korting II De Statie in Sas veilig en weer geopend nu tot DE NOBELAER 5 Basisscholen Het Samenspel en De Kirreweie bij de beste drie Roompot Vakanties laat zich inspireren door de fantasie van meer dan tweeduizend kinderen. eer dan tweedui zend kinderen van negentig basisscho len in het hele land hebben er weken lang aan gewerkt: het vakantiehuis van hun dromen. Gisteren koos de jury drie finalisten. Het zijn: groep 7/8 van Het Samenspel uit Wol- phaartsdijk, groep 8 van De Kirre weie uit Burgh-Haamstede en groep 7/8 van de Budschop uit Ne- derweert. Roompot Vakanties wil op haar parken huizen bouwen voor ge zinnen die te kampen hebben met financiële problemen of ziekte. Daarvoor is een aantal jaar geleden de Koos Konijn Foundation opge richt. Het eerste Koos Konijn-huis staat op het vakantiepark in Weer- terbergen (Limburg). Het tweede komt op park Hunzedal in het Drentse Borger. Om van dat huis iets bijzonders te maken heeft Roompot leerlingen van basis scholen gevraagd hun droomhuis te ontwerpen. Het winnende ont werp wordt in Borger gebouwd. Gisteren maakte de jury de drie finalisten bekend. De jury bestond uit zangeres Monique Smit, kin derboekenschrijver Wim Hofman, Roompot-directeur Jurgen van Cutsem en architecten en bouw kundigen. „Het was best een ont zettende klus", verklapt Smit. „Kinderen hebben zo'n grote fan tasie. Fantastisch. De één wil een bioscoop. De ander wil een huis met een verdieping met één groot matras, zodat iedereen bij elkaar kan slapen." Smit noemt de keuze pittig. „Ik ben erg benieuwd naar de mening van het publiek en wie van de drie uiteindelijk wint." De jury heeft onder meer gelet of ontwerpen duurzaam en praktisch zijn, ver telt Smit. Ook moet een ontwerp zo realistisch zijn dat het daadwer kelijk kan worden gebouwd. Leerlingen van De Kirreweie in Burgh-Haamstede bedachten een huis op palen. „Er kan onder het huis worden gespeeld", vertelt Mark Volleman van Roompot. „In het huis zit een lift voor mensen met een beperking" Kinderen van basisschool Bud schop uit Nederweert houden ook rekening met mensen met een beperking. „Er zit geen trap in. Ook hier is gelet op details: een douche zonder opstap." Het vakantiegevoel is er ook: je kunt vanuitje bed naar buiten kijken Groep 7/8 van Het Samenspel in Wolphaartsdijk bedacht een Happy Holiday Island, een huis op een eiland. „Het is een tropische woning met een hangmat erbij. Ook zij hebben gelet op duur zaamheid; zie de zonnepanelen op het dak. Het vakantiegevoel is er ook: je kunt vanuit je bed naar bui ten kijken." Vanaf komende maandag kan het publiek op de facebookpagina van Roompot stemmen op de ont werpen. Het oordeel van het pu bliek en de jury samen bepalen welke school de wedstrijd wint. De winnaar wordt bekend gemaakt op woensdag 13 decem ber. Een laatste test die donderdag plaatsvond in het gebouw, heeft uitgewezen dat de constructie vei lig is. Woningcorporatie Woon- goed, de eigenaar, en de gemeente Terneuzen hebben daarop gister ochtend besloten het pand vrij te geven. De Statie ging vier weken geleden dicht, omdat de vloercon structie vergelijkbaar is met die van de in mei deels ingestorte par keergarage bij Eindhoven Airport. Woongoed en de gemeente houden dinsdag vanaf 19.30 uur in De Statie een informatiebijeen komst over wat er de afgelopen weken allemaal is gedaan. De avond is voor bestuursleden van betrokken verenigingen en ou ders/verzorgers van leerlingen van basisschool De Statie. De basisscholieren volgden sinds 6 november les in scholen in Terneuzen, Westdorpe en Axel en werden vervoerd met bussen. Dat blijft maandag, dinsdag en woens dag nog zo. Donderdag vieren ze samen Sinterklaas in De Speye in Sas van Gent. Het streven is don derdag en vrijdag te verhuizen. Maandag 4 december moet de school in De Statie in bedrijf zijn. Volleybalvereniging Savok heeft gisteravond al in De Statie ge speeld. Gymnastiekverenging THOR hoopt er maandagavond weer te 'draaien'. Bennie Verman dei van THOR: „We zijn blij." zaterdag 25 november 2017 PC Drie finalisten vakantiehuis van je dromen Jeffrey Kutterink Kamperland - Mark Volleman, Roompot groep 7 Basisschool De Budschop in Nederweert, groep 7 en 8. fotos johanvanderheijden Basisschool Het Samenspel in Wolphaartsdijk, Multifunctioneel centrum De Statie in Sas van Gent dat sinds 27 oktober was gesloten voor onderzoek naar de vloer constructie, is gisteren weer opengesteld. Harmen van der Werf Sas van Gent 40% ooststraat 8, domburg, tel. 0118 582121, www.denobelaerdomburg.nl Basisschool De Kirreweie in Burgh-Haamstede, groep 8.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 41