Fred Teeven na de politiek nu op de streekbus Britten zijn klaar voor koninklijk huwelijk Harry en Meghan 5 dat met onze stormvloedkering gebeurt. Daar moeten we ons te gen wapenen. Het risico op ont wrichting is te groot. Voor onze economie en onze veiligheid." „We moeten af van het idee de di gitale wereld als privédomein te zien, waar de privacywetgeving regeert. Wie het internet op gaat, betreedt de publieke ruimte, ook al zit je thuis op je zolderkamer. Op straat geldt een ID-plicht, er hangen camera's. Op internet is geen enkele bescherming. Mensen kunnen onder een alias elkaar de huid vol schelden, zonder dat ie mand weet wie erachter zit." „Privacy is belangrijk. Maar weet u wat zo interessant is aan de dis cussie over de nieuwe Wet op de inlichtingen- en veiligheidsdien sten, de Wiv? Dat is nou typisch een voorbeeld waarbij tegenstan ders een overdreven sterke nadruk op privacy leggen. Maar als je een speld in een hooiberg zoekt, moet je die wel kunnen vinden. Crimi nelen gebruiken allang geen tele foons meer. Want die worden aan gestraald door zendmasten en die mogen worden afgetapt. De kabel niet, dus gaat veel communicatie via Fifa-spelletjes. Daar moet je kunnen kijken. Veel landen doen dit al zonder dat ze dat mogen, wij zijn zo netjes er een wet met veel waarborgen voor te maken. Om burgers te beveiligen op internet moeten we meer doen." „Dat zijn niet mijn woorden. Zo'n benaming roept bij mensen het gevoel op van 'zie je wel, de politie wil weten wat ik online doe'. Ik wil dat er online gesurveilleerd wordt door een internetautoriteit. Zodat we weten waar al die ver spreide berichten op social media vandaan komen." „Ik zal wel weer de kritiek krijgen dat ik de vrijheid van meningsui ting wil beknotten. Maar bij vrij heid van meningsuiting hoort transparantie. Bij zulke berichten staat niet netjes: dit bericht komt van de Russische overheid met de bedoeling uw land te destabilise ren. Deze manier van oorlogvoe ring werkt niet met tanks, maar nestelt zich in je hoofd." „Ik heb daar niet meteen een ant woord op. Ik wil de discussie aan zwengelen. Die begint bij bewust wording. Eigenlijk zet je op inter net je deur open en laat je iedereen binnen. Maar als er in je huis is in gebroken, bel je de politie. Bij cri minaliteit op internet wordt veel te weinig aangifte gedaan. We moeten ons realiseren dat internet niet alleen vrijheid is, maar dat er regels moeten gelden." CARRIÈRESWITCH nieuwe prominente werknemer. „Het rijden op een bus is altijd een jongensdroom voor hem ge weest", aldus een woordvoerder van het ov-bedrijf. „Hij is bijna klaar met zijn opleiding. Ik ver moed dat onze passagiers vanaf december bij hem inchecken." Voormalig VVD'er Teeven was voor zijn overstap naar de politiek touringcarchauffeur. „Vandaar dat hij al een 'groot rijbewijs' heeft." Het is voor Teeven niet gemak kelijk geweest om een nieuwe baan te vinden. Eerder was de oud-politicus in de race voor een hoge baan bij het adviesor gaan van de Raad van State - dat beoogde wetten toetst en het ka binet adviseert - maar daar was hij volgens eigen zeggen 'te besmet voor' na de zogeheten bonnetjesaffarie. In een tweet feliciteert de VVD Teeven met zijn nieuwe baan. Partijge noot en minister voor Rechtsbe scherming Sander Dekker is on der de indruk van Teevens carriè reswitch: „Ik vind het stoer dat ie mand niet werkloos thuis gaat zit ten, maar zegt: ik vind het leuk om op de bus te zitten." Ook premier Rutte reageert verheugd. „Fred is enorm gemotiveerd. Ik bereid me alleen voor op kritische vragen van de heer Baudet dat er weer een VVD'er bestuurder wordt." Teeven (58) werkt sinds an derhalve week voor ver voersbedrijf Connex- xion en is erg tevreden met zijn nieuwe baan. Hij noemt het werk in De Telegraaf 'fantas tisch' en stelt dat hij niet lijdzaam thuis wil wachten op een nieuwe baan. „Ik doe het chauffeurswerk parttime en heb mijn introductiecursus net achter de rug", aldus Teeven. Hij had al langer in het hoofd om internationaal vrachtwagen chauffeur te worden. „Maar toen de kans zich voordeed anderhalve dag per week in mijn regio op de bus te zitten, werd ik meteen en thousiast." Naast het werk op de bus heeft Teeven samen met een partner adviesbureau Verinq op gezet, waar hij bedrijven adviseert over veiligheid en cybercrime. Ook Connexxion is erg blij met de 'Zij' is de Amerikaanse actrice Meg han Markle (36) die van vaderskant Nederlandse en Ierse roots heeft. De 'Harry' in kwestie is Henry Charles Albert David, de 33-jarige kleinzoon van koningin Elizabeth, beter bekend als 'Harry'. Het kan niet anders of de jongste zoon van kroonprins Charles en wijlen prinses Diana verlooft zich binnenkort met Meghan, dochter van een Hollywoodregisseur en een psychologe. Tenminste, dat hebben de bookmakers geconcludeerd. Sinds kort kunnen de Britten niet meer wedden op een verloving van de prins die zo lang genoot van het vrijgezellenbestaan. Woordvoerster Jessica Bridge van het gokhuis Lad- brokes bevestigt het sluiten van de loketten voor een koninklijke gok. „Nu Meghan zich in Londen vestigt is de vraag niet meer of er een hu welijksaankondiging komt, maar wanneer." Naar verluidt is de BBC ingeseind voor een spoedige bekendmaking uit Buckingham Palace. Meghan zou zelfs haar spullen al aan het pakken zijn voor de oversteek van Toronto, waar ze woont, naar Groot-Brittannië. Ook zou de ac trice, die tot 2013 getrouwd was met filmproducent Trevor Engelson, stoppen met haar rol als Rachel Zane in de hitserie Suits. Verspreking Meghans 'body-double' bij Suits, Nicky Bursic, versprak zich deze week op Instagram. De vrouw plaatste een foto van haar en Meg han, met daaronder de tekst: 'Het was een eer om twee seizoenen jouw stand-in te zijn, Meghan. Ik wens je alle geluk toe, knapperd! Je verdient het!' Hiermee wakkerde Bursic de geruchten aan dat Harry en Meghan zich wellicht al hebben verloofd. De foto is inmiddels ver wijderd van Nicky's account. Britse tabloids hebben het er ook druk mee, want er was eerder een spraakmakend huwelijk met een gescheiden Amerikaanse. De Britse monarch Edward, de oom van de huidige koningin Elizabeth, trouwde in 1937 met Wallis Simp son en gaf voor haar de troon op- Simpson was al twee keer geschei den en de Anglicaanse Kerk, waar van Edward als koning het hoofd was, stond hertrouwen na een scheiding niet toe. Harry (33) en Meghan hebben anderhalfjaar een relatie. In september vertoonden ze zich voor het eerst samen. zaterdag 25 november 2017 Hoe dan? De privacywetgeving moet op de helling? U wilt een internetpolitie? Maar als u bang bent voor Rus sisch nepnieuws, kunt u toch ook gewoon het echte verhaal daartegenover zetten? En hoe wilt u dan voorkomen dat mensen een valse identiteit heb ben op internet? Fred Teeven is niet de enige met een opmerkelijke carrière switch. Welke Bekende Nederlanders gingen hem voor? 4. Babette van Veen speelde Linda in GTST en is nu actief als wedding planner. 5. ilja Gort is alom bekend als wijnken ner, maar was ja renlang succesvol als muzikant. Wie binnenkort in de regio Haarlem op de bus stapt, moet niet gek opkijken van een heel bekende chauffeur: Fred Tee ven kan zomaar achter het stuur zitten. De oud-staatsse cretaris van Justitie vertrok uit de politiek vanwege de bonne tjesaffaire en is nu een andere weg ingeslagen. Renske Baars 1 Dennis Storm was tv-presentator bij BNN en werkt nu als meubel artiest. 2. Charlie Lownoise leefde van de happy hard core, maar is nu zenle raar. 3. Pia Dijkstra (foto) was nieuwsleze res bij de NOS en zit nu in de Tweede Kamer voor D66. Haarlem De Britse bookmakers weten genoeg. Zij is al op de thee ge weest bij de koningin, zij is ge spot in Harry's optrekje in het chique Kensington en deed af gelopen week boodschappen op de King's Road in Chelsea. Ook liet zij haar geliefde honden vac cineren en chippen voor de overtocht naar Engeland. Bob van Huët Londen Harry en Meghan bij een ten niswedstrijd in Toronto, foto getty

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 5