13 VINCENT LUISTERT RADIO #METOO NAAR POLITIE Vanochtend kon ik niet lopen, maar dat vond de dokter minder gek dan ik. r De radio speelt terwijl de wind, blad blazer der natuur, de afgevallen bladeren tot een bergje blaast. Het is najaar. De ether twijfelt tussen sint en kerst. O kom er eens kijken wat ik onder mijn boompje vind. De filerecords rijgen zich op alle zenders aaneen. We staan braaf inge blikt op winterhanden te wachten in een lange kijkfile. Plotselinge hagel overstemt de radio. De Top ïooo Aller Tijden van Veronica vervaagt tot een onbestemde drein. Ik mis niets, weet ik, de lijst van je leven is bijna hetzelfde als vorig jaar, zo veel verandert er niet in de meeste levens. station zakt steeds verder weg in het luister cijfermoeras. Nog maar 4 procent luistert en dan vaak ook nog met een half oor. Het tij lijkt niet te keren. Geeft niets jongens, maak van de nood een deugd en draai pop die Qen 538 en Sky en al die anderen niet of nauwe lijks laten horen. Je moet de concurrentie niet verslaan door mee te doen. Die strijd win je nooit. Dat is bovendien geen publieke taak. Er is al genoeg industrieel geprodu ceerde pop op de radio. Ik druk op toets 4. Op Radio 4 knispert deze week het gezellige vinyl. De zender viert de lp, de oude gegroefde langspeelplaat die we in de jaren 80 van de vorige eeuw zo opgelucht verruilden voor de cd. Dat saaie klinische helder klinkende schijfje dat zo veel voordelen had. Sommigen zijn het nu weer zat. Ze willen de oude sound, dat mooie, ronde geluid van de plaat, weer terug. een gezellig haardvuurtje op de achtergrond. Dat wordt veroorzaakt door de kleine krasjes in de groeven van de plaat die laten horen dat hij graag gedraaid wordt. Misschien is dat de romantiek van de lp wel, dat je hoort dat hij een geschiedenis heeft. Cd's klinken altijd als het heden, lp's als het verleden. Op toets 2 wordt de Topiooo voorbereid en op 1 hoor ik een promo voor nieuwe hoorspelen, in de nacht van vrijdag op zater dag. Op Qjuncht Lieke Veld deze week voor het laatst, ioo%NL heeft nu ook een eigen sinterklaasstation, kortom: de gehele radio viert het najaar. Halina in Zweedse tv-serie Dubbel prijs voor De Bijl De 46-jarige acteur Willem Drieling heeft contact gehad met de afdeling zedendelicten van de Amsterdamse politie. Dit naar aanleiding van zijn verhalen over seksuele intimidatie door castingdirector Gosschalk. e afgelopen weken vertel den meerdere acteurs over hun soms traumatise rende erva ringen met Gosschalk. Het ver haal van Drieling was opvallend, omdat hij naar eigen zeggen pas 16 jaar oud was toen de casting director hem vroeg zich uit te kleden. Het is voor het eerst dat een slachtoffer vertelt dat hij naar de politie stapt. Het politie contact wordt bevestigd door Drielings vertrouwenspersoon Guido Goossens. Volgens Goossens heeft Drie ling reeds contact gehad met de politie, waarop hem is verzocht om de kwestie verder te bespre ken op het hoofdbureau in Am sterdam. Dit gesprek vindt 'op korte termijn' plaats. „Het is een oriënterend ge sprek om mijn kant van het ver haal te vertellen en om dan sa men met de betreffende afdeling verder te kijken wat we kunnen doen", aldus Drieling via zijn vertrouwenspersoon. „Wij heb ben het over een situatie die zich 30 jaar geleden heeft afgespeeld. Dus na het gesprek zal de politie Ik ben mijn hele leven bang geweest dat de foto's naar buiten zouden komen mij adviseren of een officiële aangifte nog zinvol is." Verder laat Drieling weten dat hij blij is dat de politie zijn verhaal serieus neemt en nazorg wil bieden. Naakt Drieling was een jeugdspeler bij Ajax toen hij op straat door Job Gosschalk van Kemna Casting werd gescout. Binnen een week stond hij naar eigen zeggen als 16-jarig jongetje naakt onder de douche voor een fotosessie, om dat 'een goede acteur uit zijn comfortzone moet durven tre den'. Hij zou ook seksuele han delingen bij zichzelf hebben moeten verrichten. „Ik ben mijn hele leven bang geweest dat de foto's naar buiten zouden komen", aldus Drieling (die rolletjes speelde in onder meer De Koning van Katoren en Vuurzeeeerder in een interview met Peter R. de Vries. Hij zou ze ker acht keer uit de kleren zijn gegaan voor Gosschalk, tijdens erotische speelsituaties. Pas enkele weken terug biechtte hij zijn ervaringen op aan zijn vrouw en familie. Zijn schokkende bekentenis heeft in middels niet alleen het grote pu bliek bereikt, maar dus volgens Drieling ook de politie. Een woordvoerder van Politie Am sterdam kan de afspraak met de acteur niet bevestigen noch ont kennen. De acteur voegt nog toe: „Ik vind het jammer en het stelt mij erg teleur dat de directie van Kemna Casting niet eens de moeite heeft genomen om per soonlijk contact op te nemen." In een reactie laat Marc van Bree van Kemna Casting weten: „De directie van Kemna Casting heeft alle betrokkenen opgeroe pen om hun verhaal te vertellen bij Bureau Integriteit. Op die manier hopen wij een goed beeld te kunnen krijgen over de gebeurtenissen die zich zouden hebben voorgedaan." Gosschalk was de laatste jaren actief als producent en regisseur. Hij erkende grenzen te hebben overschreden in zijn omgang met acteurs en kondigde aan te stoppen met werken. In zijn ver klaring ontkende hij echter dat er minderjarigen bij betrokken De directie heeft alle betrokkenen opgeroepen om hun verhaal te vertellen bij Bureau Integriteit waren. Hij deed dit af als 'een wild gerucht'. De directie van het castingbureau zegt tot op he den niets te hebben geweten van seksuele intimidaties. Dit zet veel kwaad bloed bij acteurs, maar ook bij oud-medewerkers. Guido Goossens vindt die be wering van de directie 'onge loofwaardig'. De voormalig as sistent van Gosschalk was de eerste oud-collega die met naam en toenaam vertelde dat de di rectie van het castingbureau het moet hebben geweten. Job Gosschalk is niet de enige bij Kemna Casting die zich vaker schuldig maakte aan seksuele in timidatie, vertelden insiders eer der aan deze krant. Direct daara werd duidelijk dat een onder zoek werd gestart naar een tweede medewerker van het machtige castingbedrijf. Deze zou inmiddels niet langer voor het Kemna werkzaam zijn. Quote van de dag maandag 27 november 2017 GO Naaa Ik druk op voorkeuzetoets 3,3FM. Het De hagel is gestopt, ik hoor Brahms met Reageren? vincent@persgroep.nl DRAMA Actrice Halina Reijn speelt een grote rol in een Zweedse televi sieserie over in ternationale wa penhandel. Reijn speelt in Conspiracy of Silence een CEO van een Zweeds- Belgische wa penfabriek. CABARET Cabaretière Janneke de Bijl is zaterdag avond door de jury uitgeroepen tot winnares van de 52e edi tie van het Cameretten Festival. Ze sleepte behalve de juryprijs ook de publieksprijs van het festival in de wacht. V ■u 4) FOTO'S: WILLEM DRIELING IN UITZENDING RTL BOULEVARD: ANP KIPPA; MARCO OKHUIZEN Guido Goossens Willem Drieling Naar politie om Job Gosschalk Gudo Tienhoven 44 —Willem Drieling, acteur 44 —Mare van Bree, Kemna Casting —Claudia de Breij heeft haar enkelbanden gescheurd en moet daarom haar try- outs afzeggen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 13