'Hij hielp me over mijn lage heen te komen' DIE FOUTE MANNEN WILDEN MIJ VOORAL IN BED KRIJGEN Die van mij Mariska (39) viel niet meteen op Frans (40). Toch zijn ze al dertien jaar samen. 'Hij stelt de juiste vragen en geeft mij rust.' foordat ik Frans leerde kennen, had ik mannen die niet goed voor me waren. Die hun beklag deden over mijn cupmaat. Die alleen maar wilden zien of ze me in bed konden krijgen. Of die niet hand in hand met mij over straat wilden lopen, omdat ze zich schaamden voor mijn volle figuur. Ik zag Frans voor het eerst op een datingsite. Zijn foto vond ik niet zo leuk, met dat halflange sluike haar en die slun gelige uitstraling. Nogal gewoontjes; ik had eigenlijk met hem te doen. Maar na al die foute mannen dacht ik ook: met deze gast kan me niks overkomen. Dus sprak ik met hem af. Hij leek totaal niet op zijn foto, maar op hem vallen deed ik ook niet. Dat gebeurde pas toen ik merkte hoeveel moeite hij deed om mij echt te leren ken nen. Tot dan toe had nooit iemand verder gekeken dan de goedlachse Antilliaanse die ik lijk te zijn, maar Frans zei: 'Je doet je vrolijk en gezellig voor, maar ik zie ver driet in je ogen'. Hij zag me zoals ik ben. Als ik vroeg wat hij toch moest met een dikke vrouw als ik, antwoordde hij be slist: 'Ik hou niet van je omdat je dik bent, of donker, maar vanwege je lieve, zorg zame karakter.' Dat heeft me geholpen over mijn lage zelfbeeld heen te komen. Toch moest ik nog met allerlei idiote gedachtes afrekenen voordat ik een rela tie met Frans aandurfde. Zoals: wat zul len de mensen wel niet denken? Daar heb je weer zo'n vrouw uit Aruba die hier een uitkering trekt en van een Nederlandse man komt profiteren. Terwijl ik gewoon een hbo-opleiding heb afgerond en sindsdien een vaste baan heb! Maar het idee dat anderen wel zo naar ons zouden kijken, kon ik moeilijk van me afzetten. Dat Frans met zuurstofgebrek is geboren en daardoor last heeft van lichte spas men, hielp niet. Hij kan één hand en één been niet goed gebruiken en heeft een beetje een asymmetrisch gezicht. Ik kon de roddels bij wijze van spreken al horen: 'Een man met een handicap! Dan is ze vast en zeker op zijn geld uit.' Gelukkig bleef Frans geduldig gewoon voor me gaan, ondanks mijn gezeur over wat anderen zouden denken. En gelukkig heb ik die nare stemmetjes niet laten winnen, anders was ik de man misgelopen met wie ik nu al dertien jaar samen ben. Iemand die oprechte aandacht toont, de juiste vragen stelt en die mij rust geeft. Die op het eerste gezicht niet meteen opvalt, en die zeker geen gangmaker is, maar van wie ik altijd op aan kan. Zijn onopvallendheid zit hem soms trouwens wel in de weg. In zijn werk, bij voorbeeld, waar hij vaak te maken heeft met contracten die niet worden verlengd. Ik vraag me af: zien ze zijn potentieel niet? Is hij een grijze muis? Oké, hij zal niet de clown van de afdeling zijn, maar als je hem beter leert kennen, zie je toch wat hij in zijn mars heeft? Helaas nemen mensen daar meestal niet de tijd voor en moet hij vaak opnieuw ergens beginnen. Mijn ouders in Aruba dragen Frans op handen. En zijn ouders zijn blij met mij. 'We hebben hem zien opbloeien', zeggen ze. En dat geloof ik, want we geven elkaar zelfvertrouwen, willen elkaar vooruit helpen. De weinige momenten dat hij mij probeert af te remmen, zijn rondom mijn verjaardag, als ik dagenlang gestrest met eten bezig ben. Geef je een feestje, dan staat de tafel vol lekkers, zo ben ik dat gewend. Maar Frans zegt: 'Je zet toch gewoon wat blokjes kaas neer?' Kaas! Ik ben toch niet gek!" 41 zelfbeeld Tekst PAM VAN DER VEEN ES Ook geïnterviewd worden over die van jou? magazine@persgroep.nl magazine 15

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 79