Winnende Oranjevrouwen ook welkom in de Kuip en Arena 29 Trainer Giovanni van Bronckhorst 5 VRAGEN AAN devol omarmd in plaats van gene geerd. En de nipte nederlaag dins dag in het Etihad Stadion, hoe knap die prestatie ook was, maakte de trainer 'trots'. Zijn spelers denken er al net zo over, voorspellen al weken de om mekeer. Maar hoe je het wendt of keert, in de Kuip heerst dit sei zoen nooit de sfeer van het in de zomer vol bravoure voorspelde 'doorpakken'. Van het 'prijzen winnen moet normaal worden voor Feyenoord'. Van de lands kampioen 'die de smaak stevig te pakken had na drie trofeeën'. Nee, in de Kuip heerst momen teel meer de sfeer dat Feyenoord afgelopen seizoen min of meer per ongeluk kampioen is gewor den. Van Bronckhorst en Martin van Geel zullen voor altijd de trai ner en de technisch directeur blij ven die Feyenoord naar de histo rische landstitel hebben geleid op t4 mei 20t7. Daarvoor verdienen ze alle lof. Nog steeds. Maar er is ook nog zoiets als de periode na de titel van 2017. Spaarzaam Van Geel dook dit seizoen zelden in de media op. Maar de spaar zame keren dat hij het wel deed, zat hij in de verdedigingsmodus. Dat vrijwel iedereen in de Kuip, inclusief de hoofdtrainer, de in vloedrijke geldschieters en de be palende jeugdtrainers zich bijna schamen om het feit dat het tweede elftal een soort parodie op een voetbalelftal is, verdedigde hij ondanks alle kritiek in VI nog te vuur en te zwaard. En het wegduiken achter het gegeven van het lagere budget in vergelijking met de concurrentie, het was jarenlang hét excuus van Feyenoord om ondermaats te presteren. Tot op 14 mei bleek dat veel meer factoren beslissend kunnen zijn in de fanatieke jacht op prijzen. In gesprek met het NRC, afgelopen dinsdag in Man chester, lepelde Van Geel de ver schillen tussen Manchester City en Feyenoord op. „Ons salarishuis is ongeveer 17 miljoen, dat ver dient bij hun een speler bijna al leen al per jaar". Ja, roepen tegenstanders van die excuusvisie in de Kuip: zoals het aankoopbedrag van Ridgeci- ano Haps het budget van VW, Roda JC, ADO, PEC en NAC in één klap overschrijdt. Maar die vijf clubs bleven wel fier overeind tegen landskampioen Feyenoord. Geen resultaat halen tegen derge lijke clubs, daar waren simpelweg nooit geldige excuses voor von den ze vorig seizoen nog allemaal in de Kuip. Dit seizoen is dat an ders, de zevende plek op de rang lijst is dan misschien beneden de stand van de kampioen, maar er zijn blijkbaar verzachtende om standigheden. Het 'ja, maar ge halte', de verhalen over beperkte budgetten, de factor pech, het wijzen naar gebrek aan rende ment of blessures, ze keren weer met regelmaat terug vanuit de Kuip. Terug van weggeweest. SENEC De Nederlandse voetbal sters hebben hun tweede wed strijd in de kwalificatie voor het WK van 2019 zonder problemen gewonnen. De Europees kampi oen kende gisteren in Senec zoals verwacht weinig problemen met Slowakije. Oranje versloeg de nummer 43 van de wereld met 5-0 door goals van Stefanie van der Gragt en Vivianne Miedema (bei den tweemaal) en een doelpunt van aanvoerster Sherida Spitse. De ploeg van bondscoach Sarina Wiegman was de WK-kwalifica- tie vorige maand begonnen met winst op Noorwegen (1-0). Dins dag speelt Oranje in Nijmegen te gen Ierland. Die wedstrijd is uit verkocht, net als het duel in Gro ningen tegen de Noren. De Neder landse voetbalvrouwen spelen daarna nog drie thuiswedstrijden. De locaties voor die wedstrijden zijn nog niet bepaald. Oranje-spits Miedema liet deze week weten dat het tijd is voor de nieuwe stap in het vrouwenvoetbal. De Kuip Zij vindt dat er nü geprofiteerd moet worden van de populariteit van de Oranjevrouwen die afgelo pen zomer in eigen land Europees kampioen werden. De voetbalsters van Oranje zijn meer dan welkom in de Kuip en de Amsterdam Arena om de resterende wedstrij den van de WK-kwalificatie in de grootste stadions van ons land te spelen. „Wij zien hier graag Fey enoord en Oranje spelen, maar de vrouwen kunnen hier zeker ook terecht. De KNVB is aan zet, maar er is geen enkele twijfel dat wij graag gastheer willen zijn voor de interland", reageert Jan van Mer- wijk, directeur van stadion de Kuip. Henk Markerink, directeur van de Amsterdam Arena, sluit zich daarbij aan. „Voor de Arena zou het fantastisch zijn om wedstrij den van de Oranjevrouwen in het stadion te hosten en zodoende meer liefhebbers van het vrou wenvoetbal mee te kunnen laten genieten." iiïrent ESWürenl zaterdag 25 november 2017 PC Feyenoord-spelers druipen af na weer puntenverlies, dit maal bij Roda JC (1-1). Daarna volgden nog zeperds tegen ADO (2-2) en VVV (1-1). FOTO PI M RAS IEén van de manieren om tot de ommekeer te komen, is de rust bewaren, zeg je. Is het na zo'n zwakke reeks niet gewoon veel te rustig bij Feyenoord? „Met rust bedoel ik niet dat we hier lekker achterover leunen. Intern zijn we er keihard mee bezig om hier weer uit te komen." 2 Je zegt dat jullie veel kansen creëren. Is dat ook niet logisch tegen VVV thuis in de Kuip? „Natuurlijk is het logisch dat wij meer kansen creëren dan VVV. Maar als je de kansenverhou ding ziet, het type kansen dat wij krijgen, ook tegen Roda JC en ADO. Dan is het onvoorstel baar dat wij niet winnen." 3 Het is november en jullie zijn eigenlijk al kansloos voor de titel. „Het is lastig om na een suc cesjaar weer hetzelfde te bren gen. Na een titel weer kampi oen worden, is niet makkelijk. Zeker niet voor een club als Feyenoord. De laatste keer dat het gebeurde is 60 jaar gele den. En dan nog vind ik dat we daar voor moeten gaan." 4 Maar jullie zijn al uitge schakeld. „Er kan nog een hoop gebeu ren dit seizoen. We zijn nog niet uitgeschakeld." 5 Zijn jullie nu eigenlijk niet gewoon veel te lief voor elkaar bij Feyenoord dit sei zoen? „De ontwikkeling zit er echt in. Kijk naar City-thuis en City-uit. Of Sjachtar-uit en Sjachtar- thuis." Miedema maakte twee goals in Slowakije, fotoanp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 29