Vlissingen keert terug op succesgrond 22 ZEELAND Trainer van FC De Westhoek vandaag in derby tegenover SKNWK Bij Middelburger staat het plezier voorop, altijd en overal. „Er is al genoeg te doen in de wereld, ook dichtbij, om je heen." .2.V Sportpark Van Zuyen is van middag het decor van de Schouwse derby tussen FC de Westhoek en SKNWK. Een mooie aanleiding voor een gesprek met Steven Seedo, bezig aan zijn tweede seizoen als hoofdtrainer in Burgh-Flaamstede. Hij noemt zich een beginnend trainer. „Ik moet nog zoveel leren." Fusieclub FC de Westhoek is zijn tweede club, na Hansweertse Boys waar hij trouwens op zondag nog steeds zelf tegen het balletje trapt. Niet dat het niveau bij zijn vrien- denploegje veel voorstelt. „Soms moet je je ogen dicht doen." Plezier, daar gaat het bij Steven Seedo om, altijd en overal. Ook bij FC de Westhoek. Natuurlijk is hij gek van het spelletje. Nog steeds. Over voetbal hoef je Seedo (45) niets wijs te maken. International geweest in de zaal. Op het veld een opvallende speler, bij onder meer (Zeelandia) Middelburg en Uni- tas'30 in Etten-Feur. Hij houdt van winnen. Maar ook die lach hoort er bij. Seedo relativeert gemakkelijk. „Er is al genoeg te doen in de we reld, ook dichtbij, om je heen." Hij doelt op Jerry Monkau, de tech nisch coördinator van de club. Op de weg terug, na een ernstige ziekte. En gelukkig weer prominent aanwezig, bij de trainingen en rond de wedstijd. „We horen hem weer en dat is goed." Met Monkau heeft hij een lange band van vriendschap. Dat gaat te rug naar Floret de Mar, jaren gele den. Toernooitjes op het strand. Seedo was er ook, samen met an dere Surinaamse jongens uit Zee land. Monkau, Rotterdammer toen, zat de boel een beetje op te jutten. Tegen de favoriete Bulldogs moes- Voor een club als de onze is een tegen stander als Heer- jansdam iets extra's ten ze. „Die Zeeuwse jongens zou den volgens hem een pak slaag krij gen. Mooi dat we dat potje en ook het toernooi wonnen." Seedo en Monkau bleven contact houden. Het was ook Monkau die Seedo polste of hij interesse had in het trainerschap bij de nieuwe club FC de Westhoek. In de daaropvol gende gesprekken trof Seedo echte voetbalmensen tegenover hem. „Het was makkelijk praten. De klik was er meteen." Natuurlijk was het bijzonder om aan te treden bij een fusieclub en de twee bloedgroepen op één lijn te krijgen. Van negatieve sentimenten heeft Seedo niet veel gemerkt, in ieder geval niet in de spelersgroep. „Die gasten kennen elkaar van school, het zaalvoetbal, ze komen elkaar tegen als ze op stap gaan. Het leeft meer bij de oudere mensen, om de club heen." Een fusie was volgens Seedo een logische stap. „Je moet aan de jeugd denken. Er trekken al zoveel jonge ren op hun achttiende uit Zeeland weg, naar Breda en Rotterdam. Daar heb je als dorpsclub niets meer aan. En jeugd moet kunnen voetballen, dicht bij huis." FC de Westhoek maakte vorig seizoen een voortvarende start en pakte zelfs een periodetitel. „Dat had niemand verwacht." Seedo vindt het niet zijn verdienste. „Het is een team-effort." Hij noemt de inbreng van John Bonte, Jerry Mon kau en andere stafleden belangrijk. Er trekken al zoveel jongeren op hun achttiende uit Zeeland weg „Acht ogen zien meer dan twee." Dat samen optrekken noemt Seedo vanzelfsprekend. „Zij kennen die jongens door en door, weten hoe ze in sommige situaties reageren en waarom ze dat doen. Het zou dom zijn om geen gebruik te maken van die kennis. Maar uiteindelijk neem ik zelf natuurlijk wel de beslissing." Zelfheeft hij veel geleerd van Ad Bakker, destijds zijn trainer bij Uni- tas'30. „Je moet als trainer op het juiste moment uit de groep komen en beslissingen durven nemen." Natuurlijk helpt het dat hij zelf nog steeds het balletje lekker weet te ra ken. Een wedstrijdje latje trappen, laat dat maar aan Seedo over. Soms doet hij ook mee in de partijvor- men. Het bloed kruipt tenslotte waar het niet gaan kan. Seedo kent zijn plaats. „Die jongens zijn zoveel fitter dan ik." Die Zeeuwse jongens zouden volgens hem een pak slaag krijgen Met FC de Westhoek gaat het tot dusver wat stroever dan vorig jaar. Blessures en werkverplichtingen eisten hun tol. „Maar het gaat goed komen." FC de Westhoek zit nog steeds in het bekertoernooi, na winst via strafschoppen bij Beve landers. Seedo won die beker ooit zelf, als speler van Unitas'30. „Maar zover gaan wij het als vierdeklasser niet schoppen." Dinsdagavond Eersteklasser Heerjansdam is de komende tegenstander in het toer nooi. Seedo vindt het jammer dat die wedstrijd door de bond op een dinsdagavond is geprogrammeerd. „Voor een club als de onze is zo'n tegenstander iets extra's. Dan moet je op zaterdagmiddag spelen, met een volle bak in de kantine." Eerst komt SKNWK vanmiddag op bezoek, net als FC de Westhoek op dit moment niet meer dan een middenmoter. Seedo voelt als Mid delburger de emotie van de derby niet zo. „Maar we gaan ons best doen om de drie punten te pakken. Dat moet ook als we dit seizoen nog bovenin willen spelen." Zowel Vlissingen als Karelse heeft goede herinneringen aan stadion De Vliert. In de nacompetitie stuntte Vlissingen er vorig seizoen in de nacompetitie met een zege na strafschoppen, Karelse vierde er in 1993 met NAC promotie naar de eredivisie. Resultaten uit het verle den geven echter geen garanties voor de toekomst. In dat verband is een ander gegeven ook wel prettig. Jong FC Den Bosch heeft dit sei zoen immers nog geen wedstrijd verloren in De Vliert. Van de vijf thuisduels werden er drie gewon nen en twee gelijkgespeeld. „Het is toch leuk om in een sta dion tegen een betaalde club te spe len", stelt Karelse. „Dat geeft iets extra's." Alsof Vlissingen dat nog nodig heeft na de zeperd zes dagen geleden, thuis tegen SV Meerssen (1-3). Het knetterde na afloop, met geschreeuw in de kleedkamer en slaande deuren. Karelse: „Dat hebben we dinsdag met elkaar besproken. Iedereen heeft zijn zegje kunnen doen en dat is goed geweest. We hebben dins dag en donderdag fanatiek en met plezier getraind. Er was donderdag Het heeft niks met tactiek, inzet of ons spel te maken zelfs twintig man op de training. Dat geeft vertrouwen voor zater dag." De frustratie bij Karelse kwam vooral voort uit het zo makkelijk weggeven van doelpunten. „Elke keer weer. Het heeft niks met tac tiek, inzet of ons spel te maken. We kregen de goals tegen uit ingooien, zelfs als de ingooi voor ons is, en vrije trappen." „Tegen Meerssen zei ik in de rust: we zijn de betere ploeg, we moeten allen opletten voor hun inworpen en vrije trappen. Vijf minuten na rust kregen we op die manier twee goals tegen en stonden met 1-2 ach ter. Zó frustrerend. Dat moet eruit, anders blijven we van teams verlie zen waarvan we kunnen winnen." Vanavond kan Vlissingen beter schap tonen. Karelse heeft een vrij wel fitte selectie tot zijn beschik king. Alleen Regilio Pinas is nog af wezig (blessure); Dangelo Martien is een twijfelgeval (rugblessure). John Karelse promoveerde met NAC in Den Boch. foto lex de zaterdag 25 november 2017 Seedo relativeert gemakkelijk Steven Seedo spreekt de spelersgroep van FC De Westhoek toe. fotomariekemandemaker Ben van den Aarssen Burgh-Haamstede - Steven Seedo - Steven Seedo - Steven Seedo Twee weken na de nederlaag in de derby tegen Goes speelt Vlis singen wéér op zaterdagavond. In Den Bosch speelt de Zeeuwse zondag-hoofdklasser vanavond tegen de Bossche be loften. Aftrap: 18.00 uur. „Een beetje vreemde tijd", vindt trai ner John Karelse. Rudy Boogert Vlissingen - John Karelse MEESTER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 58