Voetballen bij Vlissingen is nu 'even niet zo leuk' ftl kansen tegen koploper 11 De wanhoop droop er een klein beetje vanaf bij de routinier. Na nederlagen tegen Meerssen (1-3), Goes (1-2) en Groene Ster (4-1) hoopte de zondagclub in stadion De Vliert het tij te keren. „Tegen Groene Ster was het een rare voor bereiding, door die bus die kapot ging", blikte Siereveld terug. „Die wedstrijd tegen Goes was een derby en dat zijn altijd bijzon dere wedstrijden. Dan ligt het niet aan één ding, dat was ook toen niet zo. Maar tegen Meerssen was Een goed gesprek heeft pas echt nut gehad als er resultaat volgt echt het dieptepunt. Toen voelden we de wedstrijd gewoon uit onze handen glippen. En dit keer heb ben we de kansen wel gekregen, net als Den Bosch, maar was één goal beslissend." Die viel kort voor rust. Dilivio Hoffman mocht vrij een voorzet geven en zag dat die door Siere veld ongelukkig met zijn hoofd in diens eigen doel werd geknikt. Het was een passend slot van een beroerde eerste helft, zo zag ook trainer John Karelse. „Ik vond ons voor rust niet goed spelen", zei hij eerlijk. „We hadden afgesproken wat in te zakken, maar dan moet je als die bal naar een aanvaller komt er wel kort op zitten. Dat de den we niet." Bovendien zag Karelse dat zijn middenvelders geen grip kregen op de beweeglijke middenvelders van de thuisploeg. Na rust was het spel van Vlissingen iets beter, maar waar Mart de Kroo (schot over) en Yves Nyemb (bal op de keeper) voor rust niet scoorden lukte dat Steve Schalkwijk (bal voorlangs) ook na de pauze niet. „Ik kan de jongens niet verwij ten dat ze hun best niet doen", zei Karelse, die voor het bordje boven de spelerstunnel stond met de spreuk 'Kwaliteit is gewenst, inzet wordt geëist'. „De inzet was er. Maar het zat ook niet mee. Ze heb ben er alles aan gedaan en dan hoop je op een punt of een over winning. Want dit is niet bevor derlijk voor het zelfvertrouwen en vertrouwen." Dat was Siereveld roerend met hem eens. „We hebben dinsdag eens goed met elkaar gesproken en dat was wel even nodig denk ik. Maar het heeft pas echt nut gehad als er resultaat volgt. Dan door breek je zo'n reeks. Gelukkig krijg je in het voetbal snel een kans op revanche, maar dat roep ik nu ook al weken." KARAKTERISTIEK Rik Impens, die drie keer scoor punten, foto peter nicolai heid. Het is een goed voetballend ploegje, met op het middenveld en de beide backs spelers met heel veel drang naar voren. Maar de omscha keling naar achteren is dramatisch. Dan staat het helemaal open." Jannes Tant wees echter vooral op persoonlijke fouten, waaraan de eerste vier treffers te wijten waren. „Dan mag je een tactisch plan en al les goed weggezet hebben, maar daar kun je niet tegen voetballen." Jordi de Jonghe ging niet vrijuit bij de eerste en tweede treffer, het derde doelpunt werd ingeleid door balverlies in de opbouw op het Zeeuws-Vlaamse middenveld. Tant: „Als je op 3-3 komt, moet je de organisatie goed houden. Maar we krijgen de vierde binnen op een stilstaande fase (vrije trap, binnen gekopt). Daar ben je als trainer en speler kapot van. Het is toch niet zo dat we helemaal zijn weggespeeld? We moeten zo snel mogelijk een driepunter halen om hieruit te ko men." de verdediging. Doelman Rick van der Leest bevond zich in niemands land. De spits speelde de bal (ver keerd) achteruit naar Remon de Vlieger. Kans verkeken. „Zij hadden We konden ons goed meten met misschien wel de aanstaande kampioen misschien meer de bal in de eerste helft", stelde Hollemans. „Maar we stonden geen moment onder druk." In de tweede helft zette Goes OSS'20 onder druk. De bezoekers waren gevaarlijk in de nastoot. „Ik heb af en toe genoten", vertelde trainer Rogier Veenstra. „We kon den ons goed meten met misschien wel de aanstaande kampioen." Toch kwamen de bezoekers vlak na rust op voorsprong. Een bal ach ter de verdediging bereikte Tom Pijnenburg. Hij draaide zich vrij en schoot door de benen van Holle mans binnen. „Ik dacht aan buiten spel", aldus de aanvoerder. In de minuten erna, had OSS'20 de score verder kunnen uitbreiden. Klaas van Hecke werkte een voor zet bijna achter z'n eigen doelman. Niet veel later werd een inzet van doelpuntenmaker Pijnenburg in het strafschopgebied geblokt. Vervolgens bepaalde Goes het spelbeeld. Na ruim een uur stond bijna de gelijkmaker op het score bord. Erwin Franse stuitte op de doelman. Aan de andere kant ge beurde twee keer hetzelfde. Meul- meester kroonde zich tot winnaar in de één tegen één-duels. Na de gemiste penalty van Holle mans maakten Jan Paul van Hecke (kopbal), Boy de Jonge (mislukte voorzet) en Daniel Wissel (schot) nog bijna gelijk. Maar de goal bleef uit. „Het was een wereld van ver schil met vorige week", doelde Veenstra op de verliespartij tegen laagvlieger EHC/Heuts (3-0). „We verdienden minimaal een punt", zei Hollemans. maandag 27 november 2017 „Ik ben eerlijk", zei Giovanni Siereveld (33) na de 1-0-ver- liespartij bij Jong FC Den Bosch, alweer de vierde com petitienederlaag op rij voor hoofdklasser VC Vlissingen. „Nu is voetbal even niet zo leuk, hoor. Erover praten ook niet. Het is op het moment elke keer wel wat en iedere keer iets anders. Dit keer is een eigen doelpunt van mij beslis send..." Mitchell Minnaard 's-Hertogenbosch - Giovanni Siereveld Jong FC Den Bosch-VC Vlissingen 1-0 (1-0). 43. Gi ovanni Siereveld 1-0 (eigen doelpunt). Scheidsrechter: J. Rozendal (Zwaagwe- steinde). Aantal toeschou wers: 50. Vlissingen: Joan van Bel- zen; Daniël Jansen, Jarreau Manuhuwa, Giovanni Sier- veld, Milton Roemeratoe; Mart de Kroo, Quincy Goo ding (79. Dangelo Martien), Khalid El Hattach (65. Ibra him Eryürük); Steve Schalk wijk, Yves Nyemb (60. Ge- raldi Geerman), Hoessein Bouzambou. nog niet leeg s namens Hoek tegen Deltasport, maakt haast na één van zijn doel- u Een stunt van Hoek leek in de maak toen de ploeg van 0- 3 op 3-3 kwam. Maar in de laatste vijf minuten werd het nog 3-5. - Rogier Veenstra Jan Paul van Hecke met een kopbal, foto johan van derheijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 39