we hebben hetzelfde belang. Ik moest aantonen dat ze met Jumbo's '7 zeker- heden'-formule beter af waren. Dat was een heel zware tijd." „Grappig dat je dat zegt. La Place is een bekende naam, maar niet heel groot. Ik heb er lang over gedacht om onder de naam Jumbo restaurants te beginnen. Toen kwam La Place voorbij." Afgelopen zomer deed Jumbo een tever geefs bod op Emté, de kwakkelende supermarktketen van de rivaliserende Veghelse supermarktfamilie Slippens, bekend van groothandel Sligro. Die pro beerde eerder de bouw van een Jumbo Foodmarkt in het dorp te dwarsbomen. „Wie zegt dat het niet doorgaat? Haha! Ik geef niet op. Ik wil Emté heel graag hebben, heb er veel geld voor geboden. Ik probeer ze echt geen hak te zetten." „Nee, zo werkt het niet. Laat ik het om draaien: je kunt op Jumbo bieden wat je wilt, wij verkopen toch niet. We hebben hier ons hele leven voor gewerkt. Jumbo zal altijd een familiebedrijf blijven." Oudste zus Colette is binnen de Raad van Bestuur verantwoordelijk voor de formule en innovatie, jongste zus Moni que houdt zich bezig met sponsoring, evenementen en de Jumbocultuur. Vader Karei (79) is nog altijd president commissaris. Moeder Kitty gaf lang schoonmaaktips in de Jumbo-folders. Dat hij de topman zou worden, was niet voor iedereen vanzelfsprekend. Frits was vroeger een kwajongen die de gras maaier van zijn moeder stiekem op voerde, in brommers handelde en het nog weieens aan de stok kreeg met de politie. Op school was hij geen hoog vlieger. „Ik heb uiteindelijk bedrijfs kunde gedaan, maar dat ging niet vanzelf. Mijn zussen waren betere studenten. Ik hing wel meer rond op de zaak. Ik vond de vrachtwagens mooi, hielp graag in het magazijn, daar mocht ik heftruck In plaats van toen een tijdje rustig aan te doen, volgde al snel een nieuwe klapper: Jumbo kocht La Place toen V&D failliet ging. Hoe pijnlijk was die afwijzing? Voor veel geld is alles te koop? magazine 11

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 75