Zuiniaheid 7Jt4 Mensenhandel ook in Zeeland Johnny Hoogerland kiest voor Oostenrijk 'Nieuwe vaart ijden veer zijn slecht voor toerisme' 2 MARLEEN BLOMMAERT 'T_ Column Soms is het leven duur en soms wordt zelfs dat nog duurder. Als ook de feestda gen er dan nog aankomen, kan het wel eens gaan wringen. Want het is fijn dat het goed gaat met de economie, maar hier is dat nog niet echt merkbaar. Het is als het weerbericht: 'Overwegend zon en hier en daar een bui'. Die bui valt dan nét waar u en ik wonen. In die dure tijden trek ik meestal aan de bel. De enige echte Zeeuw in dit gezin moet haar naam eer aandoen natuurlijk. De uitgaven moeten dalen. Ik spel de folders om te zien waar de tomaten een dubbeltje goedkoper zijn. Ik be steed mijn kostbare vrije tijd in supermarkten die ik liever mijd. Al was het maar omdat ik daar een half uur zoek naar de kikkererw ten. Zo min mogelijk kopen, daar begint het mee. Alleen nog zaken die op het lijstje staan en alle ove rig aanlokkelijks laten we gewoon staan. Maar ook zo min mogelijk weggooien. Dat betekent de week vooruit plannen en restverwer- kingsdagen inplannen. De verwer king van restjes wordt daarmee tot kunst verheven. Dan is de keukenerfenis van mijn tante zaliger ideaal. Tante Corrie trouwde niet en stak het geld dat ze niet uitgaf aan man en kinderen, heel verstandig, in de meest duurzame keukenappara- tuur ooit. Omdat haar spullen al decennia meegaan, zijn er hier ten huize al gevechten onder de kin deren uitgebroken over de vraag waar de apparaten naartoe moeten na mijn overlijden. Inderdaad, schaamteloos. Het apparaat van deze week is de aardappelkroketjesmaker: de een voud zelve en werkelijk onver woestbaar. Tijdens de kerst kwam mijn tante bij ons en zij zorgde voor de aardappelkroketjes. Als kind keek ik vol verwondering naar het machien dat ik nu zelf be dien. De heerlijkste aardappel- broccolikroketjes toverde ik deze week op tafel terwijl ik in gedach ten een tijdreis maakte. Waar al dat besparen toe leidt? Nou, uh... Mijn favoriete veel te dure parfum was op. En mijn tante kocht ook parfum of juwelen als ze dat nodig vond. Dan eten we toch wat langer aardappelkroketjes... Waar al dat besparen toe leidt? Nou, uh... DESTELLING Vandaag: Ouderbijdrage moet verplicht worden Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters 20 MILJOEN VOOR MOEDER VAN KIND DAT NOOIT SEBOREN HAD MOSEN WORDEN* Bijna 20.000 keer gratis door tunnel Eerste cd-album rapper Bustaflax Friet als traktatie bij grensovergang BRESKENS Zeeuwse film winnaar in Peru „Ik geef de laatste tijd regelmatig presentaties aan bestuurders", zegt een van de betrokken rechercheurs. „Daarbij probeer ik iedereen duide lijk te maken dat het echt overal voorkomt. Illegale prostitutie is in elke Zeeuwse gemeente en ik heb voorbeelden van alle gemeenten dat er mensenhandel heeft plaats gevonden. Ik durf ook te stellen dat we nog niet alles zien, dat we niet alles weten en dat er meer is dan we op dit moment denken." Zaterdag hield de politie een grootscheepse controle op illegale prostitutie op Walcheren. Dat ge beurde op basis van tientallen re cente advertenties in Vlissingen en Middelburg. Uiteindelijk konden maar drie panden worden bezocht waar prostituees actief waren: een in Westkapelle en twee in Vlissin gen. De politie heeft hen verhoord en geeft haar bevindingen door aan de gemeenten. Andere aanbieders van betaalde liefde waren zaterdag niet bereik baar of bleken inmiddels vertrok ken te zijn, hoewel hun adverten ties van recente datum waren. Dat is volgens de politie tekenend voor de voortdurend wisselende situatie in de branche. Dames verkassen veelvuldig, om klachten over over last te voorkomen of omdat de in komsten onvoldoende zijn. „Er is Ik durf ook te stellen dat er meer is dan we op dit moment denken dus heel veel verloop. Als er te wei nig wordt verdiend, proberen ze er gens anders wat meer geld te ver dienen." De politie zet vooral in op onder zoeken naar mensenhandel. Aan controle op illegale prostitutie, zo als zaterdag, komt zij minder vaak toe. Toch blijft het van groot belang, vindt de politie. „Ook omdat bij zo'n controle weer zaken van men senhandel kunnen bovenkomen." »P20 VLISSINGEN Johnny Hoogerland begint aan een nieuw avontuur in Oostenrijk. De voormalig profwiel renner (34) emigreert met zijn vrouw en kinderen naar de provin cie Karinthië om daar een vakantie pension te beheren. Hoogerland en zijn echtgenote Gerda willen naast het pension ook fietsarrangementen voor het be drijfsleven organiseren. „Gerda komt uit een schaatsgezin en ging in de winter vaak met haar familie naar de Weissensee om te schaat sen", zegt Hoogerland over zijn ver huizing. „Na onze huwelijksreis in de zelfde omgeving, afgelopen zomer, wisten wij het honderd procent ze ker: hier willen wij wonen. En om dat de regio rond Velden am Wört- hersee op het drielandenpunt van Oostenrijk met Italië en Slovenië zich prima leent voor prachtige, uitdagende fietstochten en fijne va kanties, willen wij daar graag aan de slag". Hoogerland, die in 20t6 stopte als professioneel wielrenner, was afge lopen seizoen actief als ambassa deur van de wielerploeg Roompot- Nederlandse Loterij. MIDDELBURG De nieuwe dienst regeling voor het fietsvoetveer Vlis- singen-Breskens is slecht voor het toerisme in Zeeland, stellen de branche-organisaties RECRON Walcheren en RECRON Zeeuws- Vlaanderen. De provincie ziet zich genood zaakt op het fietsvoetveer te korten, omdat het aantal reizigers jaar na jaar daalt. Eén van de maatregelen is de uitgebreidere zomerdienstre geling in 2018 drie weken later in te laten gaan. De maatregel staat volgens de re- creatie-ondernemers haaks op het streven het vakantieseizoen te ver lengen. Zij vrezen ook dat een so bere dienstregeling het fietsvoet veer in een verdere neerwaartse spiraal brengt. RECRON Walche ren en RECRON Zeeuws-Vlaande- ren roepen de provincie op samen te onderzoeken hoe die trend kan worden doorbroken. Statenlid Francois Babijn (Partij voor Zeeland) wil andere provinci ale potjes aanspreken om de 10 de cember in te voeren bezuinigingen op het veer ongedaan te maken. Hij komt daartoe vrijdag in Provinciale Staten met een motie. maandag 27 november 2017 Reageer op pzc.nl Zaterdag: Ik voel me onvei lig in de donkere maanden 899 reacties ALS WE ER NOU OOK EENS EEN SOEIE AtsVOCAAT OP ZETTEN TERNEUZEN Op de zesde en laatste tolvrije zaterdag van 2017 zijn 19.736 passages door de Westerschelde- tunnel geteld. Dat zijn er net iets minder dan de 19.830 op de tolvrije no- vemberzaterdag vorig jaar. In totaal hebben 115.361 voertuigen dit jaar geprofiteerd van een tolvrije tunnel; zaterdag 8 april was het drukst met 22.192 passages en za terdag 25 februari het minst druk met 16.496 passages. KLOOSTERZANDE Tim Buysrogge uit Kloos- terzande heeft het voor elkaar. In een stampvol café De Chandelier in Terneuzen presenteerde hij als rapper Bustaflax zaterdagavond zijn eer ste cd-album met zestien nummers, getiteld Rap- tijd. Tim (23) die Ali B als mentor heeft, is muziek met de paplepel ingego ten. Gitarist en muziekle raar Gino Buysrogge is zijn vader. Hij speelde mee in De Chandelier. ZELZATE Bij de grensovergang aan de Beneluxlaan bij Zei- zate worden bestuurders morgen getrakteerd op een portie friet. Dat ge beurt door zogenaamde douaniers. Het gaat om een ludieke actie van het Vlaams Centrum voor Agro- en Visserijmarke- ting, in het kader van de Week van de Friet. Ook bij vroegere grensposten van Doornik, Kelmis en De Panne is de 'Frietbri gade' deze week in touw. De Zeeuwse documen taire 'BR-43, een dag boek' van Jeannice Adriaansens' is in Peru in de prijzen gevallen. Op het Cuzco Under ground Cinema Festival won deze de prijs voor de beste documentaire. De film gaat over de laatste reis die Jaap Al- bregtse maakt met zijn viskotter Breskens 43. Geen enkele Zeeuwse ge meente is gevrijwaard van ille gale prostitutie en mensenhan del. Burgemeesters hoeven zich daar geen illusies over te maken, zegt de politie Zeeland-West- Brabant. Rolf Bosboom Middelburg - Politie Zeeland-West-Brabant

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 2