Chagrijn na het oraasme I; O Q. 2 3 4 5 8 7 9 10 "»A 11 12 26 De Champions League is vandaag precies 25 jaar oud. In die kwarteeuw kwamen tal van Neder landse momenten voorbij die iedereen zich nog herinnert of al lang is vergeten. Deze krant stelt [f Column S JOERD MOSSOU klonk zaterdagavond na negen minuten. Ka- rim El Ahmadi raakte een balletje verkeerd. Prompt daalde de hoon neer vanaf de tribunes. Nou hebben ze in Rotterdam alle reden tot on vrede natuurlijk, meer dan dat zelfs, maar het gaat me hier even puur om het mechanisme. Om het fe nomeen dat je 'post-orgasme-chagrijn' zou kunnen noemen. Ga maar na. Afgelopen voorjaar verzoop het legi oen nog in een bad vol geluk, huilend van vreugde, eindelijk verlost na achttien jaren van teleurstellin gen. Maar nu, een handvol maandjes later, na amper negen minuten spelen tegen VVV, is datzelfde legioen er opeens he-le-maal klaar mee. Weg was het krediet, op was het geduld. Het deed me aan de Grolsch Veste denken, in de ja ren grofweg tussen 2011 en 2014. FC Twente had niet lang daarvoor zijn droom volbracht, de droom van 'eenmaal zullen wij de kampioenen zijn'. Het werd een jaar later nog tweede, maar niet snel daarna veranderden de Tukkers prompt in een mopperende zeurpie tenclub. Spelers hadden nog amper krediet. Niks was nog goed genoeg. Flui ten was opeens het nieuwe toejuichen ge worden. Het is Blue Monday'm de Kuip en dat blijft het vermoedelijk nog wel even Een klein voordeeltje van structureel onsuc cesvol zijn, is dat de hon ger niet verdwijnt. Aanhangers van kleinere clubs weten dat als beste: supporter word je niet bovenop de berg, maar juist op de zware beklimming erheen. Vermoedelijk is het een universeel mechanisme in haast ieder supportersbrein: zodra de top is be reikt, verandert prompt het perspectief. Je ziet de wijde wereld voor je neus opdoemen. Je wilt nóg meer en nóg hoger. Het publiek van Ajax is niet voor niets vermaard om zijn eeuwige ontevredenheid. Het meest apa thische stadion van Nederland? Het Philips-stadion in het jaar na een kampioenschap van PSV, of beter nog: na twee opeenvolgende kampioenschappen. Verveeld wacht het publiek op het volgende doel- puntje. Gapend overbrugt het de tijd tussen de 2-0 en de 3-0 - en oh wee als het een keertje niet vanzelf gaat. Klassiek Brabants gemopper en geklaag. blijkbaar. Eerst teleurstellingen en tegenslagen, daarna hoop en verse verwachting. Succes heeft de neiging ons geheugen uit te wis sen. We vergeten prompt hoe zwaar het was, hoe hevig we worstelden, hoe lang we verzopen in het oneindige niets, en hoe heerlijk het voelde toen het eindelijk (iets) beter ging. De Feyenoord-aanhang gaat zijn moeilijkste sei zoen in jaren doormaken, en dat komt niet eens al leen door de resultaten, maar vooral door het 'mor ning after'-gevoel. Door de koppijn en de kater. Dit zijn de uren na het orgasme, na het feest, als iedereen vertrokken is en de TL-lichten genadeloos aanspringen. Je hebt geen zin om op te ruimen. Je wilt door naar het volgende feest, maar de realiteit is dat je straks gewoon weer naar je werk moet, en de vaatwasser moet ook nog worden uitgeruimd. Het is Blue Monday in de Kuip - en dat blijft het vermoedelijk nog wel even. Laatste kansvoor Bosz Martens tegen Van de Sanden een top 25 samen. Tekst Maarten Wijffels De meest succesvolle Nederlander in de CL met vier Cups. Die vierde pakt hij in 2007 bij AC Milan. Alleen Iniesta en Ronaldo staan op gelijke hoogte. Seedorf is ook de Nederlander met de meeste CL- duels: 125. 'Van der Sar stopt nooit een belang rijke penalty', zei men. Tot hij bij ManUnited na Van Breukelen de tweede Nederlan der wordt die een penaltyserie in de CL/EC I-finale be slist (in 2008). Meteen op de openingsdag van de CL scoort Van Basten in 1992 vier keer, met AC Milan tegen IFK Göteborg. Toch geeft trainer Fabio Capello de spits geen 10 maar een 9,5. „Omdat zijn penalty goal slecht was ingeschoten." De halve finale Real Ma drid - Borussia Dort mund staat in 1998 op het punt van beginnen, maar ineens ziet arbiter Mario van der Ende het: aan één kant ontbreekt een doel. Dat wil zeggen: fans van Real Madrid hingen in een hek dat vast zat aan dat doel. Pas een uur later laat Van der Ende aftrap pen. Een ander is vanaf het trainingveld van Real naar het stadion versleept. Het is 1997, Juventus heeft net twee CL-fina- les op een rij gespeeld, maar in de Kuip gaat de grootmacht onderuit. zaterdag 25 november 2017 GO @sjoerd mossou Het eerste fluitconcert bij Feyenoord - VVV Nieuwe hunkeringen hebben we domweg nodig, VOETBAL Volgens Duitse media kan trainer Peter Bosz (foto), dat vandaag met Borussia Dortmund de rivaal Schal ke 04 treft, zich niet nog een nederlaag permitteren. Na een goede competitie start wist Dortmund in de laatste negen duels alleen derde klasser 1. FC Magdeburg te verslaan. VOETBAL De twee vleu gelspitsen van de Ne derlandse voetbalsters treffen elkaar op 21 of 22 maart in de kwartfinales van de Cham pions League. Titelhouder Olympique Lyon, de club van Van de Sanden (foto), werd gisteren in Nyon gekop peld aan het FC Barcelona van Lieke Martens. (0 Herinnert u Champions Leaguezege Ajax in 1995 Het nummer 1- moment. Nadere toelichting over bodig. Het punter- tje van Patrick Kluivert en de ka ratetrap van Louis van Gaal tegen AC Milan zijn om nooit te vergeten. Clarence Seedorf wint zijn vierde CL Arjen Robben beslist de finale In mei 2013 schiet Robben Bayern München tegen Borussia Dortmund in de slotfase naar 2-1. Een jaar eerder was hij in de finale nog juist de schle miel na een gemiste strafschop tegen Chelsea. Edwin van der Sar kan het toch De laatste officiële wed strijd van Marco van Basten 26 mei 1993: na de fi nale van AC Milan tegen Olympique Marseille (0- 1) is het klaar voor Marco van Basten. Zijn enkel is te rot. In zijn laatste officiële duel werd hij in de 85ste mi nuut werd hij gewisseld. De bekroning Met Inter Milaan wint Sneijder de CL ten koste van het Bayern München van Louis van Gaal (2-0). Dat jaar (2010) floreert hij ook op het WK in Zuid Afrika, waar Oranje de finale haalt. 6 Snelste doelpunt ooit in de CL 10 seconden na het eerste fluitsignaal, zo weinig tijd heeft Roy Makaay in 2007 nodig om te scoren voor Bayern tegen Real Madrid. De Spanjaarden hadden nog wel de aftrap. Het record staat nog steeds. Een 9,5 voor de spits, geen 10 Weer vierklapper Ook Ruud van Nistelrooy flikt het, vier keer scoren in de CL. Hij doet dat in 2004 namens Manchester Uni ted tegen Sparta Praag. Van Nistelrooy is ook de Neder lander met de meeste CL- goals (56 in 73 wedstrijden). Het omver getrokken doel in Madrid Real Madrid - Ajax 0-2 De beste CL-wed- strijd van een Ne derlandse club ooit? Real Madrid - Ajax van 22 november 1995. Het wordt 0-2, Bernabéu geeft Ajax een staande ovatie. De grootste verras sing: Feyenoord - Juve 2-0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 26