bi O O) CD O 20 ZE Gouden wissel van Gérard de Nooijer Erik Bastiaansen terug aan het front Acht verschillende winnaars in acht jaar Balans in evenwicht in Kwadendamme Niels Slager is verwend geraakt met spelers van JVOZ. Bij GPC Vlissingen ziet hij nu de andere kant van het amateurvoetbal. Vorige week scoorde Julius Bliek (Burgh- Haamstede) voor FC Dordrecht, gisteren werd zijn vervanger Denis Mahmudov de match winnaar. Deze Macedoniër werd een kwartier voor tijd door trainer Gérard de Nooijer in het veld gebracht voor basisklant Bliek. In blessu retijd kroonde Mahmudov zichzelf tegen Jong AZ tot een gouden wissel (3-2). Istvan Bakx (Vlissingen) kwam met FC Oss weliswaar op voorsprong bij RKC Waalwijk- nadat hij zelf een dot van een kans had gemist - maar verloor met 2-1. In Doetinchem speelde Augutine Loof (Koewacht) met Eind hoven na een uur al een verloren wedstrijd te gen De Graafschap (4-0). Snowboarder Erik Bastiaansen uit Terneuzen heeft in Landgraaf een dubbelslag geslagen. Bij de internationale slopestylewedstrijden kwam hij twee keer als winnaar uit de bus rol len. Eerst won hij de FIS slopestylecompetitie en vervolgens ook de Europa Cupwedstrijd. Bastiaansen stond bijna een jaar buitenspel met een blessure, maar toonde in Limburg aan helemaal terug te zijn. „Er lag best wel wat druk op deze wedstrijden", zei hij na afloop. „Als je er zo lang uit bent geweest, is het even afwachten hoe het loopt. Dit is de bevestiging dat ik weer terug ben." Wie wint vanmiddag de Elderschanscross? De cross in Aardenburg onderscheidt zich vooral door zijn gevarieerde palmares bij de mannen. De afgelopen acht Elderschanscrossen werden gewonnen door acht verschillende lopers. Van Tommy Staal tot Erwin Harmes en van Job de Feijter tot de Belg Christian Plume. De win naar van vorig jaar, Tim Pleijte, doorbreekt de reeks; hij won de Elderschanscross ook in 2008. Sindsdien zijn de winnaars divers. De senioren starten om 14.10 uur voor hun bijna 10 kilometer lange cross. De jeugd start al om 12.30 uur. Deze cross geldt tevens als Zeeuws kampioenschap. In de derde divisie eindigde de Kwadendamse derby tussen de diebanders van 's Lands Wel varen 3/AVH/VSS en De Stene Brug in een 4- 4-gelijkspel. Het werd een spannend prestige- duel waarin de beslissingen in de onderlinge partijen met minimale verschillen vielen. Wim de Kok en Edwin Geluk hielden namens de bezoekers drie punten en één punt over voor de winst tegen Alfred van den Dries en André Karelse. Omgekeerd won Mark van der Hage met een punt verschil voor de thuisspe- lers van Rinus Kramer. Alleen Frans de Koek had meer speling met zijn overwinning op Rob van Linden, 30-22. Binnen het Zeeuwse trainerskorps behoort hij met zijn 34 jaar tot de jongste oefenmeesters die een eer ste elftal trainen. Niels Slager is bij GPC aan zijn eerste klus als hoofd trainer bezig en is niet in een ge spreid bedje terecht gekomen. „Ik mis bij spelers soms de bereidheid om alles te geven." De medewerker breedtesport ademt voetbal en steekt ook nog altijd veel tijd en energie in JVOZ. Hij weet dat er vaak kritiek is op de voetbalopleiding, maar is positief over de toekomst van JVOZ. „Na tuurlijk gaat er nog van alles fout", zegt Slager. „Maar dat is volgens mij overal zo." Sinds juli van dit jaar zijn Niels Slager en zijn vrouw Nienke de trotse ouders van Benja. Het vier maanden oude ventje luistert deze ochtend naar het geluid van zijn rammelaar en heeft natuurlijk ook een bal in de buurt liggen. „Ik heb nu één dag in de week ouder schapsverlof', vertelt zijn vader. „Ik vind het heerlijk om een hele dag met hem te zijn." De laptop blijft dan uit. „Want als ik wil, kan ik een hele dag bezig zijn, voor mijn werk, GPC of JVOZ." De start met GPC is niet al te overtuigend geweest. De Vlissingse zaterdag-derdeklasser won afgelo pen weekend pas voor de tweede keer een competitiewedstrijd. Sla ger begon deze zomer expres twee weken eerder aan de voorbereiding. „Omdat ik veel jongens nog niet kende. We begonnen ook echt lek ker, we haalden een goed niveau en iedereen liet de bereidheid zien om er iets van te maken. Ik had een plannetje gemaakt en koos voor een 3-5-2-systeem, omdat dat het beste bij deze ploeg past, vind ik. Dat heb ik ook met de jongens besproken." Vorig weekend won GPC met pijn en moeite van Wemeldinge (2- 1). „Dat was echt de slechtste wed strijd van het seizoen." Slager zegt jongens te missen die de mouwen opstropen. „Ik heb laatst op dinsdag ook een keer niet getraind. Ik vond het tijd om ze eens bij elkaar te zet ten en te laten nadenken over waar we mee bezig waren. Ze hielpen el kaar niet in het veld. Ik had een pa pier in de kleedkamer gehangen met woorden als bereidheid en per spectief. 'Zet er maar een cijfer ach ter', zei. 'Dan weet ik hoe jij over je- zelf denkt'." Een half uur later kwam de trai ner terug. „Als je dan ziet dat som mige jongens zichzelf een 8 of een 9 geven.Die hebben niet echt een reëel zelfbeeld. De één gaat twee keer op vakantie, een ander komt niet trainen, een derde is er niet omdat hij op een trainingsavond een auto moet kopen. Zo gaat dat tegenwoordig. Je kunt best een keer een excuus hebben. Maar ik heb zelf nog niks gemist. Veel jongens heb ben er tegenwoordig heel weinig voor over." Ik heb een kwartier staan kijken, zonder iets te zeggen. Tik, tik, tik, tik, tik, tik Hij is ondertussen al wat spelers kwijtgeraakt, onder wie jongens die tot zijn vriendengroep behoren. „Najim Boughmari is gestopt. Hij belde me zondag op om het te ver tellen. Hij werd helemaal gek van hoe het bij ons ging. Robin de Pag- ter is ook gestopt, tot en met de winterstop. Ik vind het jammer, maar ik ken die gasten goed en ik snap wel waar dit vandaan komt. Najim is een goede vriend van mij dus ik heb de afgelopen maanden vaak met hem over GPC en ons elf tal gesproken." Misschien, zegt hij zelf, is hij de afgelopen jaren wel een beetje ver wend geraakt. Want als trainer bij JVOZ heeft hij zich vrijwel nooit druk moeten maken over de trai ningsopkomst, instelling of bele- Tom Boere Groene Ster Rugby zaterdag 25 november 2017 VOETBAL SNOWBOARDEN Tim Pleijte won vorig jaar de Elder- schanscross. foto peter nicolai ATLETIEK BILJARTEN 'Ik mis nu jongens die de mouwen opstropen' Barry van der Hooft Vlissingen - Niels Slager I Voetballer Tom Boere uit Terneu zen staat al acht duels droog bij FC Twente. De spits vond ook gister avond tegen AZ (2-0-nederlaag) het doel niet. Op 17 september maakte hij zijn laatste competi- tiedoelpunt. 1-1 De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen 2 verlo ren gisteravond in de eerste divisie dik van ZVG/Ca- gemax. In de Bas- kensburg werd het 1-8. Imad Azzana- gui redde de eer. Bij het ter perse gaan van deze editie stond het bij Groene Ster 1-Wa- tergras 1-0. Zie www.pzc.nl 1 De rugbyers van Oemoemenoe spelen vanmiddag in de ereklasse tegen RC Castri- cum. In de ere klasse speelden de clubs zeven keer tegen elkaar; Oemoemenoe won nog nooit. Vorig seizoen werd het 22-22, de overige duels gingen verloren. Niels Slager begont als trainer bij de F'jes: „Heerlijk. Gewoon lekker struikelen omdat de bal te groot is." FOTO LEX DE MEESTER a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 56