Ragazze boeit met verrassend optreden 20 ZEELAND Met een intensieve actie maakte de politie zaterdag jacht op illegale thuisprosti- tutie op Walcheren. „We weten nooit waar we terechtkomen en tegenover wie we komen te staan." Terwijl de duisternis in valt, belt agent Roel - in zijn rol van nepklant - aan bij het opgegeven adres. Het duurt even voordat er reactie komt, maar dan verschijnt 'Kim' toch aan de deur. Zodra zij Roel heeft toegelaten, snellen zijn collega's toe en glip pen mee naar binnen. Daar maken ze meteen duidelijk wie zij zijn en waarvoor ze komen. 'Kim' beseft dat ze in een lastig parket zit. Het is zaterdag het eerste resul taat van een grootscheepse con trole op sekswerkers. De opspo ringstakvan de Afdeling Vreem delingenpolitie, Identificatie en Mensenhandel (AVIM) heeft zich twee uur eerder in Middelburg verzameld. Coördinator Ron heeft 49 recente advertenties verzameld van - vooral - dames die hun dien sten aanbieden: 20 in Middelburg, 29 in Vlissingen. „We geven onszelf uit als klant en nemen contact op om een af spraak te maken", zegt hij. „Het gaat ons om illegale prostitutie, maar ook om mensenhandel. Als daar sprake van is, staat dat er na tuurlijk niet bij in de advertentie. Daarom werken we veel vanuit de onderbuik. Als we het idee krijgen dat er meer aan de hand is, probe ren we dat boven water te krijgen." De politie doet de controles in principe voor de gemeente. Zon der vergunning mag je je huis niet als bordeel gebruiken. Als dat toch gebeurt, stelt de politie een be stuurlijke rapportage op, waarna de gemeente kan besluiten actie te ondernemen. „Maar als we straf bare feiten tegenkomen, gaat onze politiepet op." Het kan gaan om prostituees die minderjarig zijn, geen verblijfsvergunning hebben of gedwongen hun werk doen. Het is een riskante operatie. „We weten nooit waar we terecht komen en tegenover wie we ko men te staan", zegt Ron. „We wil len graag voorbereid ergens bin nenkomen, zodat we weten of we risico lopen, maar die tijd hebben we meestal niet." Als we strafbare feiten tegenkomen, gaatonze politiepet op Na de briefing gaat men in twee teams aan de slag en wordt er drif tig gebeld om afspraken te maken. Dat valt niet mee. De dames lijken een collectieve snipperdag te heb ben. De agenten stuiten op voicemails of krijgen te horen dat de vrouw in kwestie is vertrokken. Na een uur lukt het om een af spraak met 'Kim' te regelen, die volgens de advertentie haar dien sten a 150 euro per uur aanbiedt in Vlissingen, maar daadwerkelijk in Westkapelle blijkt te opereren. Als de agenten eenmaal in de woning zijn, gaan twee van hen het gesprek met haar aan. Waarom doet ze dit werk? Waar gaat het geld heen? Is er iemand die op dracht geeft? De situatie wordt even penibel als de partner van de vrouw plotseling via de achter deur binnenkomt. Vermoedelijk heeft hij het huis al die tijd geob serveerd en is wantrouwig gewor den. Hij wordt mee naar boven geno men en apart ondervraagd. Er blijkt sprake te zijn van schul den. „Dat is een beeld dat we he laas vaak terugzien", zegt Ron. „Vrouwen in een financieel slechte positie grijpen naar dit laatste redmiddel om in korte tijd snel bij te verdienen." In de loop van de avond doen de agenten op basis van interne infor matie nog twee controles in Vlis singen. In Westerzicht gaat het in derdaad om illegale prostitutie. In het Middengebied wordt een net gearriveerde Zuid-Amerikaanse vrouw aangetroffen. Om tien uur, als Ron zijn dienst afrondt, is het bij drie 'casussen' gebleven. „Ik had gehoopt dat we veel meer advertenties zouden kunnen afwerken, maar er is heel veel verloop in de prostitutiesec- tor. Je moet er dus eigenlijk nog korter op zitten. Dan heb je een hoger scoringspercentage. Maar door het aantal mensenhandelon- derzoeken, die soms maanden in beslag nemen, komen we aan dit soort controles vaak niet toe." m lsjedeKersjesprijsgewon- nen hebt, ben je verplicht ^F^kte blijven scoren. De meis jes van Ragazze: Rosa Arnold (iste viool), Jeanita Vriens (2de viool), AnnemijnBergkotte (altviool) en Rebecca Wise (cello) doen dat. Zij musiceren bevlogen en de optre dens zijn fris en spraakmakend. Nooit hetzelfde dus, het verras singselement blijft aanwezig. Het programma Spiegel wil het publiek duidelijk maken dat com ponisten elkaar inspireren en beïnvloeden. Zij spiegelen zich aan elkaar. Mendelssohn schreef zijn eerste kwartetten in de stijl van Mozart en Haydn, maar toen hij in 1827 hoorde dat Beethoven gestorven was schreef hij een strijkkwartet dat zich spiegelde aan het 15de strijkkwartet van Beethoven. Webern schreef zes Bagatellen en Mayke Nas schreef in With of Without een aantal va riaties op de 2de Bagatel van We bern. Eigenlijk geen gemakkelijk programma voor het publiekje verwacht een chronologische uit voering van deze vier werken, maar Ragazze heeft een andere (verrassende) keuze gemaakt. Ze bewaren Beethoven voor na de pauze. Mendelssohn schreef zijn kwartet toen hij 18 jaar was en ver werkte de sfeer in het Adagio van het strijkkwartet op. 132 van Beet hoven. Doorwrochte muziek waarin het polyfone goed uit kwam. Het tweede deel werd gebracht in de juiste trieste sfeer met knappe chromatiek en een prach tig liedthema. In het Intermezzo was in het trio de typische Men delssohn muziek van trippelende elfjes te horen. De Bagatellen van Webern klonken niet als niemen dalletjes. Het waren kleine heer lijke stukjes muziek vol afwisse ling, en lekker theatraal gebracht. De variaties die Nas componeerde moet je vaker horen, het spiegeltje aan de wand zou zeker moeite hebben om de mooiste uit te kie- Ragazze paart een geweldige techniek aan grote muzikaliteit zen. Afwisseling genoeg en een vooral een pittig jazzy slot. Beethoven is een van de grootste componisten. Hij was zijn tijd ver vooruit. Dit bewijs leverde hij met zijn 15de strijkkwartet. Het ope- ningsdeel is ingewikkeld van structuur met bruuske onderbre kingen en een schijnbare disba lans. Zijn Allegro is een scherzo waarbij een Landler klinkt, die goed contrasteert met het trio waarbij je aan doedelzakmuziek denkt. Deel 3 is van een ontroerende schoonheid. Het werd door Ra gazze adembenemend mooi en le gato gespeeld. Ragazze paart een geweldige techniek aan grote mu zikaliteit en de interpretatie is er niet eentje van dertien in een do zijn. Ragazze brengt het met een vleug eigenzinnigheid, die elk op treden tot iets speciaals maakt. Het lijkt of alles volledig ontspannen gespeeld wordt en dat is een grote gave. De twee laatste delen wer den fris vertolkt en uit de ener gieke en expressieve aanpak bleek de bevlogenheid van deze meisjes. Ragazze kan betoverend mooi musiceren. PZC ONLINE Als Keizer volgende week met Younes start in plaats van Kluivert heeft hij wel bewezen dat ie totaal ongeschikt is als coach van Ajax. maandag 27 november 2017 Zodra 'Kim' opendoet, staat de politie binnen Agent Roel belt aan bij een van de adressen, fotoziggymarlissa Rolf Bosboom Middelburg - Ron, politie Zeeland Jeanette Vergouwen RECENSIE Kamermuziek Zeeland Strijk kwartetten van Beethoven, Men delssohn, Webern en Nas. Door het Ragazze Quartet. Gehoord gisteren in de Mythe in Goes. UW REACTIE Dat voormalig profwielren ner Johnny Hoogerland voor een nieuw leven kiest in Oostenrijk levert veel re acties op. Velen wensen het gezin Hoogerland suc ces. 'Een prachtige be stemming! Pension op hele mooie locatie', schrijft Ca- rolien Schokker op Face- book. Francois van Ooster hout: 'Heel goed; vroeger begonnen oud-profvoetbal lers een sigarenwinkel, maar met die idiote salaris sen in het mannenprof- voetbal hoeft dat niet meer.' Maria Hoogesteger doet een belofte: 'Als we in de buurt komen met de camper dan komen we een bakkie doen.' TWITTER Roene @roeneverbeek Justin Kluivert stond giste ren bij Ajax in het veld als vervanger van Amin You nes. Kluivert scoorde drie keer en werd daarmee 'man van de wedstrijd'. Voor veel supporters hoeft Younes, die uit vorm lijkt, niet terug te keren in de basis. ONLINE TOP-5 Meest gelezen op pzc.nl: 1. Drie vrouwen betrapt bij controle op illegale prosti tutie 2. Eerste sneeuw van het seizoen is gevallen, glad op de weg 3. Sneakers zijn een 'mega investering': 3.000 euro voor een paar 4. PioniersPrijs voor Wal- hout Civil 5. Uitslagen en doelpunten makers zaterdag 25 no vember Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie fjj facebook.com/depzc I®) @pzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20