Derde nederlaag op rij alweer voor Terneuzense Boys II Eersteklassers in een flinke dip II II 12 DERDE KLASSE A DERBY VOL STRIJD Hontenisse trok in het duel met Terneuzen aan het langste eind. De thuisploeg ontregelde het spel van de bezoekers en won met 2-1. zv pauze liet SSV'65 het tegen het aanvallend onmachtige FC Axel na om verder afstand te nemen. De Meeuwen-Arnemuiden 2-2: Een boeiend duel met 500 man publiek en met heel goed voetbal. In de eerste helft waren er drie kansen voor De Meeuwen en twee voor Arnemuiden, maar op een afgekeurde goal voor De Meeuwen na verdwenen er geen ballen in het net. Jarco Boogaard brak in de 58ste de ban namens Arnemuiden, maar vijf minuten later stond het door een kopbal van Pim Francke al 1-1. Yannick Schroevers bezorgde Arnemui den in de 77ste minuut opnieuw een voorsprong, maar weer kwam De Meeuwen snel terug. Twee minuten na de 1-2 trok Menno de Nooijer de stand weer gelijk. 2-2 bleek de eindstand. MZC'11-Serooskerke 2-2: MZC'11-trainer Arie van der Zou- wen was helder in zijn analyse: „We waren wel veel beter dan de tegenpartij. Na afloop was het doodstil in onze kleedkamer. Dat zegt genoeg." Van der Zouwen baalde zelf van een aantal scheidsrechterlijke beslissingen. Derk van den Bosch hielp Se- rooskerke - al dan niet in buiten spelpositie - aan de 0-1, maar voor rust kwam MZC'11 uit een door Ingmar Quist benutte pe nalty op 1-1. Na de pauze zorgde Masoud Osmanie voor de 2-1. Een goal van Osmanie werd afge keurd en in plaats van 3-1 werd het 2-2 toen Alex Jobse een pe nalty benutte. Oostkapelle was voor rust meer aan de bal, minstens net zo ge vaarlijk als Nieuwdorp, maar voor de goal veel minder effec tief. Roderick Gakeer zorgde in de vijfde minuut voor de 1-0 en Jarno Poortvliet kopte Oostka pelle na een halfuur naar de 1-1. Door goals van Jean-Paul van As (voorzet Teun Rentmeester) en Rentmeester zelf (42ste minuut) stond het na een helft spelen 3-1. Martijn de Goffau scoorde in de 71ste minuut de 4-1. Sander Ver- sendaal scoorde nog tegen voor Oostkapelle, dat tijdens het duel twee keer de paal raakte. DBGC stal de overwinning, zo overheerste het gevoel bij de thuisploeg. De ploeg van trainer Diederik Flicnsch was qua veld spel en inzet zeker niet minder, maar delfde voor de zesde keer dit seizoen het onderspit. In de 32ste minuut kwam DBGC via Jeroen Sep op 0-1. Volgens de thuisploeg een omstreden goal (buitenspel), maar niet in de We verliezen niet al te vaak, maar we winnen ook niet al te vaak ogen van arbiter Van Dijk. In de 63ste minuut kregen de Boys na een fout op Bart van Fraeijen- hove een penalty, die door André Siereveld verzilverd werd. Het duel leek in een gelijkspel te ein digen, totdat Wilko Pulleman kort voor het laatste fluitsignaal DBGC aan de 1-2 hielp. SSV'65-FC Axel 1-0: „We verlie zen niet al te vaak, maar we win nen ook niet al te vaak. We voet ballen best goed en er zit een goede energie in het team", gaf Carlos de Jonge na de derde zege aan. De SSV-trainer kon al vroeg juichen, want in de eerste mi nuut scoorde René Zwamborn na een vlot lopende aanval. Rick Mulder, Zwamborn en Bas Bies- terbosch (2x) hadden het vizier daarna niet op scherp. Ook na de Deltasport-Kloetinge 1-1: Voorlo pig ziet het er niet naar uit dat Lou rens snel weer écht wat te kiezen heeft. „Tot de winterstop zal het wel puzzelen blijven, ben ik bang", zei hij na de remise. Met name voorin is de spoeling dun. „Xander van der Poel is nu ook weggevallen. Daardoor kan ik zo ongeveer de ge hele voorhoede waarmee we het seizoen begonnen niet gebruiken." Maar soms moet je van de nood een deugd maken. Dat was zaterdag bij Kloetinge het geval. Tom Wuyts, die dit seizoen vooral als vleugel verdediger werd gebruikt, startte tegen Deltasport weer eens in de aanval. Juist hij maakte zo'n tien We zijn blij dat we na drie nederlagen weer eens niet verloren hebben minuten voor rust de openingsgoal. Na een voorzet van Timo Jansen en een overstapje van Roy Mulder werkte hij goed af. Die voorsprong kon Kloetinge alleen niet tot de rust vasthouden, zoals wel vaker dit sei zoen. Vlak voor de pauze kwam Deltasport op gelijke hoogte. „Het was hun eerste echte kans", zag Lourens. Zo zat het Kloetinge dus opnieuw niet mee. „Dat puntje, daar hebben we niet heel veel aan. Maar we zijn blij dat we na drie ne derlagen niet verloren hebben." VVGZ-Bruse Boys 3-1: Yarick Dorst zette Bruse Boys na twintig minu ten op 0-1. Waar de clubtopscorer zijn eerste drie goals dit seizoen vanaf de penaltystip maakte, schoot hij er nu een vrije trap in. Daarmee bracht hij zijn totaal op vier. Mooi voor Dorst, maar zijn trainer had liever gehad dat de spelers om hem heen ook wat vaker scoren. Groeneveld: „Bij een 0-1-stand hebben we genoeg kansen gekre gen om de score verder uit te bou wen." Waar het Bruse Boys ontbrak aan scherpte voor de goal, was VVGZ in het laatste halfuur wel doeltreffend. Het maakte drie goals, waarvan één penalty. Tom Rijk was met twee treffers het goudhaan tje voor zijn ploeg Hontenisse in de derby van de derde klasse te gen Terneuzen. Het werd gisteren uiteindelijk 2-1 door een tegen doelpunt van Remco van Leeuwen in de slotminuut. Rijk benutte voor rust een strafschop en stond in de tweede helft op de goede plaats om de perfecte voorzet van Alex van Dongen binnen te knik ken. „Ik hoefde er maar tegenaan te lopen", vertelde de bescheiden aanvoerder na afloop. De straf schoppen van Rijk zijn sowieso een zekerheid. Dit seizoen wist hij al drie keer vanaf de strafschopstip te scoren. „Ik kies nooit voor de zelfde hoek, maar ik weet wel van tevoren aan welke kant van de doelman ik de bal zal schieten." De winst was verdiend, omdat de thuisploeg met strijd en passie een matig spelend Terneuzen de baas was. Rijk: „We knokken als team voor elkaar. We zetten tel kens goed druk op de bal. Deze punten zijn heel belangrijk, want het doel blijft handhaving in de derde klasse." Terneuzen-trainer Ronnie Tre- sonie vond dat zijn ploeg voetbal lend te weinig had gebracht „Het was gevechtsvoetbal. Hontenisse speelde opportunistisch voetbal. Het had een optisch overwicht, omdat ze telkens de tweede bal hadden. Ze creëerden niet echt veel, maar waren wel effectiever in Deze punten zijn heel belangrijk, want het doel blijft handhaving in de derde klasse maandag 27 november 2017 Strijdplan Hontenisse Aanvoerder André Siereveld (I) scoorde voor Terneuzense Boys, maar kon een verliespartij niet voorkomen, foto peter nicolai Nieuwdorp-Oostkapelle 4-1: De Meeuwen en Arnemuiden hielden een punt over aan hun ontmoeting in de tweede klasse E. De Walcherse derby was van hoog niveau en bleek ware propaganda voor het voetbal. Nieuwdorp (4-2-zege op Oostkapelle) en DBGC pro fiteerden van het gelijke spel van de lijstaanvoerder uit Zou- telande. De winst van DBGC betekende de derde nederlaag op rij voor Terneuzense Boys. Klaas Verspoor Vlissingen Terneuzense Boys-DBGC 1-2: - Carlos de Jonge, SSV'65 Het zijn zware weken voor Kloe- tinge. Zaterdag werd er, op be zoek bij Deltasport, voor de vierde keer op rij niet gewonnen in competitieverband: 1-1. En dan is er ook nog de overvolle ziekenboeg, waardoor het im proviseren is voor trainer Marcel Lourens. Zijn collega Marco Groenenveld heeft als trainer van Bruse Boys andere zorgen na de 3-1-nederlaag bij VVGZ. „We komen doelpunten tekort." Daniel Vervelde Vlissingen - Marcel Lourens, Kloetinge Aector Doorns Kloosterzande - Tom Rijk, Hontenisse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 40