O CD O Goes mist te veel 10 Van den Broeke net bij de beste vijftig De Koning op shortlist voor prijs Geen nieuwe titel voor Kerkhove HOOFDKLASSE A DOMPER Na de gelijkmaker van Rik Impens tegen SteDoCo (3-3) leken de Zeeuwen op weg om de slechte reeks te doorbreken. Maar in de slotfase grepen de bezoekers alsnog de volle buit. zv Een cross in Zeeland winnen, is nog geen ga rantie dat je een goede klassering kunt lopen in de internationale Warandeloop in Tilburg. In de eliteserie liep Tim van den Broeke de 49ste tijd van 34.39 over de 10,3 km. Daarmee was hij de vijftiende Nederlander en pakte hij de zevende plaats bij de atleten onder de 23 jaar. Vorige week liep Van den Broeke nog een pr op de 15 km in de Zevenheuvelenloop in Nijmegen. Michel Butter, ijzersterk in de ma rathon van New York, werd 24ste. In de B- loop, ook over 10,3 km, werd Yannick Duppich tweede. Shirin van Anrooy liep naar de derde plaats bij de meisjes B, slechts zes seconden achter de winnaar. Pararoeier Corné de Koning uit Goes staat op de shortlist voor de titel Paralympisch Sporter van het Jaar. Samen met zijn partner Annika van der Meer is hij gisteren genomineerd door NOCNSF. Op de lijst prijken nog tien andere namen. Op 19 december is het nationale Sportgala. Op 3 december worden uiteindelijk de drie genomineerden bekendgemaakt. Het is voor het eerst dat een week eerder al een shortlist naar buiten komt. De Koning en Van der Meer werden in 2017 wereldkampioen in de klasse TA Mix2, wonnen twee wereldbe kerwedstrijden en pakten een wereldrecord. Tennisster Lesley Kerkhove is zaterdag de dubbelfinale in Honolulu misgelopen. In de halve eindstrijd van het WTA-toernooi op Hawaï brak de regen haar op. Samen met de Wit-Russische Lidziya Maro- zava stond ze voor de regenonderbreking met 5-0 voor. Die eerste set werd nog wel met groot gemak gewonnen, het werd 6-0, maar daarna ging het mist. Het duel met de Taiwa nese zussen Shu-Ying en Su-Wei Hsieh ein digde later in 6-0 6-7 9-11. Recent stonden de twee nog wel in de finale in Luxemburg Dat toernooi wonnen ze ook. In Hawaï werd Kerkhove in het enkelspel in de tweede ronde uitgeschakeld. HSV Vasseur Mesu HOEK Voor Hoek is de gifbeker nog niet leeg. De hoofdklasser haalde op eigen veld in een knotsgekke wed strijd door drie treffers van Rik Im pens een vroeg opgelopen 3-0-ach- terstand tegen SteDoCo op, maar kreeg in het slotkwartier alsnog het deksel op de neus: 3-5. Met het duel tegen koploper Noordwijk in het vooruitzicht in casseerden de Zeeuws-Vlamingen de derde competitienederlaag op rij. Van de verwachtingen op basis van de resultaten in de aanloop naar het seizoen, is niks over. Sterker nog: Hoek totaliseerde uit de laatste vijf duels twee punten en staat na die vrije val in het rechterrijtje. De club die enkele jaren geleden nog op het derde niveau acteerde, is op het vijfde niveau een dolende grijze muis, die met een schuin oog angstvallig naar beneden moet kij ken. De marge met de dertiende plaats (nacompetitie) bedraagt slechts drie punten. De strakke gezichten waarmee de spelers en technische staf na de ontgoochelende nederlaag afdro pen, spraken boekdelen. Trainer Jannes Tant vond dat zijn ploeg na de sterke opleving in het laatste uur qua inzet en mentaliteit niks te ver wijten viel. Maar de Belg weet ook dat in Hoek in roerige tijden een kop van Jut wordt gezocht. „We hebben een negatief doel saldo", verzuchtte hij. „Het was onze doelstelling om in de top te spelen. Als trainer ben je mede-ver- antwoordelijk voor de resultaten. Dan weet je dat de druk toeneemt. Maar het is toch niet zo dat Ste DoCo ons weg heeft gespeeld? We herpakten ons na een tactische om zetting (Reguillo Vandepitte ging KARAKTERISTIEK dichter bij de aanval spelen), maar hebben door vier persoonlijke fou ten verloren. Dat is klote." Rik Impens, die een hoofdrol ver tolkte in de wederopstanding, kon het ver na afloop nog niet geloven. De Belg scoorde een valse hattrick (één doelpunt voor rust, twee na de hervatting) en is met zeven treffers clubtopscorer. „Zij staan tweede, maar wij konden deze ploeg aan. Toen ze zo vroeg al op 1-0 kwamen, dacht ik: wat is dit? Dan volgt ook nog de 2-0 en 3-0. Daarna hebben we ons herpakt. Ons spel was goed, we hebben ze in de tweede helft helemaal weggedrukt. We scoor den de eerste op een belangrijk mo ment (op slag van rust). Toen we op 3-3 kwamen, dacht ik echt dat we 4- Het is toch niet zo dat SteDoCo ons helemaal heeft weggespeeld? KARAKTERISTIEK Verdediger SheriefTawfik stoomde in de 66ste minuut richting het vij andelijke doel. De routinier werd aangetikt in het strafschopgebied. De arbiter wees resoluut naar de stip. Aanvoerder Ruben Holle mans, die tegen Vlissingen uit een penalty scoorde, raakte de binnen kantvan de paal. Het wilde gisteren net niet lukken voor Goes. De eerste helft kwam langzaam op gang. De druk die beide ploegen op elkaar uitoefenden en de moei lijk bespeelbare grasmat zorgden voor weinig uitgespeelde kansen in de beginfase. Na ruim een halfuur leek OSS'20 de score te openen. Maar doelman Brian Meulmeester toonde zich de sterkste oog in oog met Bob van Lith. Een paar minuten voor rust was Goes, dat weer met vier verdedigers speelde, dicht bij een treffer. Fran cis Kabwe Manengela dook op ach ter de defensie van de bezoekers. In plaats van de bal breed te leggen op Erwin Franse schoot hij vanaf de rand van het strafschopgebied: in zet geblokt. Een paar tellen later had Daniël Wissel opeens alle vrijheid achter >an is het zuur als je toch nog verliest." Frans Adelaar, trainer van de gas ten, had er wel een verklaring voor. Zijn ploeg stichtte met diepgaande spelers gevaar achter de laatste linie. „Hoek heeft in de omschakeling naar voor een geweldige bereid- maandag 27 november 2017 ATLETIEK ROEIEN Corné de Koning samen met Annika van der Meer. fotomerijnsoeters TENNIS Joey de Kok uit Lewedorp prolongeerde zijn nationale titel driebanden klein bij de jeugd. Het was zijn vijfde titel op rij. Twee keer op de kleine en drie keer op de grote tafel. Aansprekend kon zijn titelprolongatie alleen worden genoemd omwille van zijn moyenne van 1.304. Het kampioenschap werd met slechts vier deelnemers gehouden, die een hele competitie tegen elkaar speelden. De Kok won vijf van zijn zes partijen en bleef Bradley Roeten uit Den Haag voor, die 1.011 noteerde. Bij de Winterloop, een wedstrijd in het kader van het Zeeuws-Vlaamse Runnerscriterium in het Belgische Beveren, was er slechts één Zeeuwse overwinning, voor Cathy Poppe. IS Hamburger SV won in de Duitse Bundesliga met 3-0 van Hoffen- heim. Rick van Drongelen uit Axel kwam in de 75ste minuut binnen de lijnen bij de thuis ploeg. Een se conde na zijn en tree viel de bevrij dende 2-0. De Axelse atlete Sabine Vasseur heeft zaterdag de Run Bike-wed- strijd in het Belgi sche Overmere gewonnen. De Belgische Serena Temmerman, met wie zij vorig jaar de wedstrijd over 8500 meter won, was haar koppel- genote in deze strijd over 17000 meter. 12 Schaatser Niels Mesu is zaterdag avond in Hoorn als twaalfde gefinisht in de zesde wed strijd voor de KPN Marathon Cup. De Middelburger zat mee in een kop groep van vijftien man, maar kon na 125 rondes niet mee in het sprint- geweld en was dus kansloos. a Gifbeker Hoek is Hoek-SteDoCo 3-5 (1-3). 5. Morris van den Brink 0-1, 15. Jordey van Dam 0-2, 25. Jordey van Dam 0-3, 41. Rik Impens 1-3, 48. Rik Impens 2-3, 77. Rik Impens 3-3, 85. Remco Buist 3-4, 88. Rensy Barradas 3-5. Scheidsrech ter: M.L. Germs (Wilnis). Gele kaart: Birgen Martens, Zinho Chergui (beiden Hoek), Jesse Wielinga (Ste DoCo). Hoek: Jordi de Jonghe; Fa bian Wilson, Stef de Backer, Kim van den Bergh, Zinho Chergui; Reguillo Vandepitte, Birgen Martens, Rik Impens; Bram Leroy, Douwe Zeegers (70. Sidy Ceesay), Thomas van Renterghem (70. Marijn Wijkhuijs). Jannes Tant Goes-OSS'20 0-1 (0-0). 49. Tom Pijnenburg 0-1. Scheidsrechter: R.G.C.M. Schul (Leidschendam). Aantal toeschouwers: 400. Bijzonderheden: Ruben Hollemans mist strafschop in de 66ste minuut bij een 0-1-stand. Goes: Brian Meulmeester, Klaas van Hecke, Sherief Tawfik, Jan Paul van Hecke, Rick de Punder (82. Boy de Jonge), Ruben Hollemans, Yannick van de Woestijne (68. Raymond Wolff), Remon de Vlieger (84. Ray Kroon), Francis Kabwe Ma- nengela, Erwin Franse, Da niël Wissel. De voetballers van Goes deden gisteren niet onder voor OSS'20. Desondanks ging de zege naar de nog ongeslagen koploper van de zondag-hoofdklasse: 0-1. Len Wolters Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 38