Trein Provincie nu echt uit Plan Perkpolder Veel onduidelijkheid nog over Waterdunen 2 MAIKEL HARTE T0ÜS optiek KORTING inbraak: &e gevaarlijke donkere maanden Column Langzaam begin ik te dromen. Kunnen we straks met de trein van Terneuzen naar Gent? Wat ooit onmogelijk leek, lijkt nu een reëel scenario te wor den. De Gouverneur van Oost- Vlaanderen, en we mogen toch aannemen dat zo iemand geen kleine jongen is, zei het gewoon hardop: binnen nu en zes jaar zou het een feit kunnen zijn: een trein verbinding voor personen tussen Terneuzen en Gent. De op handen zijnde fusie tus sen Gent en de Zeeuwse havens maakt kennelijk onvermoede krachten los. Een goederenspoor zal waarschijnlijk economisch van groter belang zijn, maar vergeef het me: het idee dat ik straks op Terneuzen Centraal met een ge vulde koek en een bekertje koffie op de trein kan stappen naar in mijn ogen de leukste stad van de Benelux, maakt me lichtelijk eufo risch. We beginnen er als Zeeuws- Vlaanderen dan toch echt bij te horen. Het slotstuk van een ont wikkeling die een paar jaar gele den in gang is gezet. Het begon in 2010 met de eerste roltrap in Zeeuws-Vlaanderen in het Terneuzense winkelcentrum Schuttershof. Op dit moment is de verdubbeling van de Tractaatweg aan de gang, waardoor we volgend jaar een echte snelweg krijgen en over een paar jaar dus de treinver binding naar Gent. En dan stond ik laatst ook nog eens in de file voor de Westerscheldetunnel. Een echte file, ik heb zeker wel een half uur stilgestaan. Ik was gewoon even trots dat ik in mijn eigen Zeeuws-Vlaanderen in de file stond, wanneer maak je dat mee? We horen er als regio nu echt bij, dacht ik. Snel zette ik de radio aan om naar de fileberichten te luiste ren. Ik snakte naar: 'Op de N62 bij Hoek, vier kilometer file'. Mijn app op m'n mobiele telefoon, waarmee ik op kan nemen, had ik op 'record' staan, maar een dergelijk bericht bleef uit. Ik baalde en in al m'n frustratie heb ik woedend Radio 1 gebeld, of ze ons voortaan niet wilden vergeten, want let maar op: 'We komen er aan!' Ik snakte naar: 'Op de N62 bij Hoek, vier kilometer file' DESTELLING Vandaag: Ik voel me onveilig in de donkere maanden Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters Informatiemarkt Sloeweg René Castel in top praktijkopleiden Nieuwe mijlpaal film 'Weg van Jou' MIDDELBURG 'Coupure' wordt weer opgevoerd In de Statencommissie ruimte re ageerde Rutger Schonis (D66) gis teren op een brief van Gedepu teerde Staten waarin de verant woordelijkheid voor het gebruik van thermisch gereinigde grond in de kern van de zeedijk rond het nieuwe, ontpolderde natuurgebied bij Perkpolder volledig bij Rijkswa terstaat wordt gelegd. Hij betwij felde of de provincie, die tot voor kort deelnemer was in Plan Perk polder, dat wel zo makkelijk kan zeggen. „Ik wil een juridische se cond opinion. Je kunt hier niet zorgvuldig genoeg mee zijn." Adrie van 't Westeinde (Groen Links) wees erop dat onder omwo nenden veel onrust is ontstaan over de veiligheid van de dijk waarin de thermisch gereinigde grond is ge bruikt en over hun gezondheid. „Dan kun je je als provinciebestuur niet verschuilen achter regeltjes en met je rug naar die mensen toe gaan staan." Gedeputeerde Jo-Annes de Bat liet weten dat de verantwoordelijk heid van de provincie voor het pro ject gisteren daadwerkelijk is be ëindigd, doordat in bijzijn van een notaris alles is overgedragen aan de gemeente Hulst. Naar Schonis ant woordde hij dat Rijkswaterstaat zelf alle verantwoordelijkheid heeft geaccepteerd. „Dan hoeven we niet Ik wil een juridische second opinion. Je kunt hier niet zorg vuldig genoeg mee zijn nog eens te checken of wij ook ver antwoordelijk zijn." Tegen Van 't Westeinde gaf hij aan: „We volgen het project, maar we nemen geen regie. Dat is onze rol niet meer." Veel partijen in Provinciale Staten hadden gisteren vraagtekens bij de voortgang van Waterdunen. Het dagelijks provinciebestuur meldde onlangs dat de einddatum is ver schoven naar 31 december 2019. Eerder was de bedoeling dat de be moeienis van de provincie met het project, waarin ook recreatieonder nemer Molecaten, waterschap Scheldestromen, Het Zeeuwse Landschap en de gemeente Sluis partner zijn, al in augustus volgend jaar zou eindigen. Maar de provin cie moet haar werkzaamheden af stemmen op die van de andere par tijen. In de Statencommissie ruimte riep dat gisteren de vraag op wan neer die dan klaar zijn. „Wat wordt er wanneer gerealiseerd?", vroeg Nicole Heerkens (VVD). „Wanneer komen er huisjes, wanneer komt het hotel?" Gert-Jan Minderhoud (Partij voor Zeeland) wees erop dat de gemeente Sluis door de vertra ging steeds langer moet wachten op de verwachte recreatieopbrengsten. Over de dag dat het klaar is, zei gedeputeerde Ben de Reu: „Er is één ding zeker en dat is dat het niet zeker is." Hij zei er wel vertrouwen in te hebben. Dat geldt ook voor de onderhan delingen met de gemeente Sluis, over het uiteindelijke onderhoud en beheer. Wel zei De Reu dat de Er is één ding zeker en dat is dat het niet zeker is partners daarbij vooral naar elkaar kijken. Molecaten begint naar ver wachting in 2019 aan de eerste huisjes. De Reu: „Molecaten moet nog zijn daadwerkelijke plannen maken. Dus komt er daadwerkelijk een hotel? Ik heb daar geen ant woord op." op de complete bril zaterdag 25 november 2017 Reageer op pzc.nl Gisteren: Het fietsvoetveer moet elk half uur varen 1424 reacties 'S HEERENHOEK Benieuwd hoe het nieuwe kruispunt met drie viaducten van de Sloeweg eruit komt te zien? De provincie Zee land houdt donderdag 30 november een informa tiemarkt in dorpshuis De Jeugdhoeve aan de Blik- hoek 4 in 's Heerenhoek. Medewerkers van de provincie en aannemer Boskalis zijn aanwezig om vragen te beantwoor den. De informatiemarkt duurt van 19 tot 21 uur. VLISSINGEN Geen eerste plaats, maar wel bij de beste drie praktijkopleiders van Ne derland. René Castel (foto) van logistiek dienstverlener Klooster boer in Vlissingen troefde zijn collega's eer der dit jaar af in de sec tor mobiliteit, transport, logistiek en maritiem. Met die titel mocht hij door naar de landelijke bovensectorale verkie zing. Van de 600 kandi daten eindigde hij don derdag wel bij de laatste drie. TERNEUZEN De film is een ware hit in de Nederlandse biosco pen. Eind vorige maand werd met 100.000 be zoekers al de Gouden Film status behaald. Maar liefst tien procent van deze bezoekers be keek destijds de film in CineCity Terneuzen. De film is een initiatief van Jan Lievens. Zijn doel was om de Zeeuws- Vlaamse regio meer onder de aandacht te brengen in de rest van Nederland. Theaterproductiehuis Zeelandia brengt de le gendarische voorstel ling 'Coupure' opnieuw op de planken. Aanlei ding is dat het in 2018 65 jaar geleden is dat de watersnoodramp Zuid- west-Nederland trof. De voorstelling is van 30 ja nuari t/m 24 maart te zien in Zeeuwse dorps huizen en in theaters in Nederland en België. D66 en GroenLinks vinden dat het dagelijks provinciebestuur de verantwoordelijkheid voor het gebruik van thermisch gereinigde grond bij het plan Perkpolder te makkelijk van zich afschuift. Ernst Jan Rozendaal Middelburg - Rutger Schonis, D66 Het blijft onduidelijk wanneer het natuur- en recreatieproject Waterdunen bij Breskens echt af is. En hoeveel huisjes er komen. En of er wel een hotel komt. Ernst Jan Rozendaal Middelburg - Ben de Reu, gedeputeerde WALSTRAAT 81 VLISSINGEN EEN GOEDE BRIL TEGEN EEN BETAALBARE PRIJS GEEN INGEWIKKELDE CONSTRUCTIES www.tilroe.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 2