smerdiek 3-2: De thuis ploeg was de bovenliggende partij en doordat Jari de Jonge een vrije trap direct raak schoot kwam de equipe van Arno Verlinde op 1-0. Kevin Zegers zorgde voor 2-0 en toen kwam Smerdiek terug in de wedstrijd. Niels Lindhout benutte een strafschop. Waar iedereen dacht dat Spui er 3-1 van ging ma ken, prikte Aron van der Hoek de gelijkmaker in het doel. Toch kreeg Spui loon naar werken, want Rowdy Hooi stelde de drie punten veilig. Door de vierde overwinning van het seizoen komt Spui op dertien punten. Dat is na negen speelronden genoeg voor een gedeelde zevende plaats op de ranglijst. Vosmeer-Cadzand 1-1: Beide ploegen waren aan elkaar ge waagd. Zowel Vosmeer als Cad zand legden veel strijd op de mat en dat kwam de schoonheid van het voetbal niet ten goede. Rik van Hyfte opende de score door een vrije trap raak te schieten. De 1-1 eindstand werd bepaald door Syl vester van Willigen. Hij mikte een rebound vanaf 25 meter strak in de kruising. Kapelle-Zaamslag 3-4: „We wer den voor rust vooral op fysiek afge troefd", baalde Harry de Waard. De Kapelle-leider zag het Zaamslag van trainer Dominique D'Hooge via Joost Simons, Justin Kolijn en Niek Luime in 37 minuten tijd op o- 3 komen. Ruben de Jonge kopte Ka pelle nog voor rust naar de 1-3. Een donderspeech van trainer John de Frel had effect, want na een uur stond het via Marco den Deurwaar der en Jasper Vink al 3-3. Uitblinker Simons schoot Zaamslag in de 76ste minuut alsnog naar de winst. Daar door blijft het gat naar Yerseke zes punten. 3-1. maandag 27 november 2017 Philippine haakte aan bij de koplopers in de derde klasse A van het zondagvoetbal door een even knappe als ruime 1-4- overwinning in de uitwedstrijd tegen Roosendaal. Eddy van der Hooft Terneuzen Zeelandia Middelburg blijft dit seizoen een ploeg van ups en downs. Na de 4-2-zege van vo rige week in de uitwedstrijd tegen Uno Animo, werd het gis teren 1-4 in de thuiswedstrijd tegen Cluzona. „Het verschil tussen uit en thuis is veel te groot", moest trainer Dennis de Nooijer na afloop toegeven. Eddy van der Hooft Middelburg pakt perfect uit Hontenisse-aanvoerder Tom Rijk gaat het duel aan met Mare Ver wei van Terneuzen. foto peter nicolai Spui gaf de zege zaterdag na een 2-0-voorsprong nog bijna uit handen in de vierde klasse B, maar de middenmoter vloerde nummer drie Smerdiek door een doelpunt van Rowdy Hooi alsnog met 3-2. Laagvlie gers Cadzand en Vosmeer hiel den elkaar prima in evenwicht: 1-1. Robin Hamelink Vlissingen In de derde klasse A vergrootte koploper Yerseke door een 3-1- zege op Vlissingen de marge op RCS. Die ploeg ging thuis onder uit tegen Walcheren en verloor nadat het met 0-4 achter kwam uiteindelijk met 2-4. Zaamslag bleef in het spoor van de lijst aanvoerder door in Kapelle aan het langste eind te trekken: 3-4. Klaas Verspoor Vlissingen Dominique D'Hooge. fotocamile SCHELSTRAETE GPC Vlissingen-Bevelanders 3-0 (1- 0). Mahboeb Rahimi 1-0, Sven Ronde 2-0, Boban Martinovic 3-0. RCS-Walcheren 2-4 (0-2). Etienne Mallie 0-1, Maarten van Rosevelt 0-2, Gino Zupelli 0-3, Bart Chermin 0-4, Conner Meerman 1-4, Conner Meer man 2-4. Wemeldinge-Lewedorpse Boys 4-0 (1-0). Pieter Bolle 1-0, Robin van der Linden 2-0, Steven Luteijn 3-0, Steven Luteijn 4-0. Yerseke-Vlissingen 3-1 (1-1). Guus de Leeuw 1-0, Shurmelon Nicolina 1-1, Arjen de Koeijer 2-1, Guus de Leeuw 's-Heer Arendskerke-Kruiningen 3-0 (2-0). Frank Davidse 1-0, David Kor- stanje 2-0, Michiel Bouwman 3-0. VCK-FC Dauwendaele 3-1 (1-1). Pie ter van der Horst 1-0, Guus Toornstra 1-1, Pieter van der Horst 2-1, Richard Dek 3-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 41