Een ontmoeting met Jill is het wachten waard Bijdrage ouders op middelbare scholen lang niet zo vrijwillig Weer roemloos weekend voor hoofdklassers Proef Schiphol moet passagier zekerheid bieden over halen van vlucht Walcheren Scholen zoeken de grenzen op Reizigers kunnen vanaf morgen op Schiphol op afspraak door de beveiliging. De luchthaven wil passagiers met de nieuwe service zekerheid bieden over het halen van hun vlucht. Het reserveren voor de controle start als proef, maar de intentie is de service permanent te maken. Reizi gers die naar één van de 26 Schen- genlanden vliegen, kunnen ko mende tijd via de Schiphol-app of de website een plek bij de beveili ging reserveren. Reservering is gratis en mag voor maximaal vijf personen. Schiphol stelt vervolgens drie mogelijke tijd- slots, ofwel tijdblokken, voor. De passagier meldt zich op de afgespro ken tijd bij de beveiliging. Voor het nieuwe initiatief houdt Schiphol een complete beveili gingsdoorgang met personeel vrij. Dagelijks is er in eerste instantie plek voor 400 luchtreizigers. „Per kwartier kunnen dertig personen door de controles", zegt manager beveiligingsbeleid Daan van Vroon hoven. De nationale luchthaven heeft het idee afgekeken van musea en pret parken als Disneyland Parijs. „Daar is het al jaren normaal om een tijd- slot te reserveren voor een attractie of tentoonstelling", zegt Van Vroonhoven. In Disneyland Parijs is het al jaren normaal om een tijdslot te reserveren Schiphol heeft hoge verwachtin gen van de service. „We denken dat er veel belangstelling voor bestaat, met name in vakantietijd." Het re serveren is de volgende stap in een pakket aan maatregelen dat Schip hol sinds een halfjaar treft. Door enorme drukte in de meivakantie raakte de luchthaven compleet ver stopt. Gedurende korte tijd mis ten dagelijks tientallen passagiers hun vlucht. De KLM moest flink wat vluchten omboeken of met ver traging laten vertrekken. Naast de inzet van 350 tot 400 ex tra mensen deze zomer, introdu ceerde Schiphol speciale security- passages voor reizigers met slechts handbagage. Ook worden 67 nieuwe 3D-scanners aangeschaft. Online toont Schiphol tegenwoor dig live de verwachte drukte. Het kabinet heeft bovendien geld be schikbaar gesteld om het aantal ma rechaussees permanent te verho gen. Al met al heeft Schiphol zijn zaken nu op orde. „Vanuit beveili gingsoogpunt hebben we een prima zomer gedraaid." De nieuwe reser veringsservice is de volgende stap om reizigers te plezieren. „We zijn altijd op zoek naar nieuwe manie ren om enerzijds de reiziger een plezierige reisbeleving te geven en anderzijds de passagiersstromen in goede banen te leiden. Dit is daar een goed voorbeeld van." Komende periode wordt getest of de verwachte doorlooptijden uitko men en Schiphol de gegeven tijd- slots inderdaad kan waarmaken. Er is bewust voor gekozen de eerste twee weken van december met de proef te beginnen. „Dat is een rela tief rustige periode in het jaar." 10°C Nieuwsmedia ZEELAND 2 SPORT10 GOES „Hallo zeg, ik wist niet dat Jill zo populair was." Een vrouw sluit zon dagmiddag samen met haar dochter aan in een lange rij voor een 'meet en greet' met Jill bij boekhandel Paard van Troje in Goes. „Weet je zeker dat je nog wil?", vraagt ze. Maar het meisje laat zich een ontmoeting met haar idool niet door de neus boren. Jill Schirnhofer - kortweg Jill - heeft een populair programma over tekenen, knutselen, eten en mode op kinderzender Zapp. Ook bracht ze al diverse boeken uit. Veel meiden staan zondagmiddag met zo'n boek in de hele lange rij. Binnen worden de kinderen hartelijk begroet door de 26-jarige te levisiester. Er worden veel krabbels gezet en kiekjes gemaakt. Helemaal gelukkig, met een handtekening in haar boek, komt Tessa (7) weer naar bui ten. „Het was lang wachten, maar wat geeft het?", zegt moeder Renske Koole. „In een pretpark sta je ook lang in de rij, maar daar heb ik haar nog nooit zo blij gezien als nu." FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Op afspraak door beveiliging David Bremmer Schiphol —Daan van Vroonhoven maandag 27 november 2017 Bewolkt en regenachtig pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1