MET EEN DAK KOEPEL, ZODAT IK VANUIT M'N BED STERREN KAN ZIEN Column Zo'n superefficiënte tiny house, het lijkt Monica wel wat. Ze weet zelfs al waar het moet komen. De Tiny House Movement fasci neert me mateloos. Het mini- huisje alleen al. Vaak heerlijk licht door een hele wand van glas. Ik fantaseer er ook graag een dakkoepel bij, zodat ik vanuit m'n bed de sterren kan zien. En dan de efficiëntie in zo'n huisje. Alles heeft een plek en functie, liefst meerdere. Een kledingkast die ook een trap is, een bank die transformeert tot tafel, en een keuken die je na de afwas weer achter de badkamer kunt wegschui ven. Ik zou ook lepels willen die, als je ze omdraait, een vork zijn. Zo'n tiny house valt ook lekker te com bineren met al die andere ontspullings- hypes. De honderd-dingen-en-nog- geen-paperclip-meer-trend bijvoorbeeld. Je mag honderd dingen hebben, inclusief kleding, en dat is het dan. In een tiny house passen ook niet meer dan honderd dingen. Een rommellaatje? Echt niet. Rommel bestaat niet in mijn minihuisje. Rondslingerende administratie? Nee, nee, alles netjes gescand in de cloud. Ik zie een verbeterde versie van mezelf daar wonen. Wel jammer van mijn schoenen collectie, maar misschien kan ik een beetje smokkelen en die bij een vriendin onderbrengen. Ik heb ook al een plek op het oog. In het bos vlak bij ons huis. Dan schilder ik hem groen, niemand die er last van heeft. Mocht er toch bezwaar komen, dan kan-ie ook nog tussen het pleintje en de parkeerplaats hierachter. Minder idyl lisch, geef ik toe. Asfalt en een vuilcontai ner als buurman, maar van een vrolijke tiny house knapt het pleintje wel op. Het moet trouwens wel een iets groter minihuisje worden dan gemiddeld, want mijn twee meisjes moeten er natuurlijk ook in passen. Maar een stapelbed, dat tevens dienstdoet als klimrek, bureau en schuilplaats voor als mama vervelend doet, neemt nou ook weer niet zoveel plek in beslag. Wat denk je ervan, vraag ik Nieuwe Liefde. Lekker simpel, overzichtelijk, geen hypotheekgedoe en sowieso bespaar je bakken met geld, want je kunt wegens ruimtegebrek toch niks kopen. Een klein issue zou nog kunnen zijn: boeken. Hij heeft er minstens tweeduizend, maar als hij nou een top 10 uitkiest, mag hij die meenemen. Nee? Nou, dan niet hoor, des te meer ruimte voor de meisjes en mij. Blijft hij lekker ouderwets in z'n nieuwbouwflat wonen. Maar, zeg ik serieus, ik zie er echt wel wat in, downsizen, weinig spullen, weinig lasten. 'Denk je dat ik dat zou kunnen?' 'Wil je een eerlijk antwoord?' vraagt-ie. Ik knik. 'In geen honderd jaar.' 41 Monica Beek is journalist en heeft twee dochters. H Reageren? monica@ persgroep.nl Minihuisje 61 zaterdag 25 november 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 70