Deze afvaart is niet rendabel Huisjes knutselen voor Roompotparken Niels Slager is verwend bij JVOZ Na storm van kritiek keert zorginstelling terug naar TCR Zorginstelling Arduin gaat door het stof: na felle kritiek van cliënten en ouders laat ze het busvervoer weer over aan vervoerbedrijf TCR. Ouders en cliënten zijn dolblij. SS AFSTAPPEN Enkele tientallen studenten stromen in Vlis- singen van het fietsvoetveer dat om 07.48 uur uit Breskens vertrok. Toch wordt juist deze afvaart geschrapt omdat hij onrendabel Gedeputeerde Harry van der Maas snapt alle ierover niet.zeeland 4 Twee Zeeuwse scholen in de prijzen in ontwerpwedstrijd ZEELAND5 Na een storm van kritiek draait Ar duin het vervoerssysteem terug. De zorginstelling draagt het ver voer van cliënten weer over aan vervoerbedrijf TCR. Ouders en cliënten zijn dolblij met deze be slissing. Arduin zette sinds begin deze maand vrijwilligers in om cliënten naar de dagbestedingslocaties te brengen. Daarmee wilde de zorg instelling geld besparen. De invoe ring van het nieuwe vervoersplan liep echter mis: honderden cliën ten werden niet opgehaald of moesten uren wachten op de bus. Dat zorgde voor grote onrust. Bij de cliëntenraad regende het klach ten. Arduin-directeur Peter van Wijk noemt het 'onacceptabel' dat cliën ten te lang in de bus zitten, te laat opgehaald worden of dat mede werkers langer moeten blijven omdat het busje er nog niet is. Daarom wordt het teruggedraaid. Op de vraag of het systeem niet beter doordacht had moeten wor den zegt hij: „We hebben dit maandenlang voorbereid en het is wel degelijk doordacht. Maar wat we niet wisten was dat tussen ver schillende cliënten en TCR afspra ken waren gemaakt over haal- en brengtijden. Die individuele af spraken zijn niet geregistreerd. We wisten daar dus niets van en kon den er ook geen rekening mee houden in het nieuwe vervoers plan." Hij zegt de problemen te betreu ren. De instelling gaat vanaf dins dag terug naar het oude vervoers systeem en maakt weer gebruik van de oude buslijnen en het per soneel van TCR. Arduin wil het vervoersplan vol gend jaar opnieuw uitproberen en in fases invoeren. Ik ga meteen mijn dochter bellen op haar werk. Ik denk dat ze gaat huilen „Dit is een verstandige beslis sing", zegt Jacques Suurmond, voorzitter van de cliëntenraad van Arduin. „Het ging gewoon niet meer. We dachten woensdag dat er verbetering was, maar in de loop van de dag kwamen weer klachten binnen. Dit moet ophouden. Beter ten halve gekeerd, dan ten hele ge dwaald." De cliëntenraad wil met de di rectie van Arduin om tafel om het vervoerssysteem te evalueren. „We moeten boven water halen wat er fout gegaan is. We hadden niet ingecalculeerd dat de organi satie het niet aankon. Dat is voor ons aanleiding om alles zorgvuldig te evalueren, voordat overgestapt wordt op een nieuw systeem." René Jacobs uit Vlissingen, va der van cliënte Priscilla Jongepier, is 'zielsgelukkig'. „Arduin geeft eindelijk toe dat dit systeem niet werkt en dat ze het overdragen aan mensen die het wel kunnen. Daar ben ik heel blij mee. Het gaat hier om mensen met beperkingen en autisme: daar moet je zo voorzich tig mee omgaan. Ik hoop voor ie dereen bij Arduin dat er nu rust komt. Ik ga meteen mijn dochter bellen op haar werk. Ik denk dat ze gaat huilen." It zaterdag 25 november 2017 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl GEENTOEGAI zou zijn ZEELAND 20 Arduin stopt met nieuw vervoer Cornelleke Blok en Jeffrey Kutterink Vlissingen - René Jacobs, vader van cliënte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 37