Gewoon en normaal Gered door een garnaal LITERATUURFESTIVAL laar al rond. In De gewone man; Een kleine mensheid geschiedenis (Atlas Con tact, €20) schetst Palm de evolutie van slaaf, 'ver worpene der aarde', en fa brieksarbeider tot bozige, witte man met stemrecht die alleen maar erkenning wil. Bij tijd en wijle doen Palms pogingen tot mooi schrijverij wat bombas tisch aan, maar het blijft een uiterst lezenswaardig boek. Ook geschikt voor de gewone, normale lezer. -Peter Kuijt Stel, je wordt wakker en de zee is weg! Vissen liggen op apegapen en zelf kan garnaal Kees ook niet zon der zeewater. Hoe kon dit gebeuren, en - belangrij ker - hoe maak je het on gedaan? Het titelverhaal uit de bundel De dag dat de zee weg was van filosoof Awee Prins (De Bezige Bij, €18) zit net als de andere verhalen vol verwijzingen naar historische gebeurte nissen, maatschappelijke verhoudingen, sprookjes, film... In het rijk van Prins wil een varkentje niet gewassen worden, doen bevers een damwedstrijd en zitten binnenin een wasmachine twee was beren. De schrijver inter preteert vraagstukken en gebeurtenissen op kinder lijke wijze, vaak letterlijk. En dat uitgebeeld door illustrator Thé Tjong- Khing. Voorlezen is beslist geen straf. 'Heel persoonlijk en prachtig.' Monique van de Ven 'Een verbijsterend inkijkje achter de schermen van high fashion.' Zin 'Een belangrijk boek. NRC Handelsblad Openhartige biografie van een van de beste hockeysters ter wereld ambo anthos uitgevers Wie is toch die gewone, normale man over wie de politiek maar niet uitgepraat raakt? Volgens Jos Palm, historicus en SP-kaderlid in de jaren 70, is hij in ieder geval geen nieuw fenomeen: sinds de zon deval liep de kleine sappe- Vandaag en morgen vindt in Nijmegen nog het Wintertuinfestivai plaats. Gasten zijn onder anderen Adriaan van Dis, Kamagurka, Franca Treur, Erik Jan Harmens, Nina Polak, Anousha Nzume, Alma Mathijsen, Jet Steinz, Murat Isik, Daniël Rovers, Toef Jaeger, Vicky Francken en Jaap Robben, wintertuinfestival.nl FANTASY Hoe overleef je een school waar ieder een getraind wordt om te doden? Dat lees je in Nimmer- nacht. (LS, €25) MENSEN Wat doen mensen elkaar aan? Terwijl de wereld instort, belandt hardloper op Hitiers bruiloft. (Thomas Rap, €25) De gewone man Non-fictie AWEE PRINS De dag dat de ze De dag dat de zee weg was Jeugd -Annet de Groot u 181 zaterdag 25 november 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 82