optiek de |onge 4 FIETSVOETVEER MINDER AFVAARTEN A Op de veerboot die elke ochtend om 07.48 uur van Breskens naar Vlissingen vertrekt, zitten de helft minder passagiers dan op andere afvaarten. Het is jammer dat er onduidelijkheid is ontstaan 'Dan moet ik heel vroeg mijn bed uit' 'Straks zitten we hier nog geïsoleerder' 'Deze beslissing is belachelijk' Zorg oefent grote griepuitbraak Wapenvondst in woningen Auto botst tegen woning Aanhoudingen voor straatroof De afvaart om 07.48 uur vanuit Breskens die per 10 december uit de dienstregeling van de Wester- schelde Ferry wordt geschrapt, is de minst rendabele van alle over tochten in de ochtendspits. Ge middeld zitten er om 07.48 uur twintig passagiers op de veerboot van Breskens naar Vlissingen. Om 07.18 en 08.18 uur stappen er ge middeld veertig passagiers op. De geringe bezetting is de hoofdreden waarom deze afvaart in de nieuwe dienstregeling vervalt. Dat Zeeuws-Vlaamse studenten, scholen, gemeenten en enkele Sta tenfracties nu moord en brand schreeuwen, vindt gedeputeerde Harry van der Maas opmerkelijk. Dat liet hij gisteren in Provinciale Staten weten op vragen van onder meer SP, PvdA, Partij voor Zeeland, PVV en CDA. Het aantal passagiers van de fast ferry loopt terug. Daardoor heeft de provincie, de opdrachtgever van het ferryvervoer, vorig jaar al een aantal bezuinigingsmogelijkheden doorgenomen. Een ruime meer derheid van Provinciale Staten heeft in november 2016 een ver- voersscenario vastgesteld, waarin ook het schrappen van minder ren dabele overtochten staat. Kortom, er wordt nu een Statenbesluit uit gevoerd, onderstreept de gedepu teerde. Jammer Volgens Van der Maas zijn bij 'deze toekomstverkenning' inder tijd ook de gemeenten Sluis en Vlissingen betrokken. Dat er nu commotie ontstaat omdat er daad werkelijk een afvaart in de och tendspits wordt geschrapt, snapt hij op zich wel. „Ik voel me daar ook verantwoordelijk voor. Het is jammer dat er onduidelijkheid is ontstaan." Hij doelt daarbij op de motie die de gemeenteraad van Sluis donderdag aannam. Die roept de provincie op de huidige dienst regeling intact te laten. Volgens Van der Maas is dat fi nancieel een brug te ver. Op de ke per beschouwd vindt hij dat de Sta ten en de gemeenten destijds hun vinger hadden moeten opsteken. Ook wijst hij op het Overleg Plat form Openbaar Vervoer (OPOV) dat een positief advies heeft uitge bracht over de nieuwe dienstrege ling van de Westerschelde Ferry. Daarin zitten reizigersorganisatie Rover, de ANWB, het onderwijs in de vorm van de Stichting Scholen- vervoer Zeeland en de Stichting Kleine Kernen. In de nieuwe dienstregeling, die op 10 december ingaat, zouden rei zigers die gewend zijn de boot van 07.48 uur te nemen een half uur eerder (07.12 uur) op de boot moe- ten stappen in Breskens. De vol gende afvaart vertrekt ruim een uur later (08.18 uur). Van der Maas wil wel opnieuw met de scholen om de tafel. Misschien zijn lestij den aan te passen voor een aantal studenten uit Zeeuws-Vlaanderen. In de zomer worden straks ook de afvaarten van 08.18 uur en 09.18 uur (uit Vlissingen) geschrapt. Bo vendien gaan de tarieven om hoog. Burgemeester Marga Vermue van Sluis is slecht te spreken over de communicatie van de provin cie. Zij vindt het besluit om een dienst te schrappen ondoordacht. Zij heeft inmiddels met Van der Maas gesproken. Binnenkort vindt er verder overleg plaats, ook over toekomstige oplossingen. Referendum Sebastiaan Keijmel uit Breskens - voorvechter van een fatsoenlijke veerdienstregeling - heeft de pro vincie gisteren gevraagd een Zeeuws breed raadplegend referen dum te houden over de toekomst van het fietsvoetveer Breskens- Vlissingen. Keijmel heeft een plan gemaakt voor de terugkeer van een autoveer tussen Breskens en Vlis singen. De inzet van het referendum is: 'Moet de provincie Zeeland op het veer Vlissingen-Breskens autover voer mogelijk maken als dit finan cieel aantrekkelijker en duurzamer is ten opzichte van de huidige situ atie (fietsvoetveer) zonder dat het autovervoer onder de Wester schelde (de Westerscheldetunnel) hier onder lijdt?' VLISSINGEN Zeeuwse zorgin stellingen oefenen volgende week wat ze moeten doen tijdens een fictieve grootschalige uitbraak van een griepepidemie in Zeeland. Tijdens 'Zeeuwse koorts' wordt gekeken of de zorginstellingen goed voorbereid zijn op de opvang en behandeling van grote groepen patiënten. Een dergelijke grootschalige oe fening in de zorg vindt niet vaak plaats in Nederland. Aan de oefe ning, op dinsdag en woensdag, nemen de Zeeuwse Huisartsen Coöperatie, Nucleuszorg, Zorg- stroom, GGD Zeeland, ZorgSaam ZorgGroep, Admiraal De Ruyter Ziekenhuis, RAV Zeeland en de Veiligheidsregio Zeeland deel. 112 NIEUWS zaterdag 25 november 2017 Om 07.48 uur weinig volk Frank Balkenende Middelburg - Harry van der Maas, gedeputeerde Naam: Michael Fenijn (16) Woonplaats: Breskens Opleiding: mbo bouw bij Scalda „Ik wist nog niet dat deze boot eruit gaat. Wat slecht geregeld! Het is altijd druk op deze afvaart. Kunnen ze 'm dan niet beter al leen in de zomer schrappen ofzo? Nu ben ik precies op tijd, maar als ik straks 's ochtends deze boot niet meer kan nemen, dan bete kent het dat ik straks altijd te laat in de les kom. Of ik moet een boot eerder pakken, maar dan moet ik heel vroeg mijn bed uit. Ik sta nu al elke ochtend om kwart voor zeven op." Naam: Kaylee Steijaert (22) Woonplaats: Nummer Eén Opleiding: sportkunde aan de HZ Vlissingen „Ik neem altijd deze boot, omdat ik dan op tijd bij mijn lessen of stage kan zijn. Ik ben niet de enige: elke dag zit de boot op dit tijdstip zeker voor de helft en soms voor driekwart vol. Als ze die afvaart eruit halen, dan bete kent het dat we in Zeeuws-Vlaanderen straks nóg geïsoleerder zitten. Ik moet straks een boot eerder nemen: dat betekent dat ik om zes uur moet opstaan en 's avonds pas om half zeven thuis ben. Ik vind het heel verve lend, maar er is weinig aan te doen denk ik." Naam: Aron de Rechter (18) Woonplaats: Breskens Opleiding: management retail bij Scalda „Ik ben anderhalf uur onderweg om op school in Middelburg te komen. Als een af vaart weggehaald wordt, dan ben ik drie kwartier te vroeg. Dat is heel rottig. Wat moet ik dan doen? Ik weet niet eens of het ge bouw dan al open is. Het is belachelijk dat deze beslissing genomen is. Ik snap daar niks van. Alle Scalda-studenten uit de omge ving van Breskens zitten op deze afvaart. En ook mensen die in Middelburg en Vlissingen werken." Lange Vorststraat 40, 4461JP Goes www.optiekdejonge.nl Tel.: (0113) 21 12 72 Mob.: 06 83 87 51 44 ijF| O f§) KRUININGEN In twee wo ningen aan de Boerhaave- straat en Blauwhoefseweg in Kruiningen heeft de poli tie gisteren diverse wapens in beslag genomen. Twee mannen zijn aangehouden. De politie kreeg informatie dat de laatste tijd in de buurt van Kruiningen met il legale wapens gestroopt zou worden. Hierop werd een onderzoek ingesteld. Dat leidde gisterochtend naar de twee woningen. Daar werden zo'n tien wa pens en veel munitie in be slag genomen. TERNEUZEN Een 83-jarige man uit Terneuzen is gis terochtend met zijn auto tegen een woning aan de Schuberthof in zijn woon plaats gereden. Toen agenten na de mel ding gingen kijken, bleek dat de bestuurder bij het wegrijden per ongeluk hard op het gas had getrapt in plaats van de rem. Hier door was het voertuig gaan slippen en uiteindelijk tegen een woning tot stil stand gekomen. De schade aan het huis is aanzienlijk. Het rijbewijs van de man is ingevorderd. VLISSINGEN Twee jongens uit Middelburg van 17 en 16 jaar oud zijn opgepakt, omdat ze verdacht worden van het plegen van een straatroof in Vlissingen. Een 16-jarige jongen uit Vlissingen werd dinsdag avond op het Bunkerpad van zijn fiets getrapt en be roofd van spullen. De 17-jarige Middelburger werd een paar uur later, kort na middernacht, in zijn woning aangehouden. De tweede verdachte is giste ren rond 07.00 uur in zijn huis aangehouden. De jon gens hebben de straatroof bekend. Een klein deel van de buit is teruggevonden. Eén van de verdachten kende het slachtoffer. FOTO'S LEX DE MEESTER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 40