Games voor in de schoen De Beker van Veere verlaat trouwzaal 18 WALC College vindt vijftien keer storten voldoende B en W kiezen voor halvering om dat metingen uitwijzen dat bewo ners gemiddeld acht keer per maand afval storten. Aanvankelijk wilde het daarom de mogelijkheid geven om vanaf volgend jaar maxi maal tien maal per maand gratis te storten. Wie meer nodig heeft, zou extra stortruimte kunnen kopen. Op advies van mensen uit proef gebieden kiest het toch voor vijf tien maal, aldus beleidsambtenaar Ad van de Pas. „Want er zijn men sen op leeftijd die geen volle zak kunnen dragen. Die storten telkens een kleine hoeveelheid." Hij geeft ook aan dat inwoners die echt meer moeten storten, wegens inconti nentieproblemen bijvoorbeeld, een speciale kaart krijgen waarmee ze de ondergrondse containers vaker kunnen openen. Het college kiest ook voor halve ring omdat er nu ondernemers zijn De eerlijkste manier is een systeem waarbij de vervuiler betaalt die hun bedrijfsafval storten door gebruik te maken van een bewo- nerskaart. „Dat willen we zoveel mogelijk tegengaan." De gemeente kan nu zien welke bewoners vaak storten en wie min der of geen gebruik maken van de ondergrondse containers. De afval passen hebben namelijk een chip waarmee elke stort per adres wordt geregistreerd. Dat is in strijd met de privacywetgeving. Daarom gaat het college het systeem van de contai ners zo aanpassen dat de gemeente straks niet meer kan zien wie wan neer stort. Dat houdt volgens de be leidsambtenaar wel in dat mensen die een pas verliezen, niet meer gra tis een nieuwe krijgen. Uiteindelijk wil het college naar een systeem waarbij de vervuiler betaalt voor het aantal keren dat hij afval aanbiedt. „Want dat is de eer lijkste manier." Volgens Van der Pas kan het wel enkele jaren duren voor een dergelijk systeem is ingevoerd. Dan wordt wel per adres geregis treerd hoe vaak er afval wordt ge stort. „Maar het mag als het gaat om te kunnen vaststellen wie hoeveel moet betalen. Het mag niet als aan dat systeem geen betalingscompo nent is gekoppeld." Koopjesjagers konden langs de ge hele Nieuwe Vlissingseweg zater dag hun slag slaan. Zowel aan het Vlissingse deel van deze weg als aan het Middelburgse stonden kra men tijdens de derde Winterwon- derwegmarkt waar bewoners over tollige huisraad en speelgoed ver kochten. Anne, Ilonka en Maurice deden goede zaken. Ze hadden in de och tenduren al van alles verkocht. „Een vest, puzzels, een hele mooie an tieke lamp en andere spullen." Cindy van Oorschot uit Arnemui- den toonde interesse voor Killing 2. „Ik vond deel t van deze Scandina vische serie echt mooi. Hoop dat 2 ook zo goed is", aldus de Arne- muidse die altijd markten afgaat. Anne vroeg vijf euro voor de dvd's. Daarop bood Cindy drie waarna de twee een akkoord bereikten. Jesse Koppejan (to) stond in de voortuin van het ouderlijk huis speelgoed te verkopen. Met redelijk succes, aldus de Middelburger. Vlissinger Peter de Munck liep za terdag die hele straat af. „Mijn tas wordt steeds zwaarder." Hij kocht vooral games voor de Playstation van zijn zoon. „Kan ik de komende dagen wat in zijn schoen doen." De Beker van Veere verdwijnt voor ruim een halfjaar uit de trouwzaal van het gemeentehuis van Veere. Hij wordt uitgeleend aan het Nati onaal Militair Museum in Soest en maakt straks onderdeel uit van een expositie over het leven van Wil lem van Oranje. De beker is een van de kunstschatten van de gemeente. Het meest bijzondere is dat maar één persoon eruit mag drinken: de markies van Veere. De verguld zilveren beker is om streeks 1546 in opdracht van keizer Karei V in Vlaanderen gemaakt. Het was een geschenk voor Maximili- aan van Egmond, graaf van Buren. Maximiliaan en de keizer ontmoet ten elkaar bij Ingolstad in Duits land. Maximiliaan was daar om de keizer te helpen in zijn strijd tegen de protestanten. De ontmoeting is op de beker afgebeeld. Bovenop de beker staat de oorlogsgod Mars. Hij houdt een schild met het wapen van de stad Veere vast. Maximiliaan van Bourgondië, heer van Veere, schonk de beker in 1551 aan de stad Veere. Het gemeen tebestuur van Veere probeerde aan het eind van de 19e eeuw de beker te verkopen, maar dat besluit werd door de regering vernietigd. Uitle nen mag wel. IN DE REGIO Sinterklaas in liedjes Lessen voor de blokfluit In Veilige Handen HF/% MIJN DORP, MIJN STAD maandag 27 november 2017 WA Halvering gebruik afvalcontainers Inwoners van de Middelburgse binnenstad kunnen vanaf januari vijftien maal per maand hun afval deponeren in een onder grondse container. Nu kan dat nog 31 maal. Emile Calon Middelburg - Ad van de Pas, ambtenaar Emile Calon Middelburg Overal kraampjes langs de Nieuwe Vlissingseweg. foto ruben oreel Een van de Veerse kunstschat ten wordt gedurende een half jaar toegevoegd aan een exposi tie in Soest. Emile Calon Domburg VLISSINGEN De kleutergroepen van de Theo Thijs- senschool en de Louise de Coligny- school zingen van daag en aan staande woensdag oud-Hollandse Sin terklaasliedjes in Wijkcentrum De Burgerij in Vlissin- gen. Alle buurtbewoners zijn welkom om mee te komen zin gen. Tussendoor is er een poppenkast spel te zien. De activiteit duurt beide dagen van 10.30 tot 11.30 uur, toegang is gratis. VLISSINGEN Koninklijke Harmo nie Ons Genoegen in Vlissingen begint vandaag met een opleiding voor kin deren die blokfluit willen leren spelen. Deze opleiding is de basis voor de oplei ding op een ander instrument dat deelnemers later kunnen kiezen. De groepslessen zijn steeds op maan dagmiddag van 15.30 tot 16 uur. Voor aanmelden en meer informatie: stuur een e-mail naar jfdekok@zee- landnet.nl. GOES Vrijwilligersorgani saties kunnen zich alleen vandaag nog aanmelden voor de bijeenkomst In Vei lige Handen, die maandag 11 decem ber in Goes plaats vindt. Hier horen ze wat ze kunnen doen tegen seksu eel grensoverschrij dend gedrag bij minderjarigen en kwetsbare mensen. De bijeenkomst duurt van 19.00 tot 21.00 uur bij SMWO aan 's-Heer Els- dorpweg 12. Aan melden via vrijwilli- gerspuntgoes.nl. RACE MTB SHOW ZIERIKZEE Het meest indrukwekkende van de Race MTB Show van Jan de Jonge Fietsen, zaterdag in de Nieuwe Kerk in Zierikzee, was wel het verhaal van 'grootheid' Rinne Oost. Een oud-topsporter die als tandemwielrenner in 2012 een bronzen medaille op de Paralympische Spelen won. Oost was op het fietsfestijn present om aandacht te vragen voor de Stichting Support Visueel Beperkte Wielrenners. Voor deze stichting werd ook een veiling gehouden die 1.500 euro opbracht, foto marieke mandemaker KOUDEKERKE Sporthal De Cou- burg, 09.15-10.15 uur: Activiteiten van gymnastiekvereni ging voor 55plus; De Couburg, 13.00- 16.30 uur: Biljarten voor senioren; De Klimop, 13.30-16.00 uur: Koersbal MELISKERKE Gymzaal 'Ons huis', Burgemeester Ade laarstraat 26,13.30- 14.30 uur: Bewe- gingsgymnastiek op muziek voor oude ren; 13.30-17.00 uur: Seniorensoos met o.a. sjoelen en ge- zelschapspellen MIDDELBURG Vergulde Baars, 13.30-15.00 uur: Volksdansen; Ci nema Middelburg, 14.00 uur: Vertoning 'Victoria Abdul' Oost-Souburg Kroonjuweel 7, 16.15-17.00 uur: Kleuterdans; Braamstraat 3a, 17.00-17.45 uur: Peuterdans, waarbij peuters op een speelse manier leren bewegen op muziek VEERE Gymzaal Frans Naereboutstraat, 09.30-10.30 uur: Activiteit 'GALM', VLISSINGEN Gymzaal de Combi natie, Pablo Picas- soplein 120-126, 09.00 uur: Gymnas tiek voor peuters die al zelf kunnen lopen, samen met een (groot)ouder; Ter Reede, Vrede hoflaan 370,10.00- 12.00 uur: Poëzie- workshop voor 55- plussers; Buurthuis De Bur gerij, 10.30-11.30 uur: Kleutergroe pen zingen Sinter klaasliedjes voor buurtbewoners wijk Paauwenburg; Gymzaal de Bran ding, Verkuijl Quak- kelaarstraat 106, 16.00 uur: Kleuter- gym; Cine Café, Spui- komweg 3,19.45- 23.00 uur: Mr. Bright's Quiz Night VROUWENPOLDER Verenigingsge bouw, Dorpsdijk 38, 14.00-15.30 uur: Volksdansen WESTKAPELLE de Kreek, Krekepad 37,14.00-16.00 uur: Bingo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 18