Cruise Cuba Caribbean 3 Politie waarschuwt voor inbraakhausse Deur op slot, verlichting aan Kras.nl/cubacruise 4 TIPS Voor honderden gezinnen draaien de feestdagen uit op een persoonlijk drama. Terwijl ze bij familie of vrienden cadeaus uitpakken of op het nieuwe jaar proosten, wordt hun huis leeggehaald. Woninginbrekers benutten de feest dagen in december om stevig in te slaan. Sinterklaas, kerst en oud en nieuw zijn de dagen waarop het meest wordt ingebroken. Meer dan 1.400 ge zinnen waren afgelopen jaar de dupe, blijkt uit analyse van politiegegevens. Dat is net zoveel als in Utrecht in een heel jaar. „Je moet niet onderschatten welke impact een inbraak op mensen heeft", zegt Sybren van der Velden, landelijk projectleider woninginbraak van de politie. „We maken mee dat het een gezin ontwricht. Kinderen die bed plassen, of niet meer durven te slapen. Je huis is toch de plek waar je je het meest veilig moet kunnen voelen." Van der Velden blijft daarom hame ren op preventie. Goede sloten, dichte ramen en buitenverlichting maken de kans op een inbraak veel kleiner. „We hebben onderzoek gedaan onder in brekers. Als je op een spannende plek staat, voel je je na een minuut al niet prettig meer. Elk slot is te openen, maar een slot dat drie minuten in braakwerend is, zorgt ervoor dat de We maken mee dat een inbraak een gezin ontwricht meeste inbrekers afhaken." Ook be wezen effectief: whatsappgroepen. Onderzoek van de Tilburg University wijst uit dat inbrekers wijken over slaan waar buren elkaar via de mobiel op de hoogte houden. Het aantal in braken daalt er met 50 procent. Het goede nieuws is dat het aantal inbraken jaarlijks zienderogen daalt, van 92.000 gevallen in 2012 tot 55.000 vorig jaar. Dit jaar hoopt de politie voor het eerst minder dan 50.000 in braken te registreren. Toch is opnieuw een campagne gestart om mensen te waarschuwen, juist tijdens de donkere maanden. Van der Velden: „Er wordt nog altijd elke 10 minuten een inbraak gepleegd. Dat blijft te veel." Draai de deur op slot Verlichting Doe de ramen dicht Laat de cilinders vervangen Inbraken per dag 2016 2017 Inbraken tijdens donkere dagen De wereld is Kras december; voordeel p.p.! oF bel 088-0885 886 I zaterdag 25 november 2017 GO Inbrekers profiteren van de feestdagen Maica Hopstaken Koen Voskuil Utrecht - Sybren van der Velden, politie Hoe zit het in uw gemeente? Bekijk onze interactieve kaart op pzc.nl Bij 15 procent van de inbraken is de voor- of achterdeur niet goed afgesloten. Draai dus altijd de deur op slot. Dat voorkomt ook dat 'flipperaars' de deur open maken met een plastic kaartje. Laat bij afwezigheid lichten branden, al dan niet met tijd- schakelaar. Inbrekers nemen lie ver niet de gok dat er iemand thuis is. Ook op bovenverdiepingen kun nen inbrekers door openstaande ramen binnenkomen. Inbrekers forceren oude cilin ders van sloten door een schroefje in het slot te draaien en hard te trekken. Voor 120 euro koopt u hardstalen cilinders die daar tegen bestand zijn. november december januari Inbraken tussen november en februari t.o.v.^ '«U- totaal '»- Gemeten tussen 1 okt 2016 - 31 okt 2017 oktober september maart augustus ;ief servicebijdragéffeserveringskosten en CalamiteitenFc Boek nu bij Kras en ontdek het authentieke Cuba en Caribische droombestemmingen per luxe MSC Cruise! Compleet: incl. vliegreis, transfers en alle maaltijden. Genieten: te boeken i.c.m. All Inclusive strandhotel. Uniek: ontdek de koloniale hoofdstad van Cuba, Havana. 7 nachten perMSCArmonia***+ i2dgnv.a.€ 1199 Alle maaltijden aan boord Luxe comfort Italiaanse topkeuken Casual informeel Volop entertainment Persoonlijke service Vertrek t/m oktober 2018 Inclusief rondreis Cuba 16 dgn v.a. 1799 Exclusief bij Kras: combineer uw cruise met een 6- of 8-daagse rondreis voorafgaand aan uw cruisevakantie! Ontdek de hoogtepunten van het authentieke Cuba.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 3