Nederlandse therapeut verdacht van misbruik ilLlJdjy/ffJZJfJ, fjJ EUWS 11 Groot tekort aan medicijnen, voedsel, water en brandstof Onderzoek naar rellen in Brussel LINZ Een Nederlandse fysiothera peut wordt ervan verdacht in het Oostenrijkse Linz zeker twaalf vrouwen te hebben misbruikt. In drie van de gevallen is de man aan geklaagd, meldden Oostenrijkse media. De 45-jarige Nederlander zit sinds de zomer vast, nadat twee vrouwen een aanklacht tegen hem hadden ingediend. Het gaat om een 77-jarige en een 90-jarige vrouw, die afzonderlijk van elkaar ver klaarden dat de man zich aan hen had vergrepen. Na de aangiften van de vrouwen stelde de politie een onderzoek in. Daaruit bleek dat de man tussen 2013 en 2027 vermoede lijk nog eens tien patiënten heeft misbruikt. De slachtoffers zijn tussen de 67 en 90 jaar oud, veelal hulpbehoe vend en alleenstaand. De man werd via een ouderenorganisatie aan die vrouwen gekoppeld en be zocht ze thuis voor de behandeling. Daar zou hij hen hebben mis bruikt. Het Oostenrijkse Openbaar Mi nisterie heeft de Nederlander aan geklaagd voor twee gevallen van seksueel misbruik en een geval van seksuele intimidatie. De Nederlan der ontkent de beschuldigingen. Hij kan tien jaar cel krijgen. Na een wekenlange blokkade van havens en vliegvelden gloort in het door oorlog verscheurde Jemen weer wat hoop voor de bevolking die aan alles gebrek heeft. In het afgelopen weekend landden vliegtuigen met hulpgoederen op de luchthaven van de hoofdstad Sanaa. De toestellen hadden onder meer vaccins tegen difterie en te tanus en andere ziekten aan boord, die bescherming bieden aan hon derdduizenden kinderen. Volgens Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Naties (VN) kwam de zending net op tijd, om dat de voorraden in Jemen nage noeg op zijn. Saoedi-Arabië, dat het Jemeniti- sche leger steunt in de strijd tegen de Houthi-rebellen, sloot begin november de aanvoerroutes over land, zee en door de lucht af. Het moest verhinderen dat de Houthi aan wapens konden komen. De re gering in Jemen beschuldigt Iran ervan de wapens te leveren, hoe wel dat land het zelf ontkent. De Houthi zijn aanhangers van een sjiitische islamitische stro ming, die in Jemen zo'n 35 procent van de bevolking uitmaakt. Er zijn ook allerlei aan het terreurnetwerk al-Qaeda gelieerde bewegingen die elkaar onderling bestrijden. De jarenlange gevechten hebben Jemen aan de rand van de afgrond gebracht. Er is een tekort aan voed sel, schoon water, medicijnen en brandstof. In grote delen van het land is geen stroom, waardoor ook ziekenhuizen niet meer kunnen functioneren. Inmiddels is Jemen het toneel van de ernstigste humanitaire cri sis ter wereld en de grootste hon gersnood van de afgelopen decen nia. Zeker zeven miljoen mensen hebben niet of nauwelijks te eten. Volgens de VN hebben in totaal twintig miljoen mensen, onder wie elf miljoen kinderen, dringend hulp nodig. Ziektes zoals dysente rie en difterie grijpen snel om zich heen. Afgelopen april brak al cho lera uit. Bijna 900.000 raakten be smet. Het aantal gevallen is sinds dien weer gedaald, maar het ge vaar van een nieuwe cholera-epi- demie blijft bestaan, zegt Evelien van Roemburg van Oxfam Novib. „Door de blokkades is er nauwe lijks brandstof meer in het land. Door gebrek aan diesel die de wa terpompen aandrijven, is de toe- voer van schoon drinkwater gro tendeels gestopt. Met zuiveringsta bletten, zeep en de aanleg van la trines proberen we dreigende epi demieën zoveel mogelijk te voor komen." Ziekten Het conflict in Jemen heeft volgens de VN al aan zeker 10.000 mensen het leven gekost. Ruim 50.000 mensen zijn gewond geraakt, twee miljoen mensen zijn hun huis ont vlucht. „Zij kunnen geen kant op en lopen de grootste kans op hon gersnood en ziekten", zegt Van Roemburg. De blokkades in Jemen leidden internationaal dan ook tot felle kri tiek. Mede onder druk van de Ver enigde Staten besloot het land weer mondjesmaat hulp toe te staan. Gisteren meerde een schip met 5,5 ton graan aan in de haven van Hodeidah, die onder controle staat van de Houthi. Het leger staat nu in elk geval 42 hulptransporten toe per vliegtuig en schip naar Je men. 8 dagen Zwitserse Alpen, Glacier- en Mont-Blanc Express 10 dagen Rondreis Ierland Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 'AlVy u ngry (0318) 58 09 58 www.bolderman.nl 12 dagen Engeland, Ierland en Schotland 12 dagen Rondreis Kroatië 15 dagen Rondreis Sicilië, Sorrento en Amalfikust 12 dagen Rondreis de Baltische Staten maandag 27 november 2017 GO BRUSSEL België laat onder zoeken of er een 'systeem' zit achter de rellen die deze maand in Brussel uitbraken. De Belgische minister van Binnenlandse Zaken Jan Jam bon zei dat gisteren in de Bel gische media. Jambon zei dat hij zich niet kan inbeelden dat mensen spontaan beslissen om relletjes te veroorzaken. „Ik denk dat er een systeem achter zit." Jemen krijgt weer hulp Gerben van 't Hof Sanaa/Rotterdam Het leger staat nu in elk geval 42 hulptransporten toe per vliegtuig en schip naar Jemen. Diverse vertrekdata 2018 Diverse vertrekdata 2018 en prijswijzigingen voorbehouden. -•«SJl Kinderen protesteren in Sanaa tegen het gebrek aan voedsel en de inmening van Saoedi-Arabië. foto reuters Diverse vertrekdata 2018 Diverse vertrekdata 2018 Brochure en boekingen: Prijs p.p. p.b.v.,2 pers. kamer exci Calamiteitenfonds reserveringskosten Diverse vertrekdata 2018 Diverse vertrekdata 2018

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 11