Herstelde Van Beek superfit en zelfverzekerd 3 «OTTfiTOA»' hem met zijn spel en overhan digde hem zijn wedstrijdshirt. „In Manchester hebben we alles op nul gezet", stelt Vilhena. „Daar is een nieuwe start gemaakt en pakten we bijna een puntje. Dat lukte niet, maar het gaf ons vertrouwen voor de wedstrijd in Groningen." Vilhena schoot daar een kans over het doel van Sergio Padt. Na rust was hij attent toen Padt een schot van Steven Berghuis niet on der controle kreeg. Nicolai Jorgensen besliste het duel. Vilhena: „We hadden zo lang niet gewonnen. Nu doortrekken tot de winterstop." de ervaren coach, zoals hij zijn ogen ook al tijd goed de kost geeft als hij in de nabijheid van topspelers verkeert. In het Etihad Sta dion van Manchester City bijvoorbeeld sprak hij dinsdagavond na afloop van het duel in de Champions League met de Belgische topspe- ler Kevin De Bruyne. Die complimenteerde bij. Maar één van mijn doelen is om de naam Kluivert hoog te hou den. Dat doe je ook door hattricks te maken, dus ik ben hartstikke blij." In zijn drietrapsraket zat eigen lijk alles: timing, schoonheid, eer zucht. Om bij dat eerste te begin nen: Ajax speelde een erbarme lijke eerste helft, maar letterlijk in de laatste seconde maakte Kluivert de ï-i. Precies op het moment dat de fans de vingers al in de mond hadden om eens onbedaarlijk hard te fluiten. Hakim Ziyech, die een erg slechte eerste helft speelde, had de fluiters al op zijn dak ge had. De schoonheid van Kluiverts hattrick zit hem vooral in zijn tweede goal, de derde van Ajax. Een pegel in de verre hoek. De eer zucht bracht zijn derde treffer, want Ajax blééf op zoek naar meer doelpunten toen Roda inmiddels omver was gespeeld. Zo behoed den Kluivert en invaller Frenkie de Jong (zie kader) Ajax en trainer Marcel Keizer voor veel ellende. Maar het was vooral een per soonlijke overwinning van Klui vert, die zijn eerste drie doelpun ten van het seizoen maakte. Vorig jaar vond iedereen het schitterend: dat speelse mannetje met die grappige brutale teksten. Dit sei zoen kreeg hij de tegenslag die past bij spelers die zo jong zijn dat ze net hun rijbewijs hebben. „Ik voelde me niet lekker. Had steeds last van mijn hamstrings. Maar nu zit ik weer prima in mijn vel." Over zijn dip zegt Kluivert, die zijn contract bij Ajax kan verlen gen: „In de jeugd speelde ik altijd en scoorde ik bijna elke wedstrijd. Maar in het eerste gaat het even anders. Dan krijg je ook met een mindere periode te maken. Mis schien logisch, maar voor mij was dat wennen. Ik kreeg vorig jaar in minuut 58 weieens kramp. Toen heb ik tegen mezelf gezegd: hoe kan dat nou? Ik ben nog harder gaan trainen. Nu houd ik het mak kelijk negentig minuten vol." Basisplaats Zover kwam het gisteren niet: Kluivert kreeg een publiekswissel. Zijn concurrent Amin Younes zag het vanaf de tribune geblesseerd aan. De Duitser, al weken uit vorm, weet hoe laat het is. Of Klui vert zijn basisplaats veilig heeft gespeeld? Kluivert kijkt met pret oogjes naar het rijtje journalisten. „Ik ga er wel vanuit, ja. Als ik trai ner was, wist ik het wel. Dan zou ik mezelf natuurlijk altijd opstel len. Maar ik ga er niet over, hè. Ik kijk ernaar uit om volgende week weer in de basis te staan." maandag 27 november 2017 GO voor buitenwereld FC GRONINGEN - FEYENOORD 0-1 49. Vilhena 0-2 59. Jorgensen Opstellingen Padt Jones Kane Nieuwkoop 73. Warmerdam Van Beek Memisevic Tapia Te Wierik Haps Van Nieff 20. Nelom Jenssen El Ahmadi Doan Amrabat Bacuna Vilhena Idrissi Berghuis 77. Drost 90+2. Toornsta Van Weert Jorgensen 74. Veldwijk Larsson 86. Boëtius 8 Doelpogingen 14 40% Balbezit 60% 7 Overtredingen 6 4 Hoekschoppen 7 3 Buitenspel 3 5 Reddingen keeper 1 Scheidsrechter: Makkelie Toeschouwers: 20.294 Sven van Beek (foto) is terug na anderhalfjaar blessureleed. En hoe. De 23-jarige verdediger is misschien wel sterker dan ooit. Het doet denken aan de rentree die Ron Vlaar ooit in de Kuip maakte na zwaar knieletsel. Hij werkte tijdens de revalidatie aan zijn fysieke gesteldheid en werd veel sterker dan voorheen. In een mum van tijd kwam Vlaar destijds weer in beeld bij Oranje. Van Beek - terug na een heup en voetblessure - is niet zo breed geworden als Vlaar des tijds, maar oogt wel superfit en bovendien opvallend zelfverze kerd. „Ik wil zo graag wed strijden spelen", zegt Van Beek zelf. „Als je er zo lang uit bent ge weest, ben je vooral enorm gretig." Na Eric Botteghin (knie) en Jan-Arie van der Heijden (kuit) is ook Ridgeciano Haps er in 2017 niet meer bij. De linksback brak in Groningen zijn sleutelbeen. maakt de hattrick die zijn vader miste Justin Kluivert nam Ajax bij de hand. De linksbuiten scoorde in de slotminuut van een uiterst povere eerste helft om er na rust nog twee in te schieten. FOTO STANLEY GONTHA/PRO SHOTS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 31