21 zv Niels Slager legt zijn ziel en zaligheid in het voetbal. „Ik hou van mensen die af en toe eens wat extra's doen." foto lex de meester ving. „Vorige week heb ik de JO17 van JVOZ nog een keer getraind. Die gasten gaan als de brandweer, ook al hebben ze nu een moeilijk seizoen in de eerste divisie. Het zelfde zie ik als ik de meiden van 1VOZ train. Die komen naar het veld om iets te leren, om beter te worden. Dat zijn liefhebbers. Heer lijk vind ik dat, om daarmee te wer ken." Slager voetbalde zelfbij VC Vlis- singen („toen ik nog klein was"), stapte over naar Walcheren en koos op zijn vijftiende voor Zeeland Sport. In die tijd werd hij ook jeugdtrainer bij die club. „Ik ging op school de opleiding Sociaal Pedago gisch Werk volgen en dan moet je stage lopen", vertelt hij. „Ik liep het liefst hele dagen op het voetbalveld, dus die stage deed ik bij de F'jes. Heerlijk. Gewoon lekker struikelen omdat de bal te groot is. Maar weer opstaan en gaan. Echt leuk. Daarna heb ik alle leeftijden getraind en schitterende teams gehad. Zeeland Sport had altijd goede jeugd. Toen hadden ze misschien al moeten zeggen: we gooien het op één hoop met VC Vlissingen. Maar goed, er zit dan vaak zoveel oud zeer, dat mensen die stap niet kunnen en willen zetten." Zelf stapte hij als jonge twintiger wel over, om Vlissingen Ai te gaan trainen. Dankzij de sponsors Ruud en Arnold Schuite (R&A) kwam dat team niks tekort. „We gingen gewoon met een bus naar uitwed strijden en promoveerden toen bijna naar de tweede divisie. Ik be gon als assistent van Arsenio van Aerde en nam het later over. We hadden een heerlijke ploeg. Jorn Niemantsverdiet op doel, Tom Blomaard, Khalid El Hattach, Yves Nyemb, Roniël Uranie, Rutger Ver gouwen en dan vergeet ik er nog een paar." Voor Dolf, Dennis of Gérard komen mensen wel. Zo simpel is het Vlissingen At was op dat mo ment een ploeg die overliep van ta lent. „We speelden toen echt met de beste jongens uit de regio. Aan het eind van het seizoen speelden we op de Drillers Cup in Kortgene tegen JVOZ Ai, met Jeremy de Nooijer en Mahboub Rahimi. Die speelden we helemaal kleuren blind, het werd 5-0. We waren toen net niet gepromoveerd. Daarna was er ineens niks meer mogelijk bij Vlissingen. Eddy Dobbeleir was voorzitter geworden en het was klaar. Terwijl er bij de A's echt weer een goede ploeg zou staan. Ik werd gebeld of ik bij JVOZ de B2 wilde doen. Lekker 's ochtends trainen, dat leek me perfect. Ik was 22 en kon het ook regelen met mijn baas." Sindsdien zet Niels Slager zich in voor JVOZ. Hij heeft er heel wat ta lenten onder zijn hoede gehad. „De beste die ik ooit heb gehad? Rick van Drongelen. Hij had er alles voor over en wil nog steeds iedere dag de beste zijn. En Mart de Kroo. Echt, die jongen kan zo goed voetballen. Alleen, Mart is Mart. Wat maakt het uit of ik win of verlies? Ik speel ge woon lekker om te spelen." Sinds een paar jaar is Slager coör dinator opleidingen bij JVOZ. Met het gros van de spelers die hij voor bij heeft zien komen, heeft hij nog altijd goed contact. Veel jongens die zijn doorgestroomd naar een BVO trainen in de zomer bij Slager, om hun conditie op peil te houden. „Vorig jaar zomer was op een gege ven moment iedereen er. Van Rick van Drongelen tot Siebe Schets, van Bradley de Nooijer tot Augustine Loof. Wat een niveau.Er werd een positiespel gespeeld, dat ging zo snel. Ik stond gewoon te genieten. Ik heb een kwartier staan kijken, zonder iets te zeggen. Tik, tik, tik, tik, tik, tik. Daar kan niks tegenop." „Er loopt ook nu nog steeds heel veel talent rond. Over een aantal teams ben ik echt lovend. We heb ben geen JO17-2 meer, omdat het steeds lastiger werd een kwalita tief sterk elftal neer te zetten. Op die leeftijd blijven veel jongens liever bij hun club of gaan ze juist terug naar hun oude vereniging. De jongens die er bij kwamen hadden vaak moeite met het ni veau. Moet je dan per se zo'n elftal in leven houden? Ik vind van niet." „Als coördinator ben ik onder meer verantwoordelijk voor de sa menwerking met het Schelde- mond College. Ik zit daar iedere week een halve dag. Alle studieza ken komen bij mij terecht, ik houd de schoolprestaties in de gaten. De jongens weten dat we er bovenop zitten. Als ze op school verzaken, voelen ze dat op het veld. Ik moet wel zeggen dat het best goed gaat met de schoolprestaties. Daarnaast ben ik ook geregeld bij Sparta, waar we ook mee samenwerken, onder meer met het vrouwen team." „Dat vind ik nog steeds jammer. Ik heb zoveel geleerd van die man nen. Soms zaten we na een trai ning uren te praten over voetbal. Ik vond het heerlijk, dat is wat je wil bij een opleiding. Het zijn stuk voor stuk goede trainers en ze hebben een goede naam. Kijk, er komt helemaal niemand naar het veld om naar een training van Niels Slager te kijken. Maar voor Dolf, Dennis of Gérard komen mensen wel. Zo simpel is het. Dat die mannen op den duur niet meer door één deur konden, is doodzonde en eigenlijk kinder achtig. Ik had graag gezien dat ze eens samen rond de tafel waren gaan zitten met een bak koffie en het allemaal hadden uitgepraat. Dat was voor iedereen en ook voor JVOZ het beste geweest." „Dat kan ik niet ontkennen, haha. Ik doe er veel voor, ook omdat ik er met z'n allen iets van wil maken. Ik hou van mensen die af en toe eens wat extra's doen. Ik vind wel dat een aantal mensen iets meer zou mogen doen. Daar heeft ieder een bij JVOZ profijt van. Dan kun je stappen zetten." Die stappen hoopt Slager de ko mende tijd ook met GPC te kunnen zetten. Vandaag wacht een duel met concurrent Bevelanders, vol gende week gaat GPC op bezoek bij hekkensluiter Lewedorpse Boys. „Dat zijn ploegen waar je punten tegen moet pakken", zegt hij, ter wijl de kleine Benja begint te jen gelen. „Ik denk dat ik even een luier moet verschonen.Heb je genoeg? Voetbal is maar een spelletje, maar als het moet, kunnen we er uren over lullen." zaterdag 25 november 2017 - Niels Slager Hoe staat JVOZ er in jouw ogen nu voor? Wat houdt jouw functie precies in? Hoe kijkje aan tegen het conflict tussen Dolf Roks en de broers Dennis en Gérard de Nooijer. De laatste twee vertrokken daar door bij JVOZ. Jouw hart klopt echt voor JVOZ hè?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 57