ft O IC 24 M ANGELA KIJKT TV O Met zijn Amerikaanse platendeal op zak, leeft Alain Clark in een roes. Toch is zijn leven niet alleen een aaneenschakeling van hoogtepunten. Als ik daar ben mis ik het belangrijkste in mijn leven: mijn zoon.' INTERVIEW ALAIN CLARK Iijn vingers jeuken al de hele week om een stukje te tikken over het Sin terklaasjournaal. Want ik vind dat ze er een potje van maken met de pieten. Huis piet is nog ouderwets gitzwart, de nieuwe hoofdpiet heeft enkel een paar lichte roetve- gen over zijn toet en dan huppelt er ook nog een witte meisjespiet rond, die om de haver klap om haar moeder blèrt. Serieus, ik dacht dat die van mij konden loeien, maar het vo lume dat zij produceert slaat alles. Zwart, schoorsteengevlekt, wit - wat moe ten kinderen nu met zo'n verwarrend ratje toe? Hoe leg je als ouder uit dat de ene piet egaal gekleurd is en de ander niet, terwijl ze allemaal door de schoorsteen gaan? Maar erger, de magie is toch weg nu ie dereen vanaf een kilometer ziet dat hoofd piet gewoon het nieuwe baantje is van de voormalige filiaalmanager van Albert Heijn? Mijn vierjarige dochter maakt het name lijk niks uit. Ze ziet die schakering aan tin ten zwart niet eens, valt me op. Ze kleurt op tekeningen het gezicht van piet steevast donkerbruin, maar accepteert de andere va rianten zonder morren. Zolang Dieuwertje Blok maar achter de desk zit, Sinterklaas op gezette tijden in beeld verschijnt en malle pietje zijn dagelijkse grap 'je moet de groe ten hebben van Klaas' maakt, gaat zij een uur later tevreden naar bed. Ze beleeft net zo veel plezier aan deze periode als mijn oudste zeven jaar geleden, toen Zwarte Piet zijn on schuld nog had en geen symbool was van een tot op het bot verscheurd land. korte termijn komt er geen oplossing, vrees ik. Geen van beide kampen in de pietendis cussie wekt de indruk genegen te zijn tot een compromis of handreiking. Maar er is een generatie in aantocht die verder is dan wij, de hakken-in-het-zandzetters die aan de ene kant een sinterklaashuis dicht lassen en aan de andere kant een bus vol anti-piet- demonstranten klemrijden. Of die ene moe der die al weer klaar zat om een nijdig stukje te tikken over het Sinterklaasjournaal, terwijl een compliment meer op zijn plek is omdat de makers hun best doen om zoveel moge lijk mensen heerlijke avondjes te bezorgen. Quote van de dag Mijn vader was net zo'n gekkie als ik Taylor Swift laat op zich wachten Vrouw van Wietze ook weg bij Q Hij zit in een 'con stante jetlagroes' van het heen en weer vliegen tussen Amsterdam en Los Angeles, maar Alain Clark (38) oogt fris. Net verliefd ook, dat helpt ongetwij feld mee. Hij grijnst. „Ik weet niet zo goed wat ik erover moet zeg gen. We hebben het heel fijn en ik hoop dat deze liefde all the way is. Ik droom van eeu wige liefde, maar ik weet ook uit ervaring dat dingen kunnen ver anderen." Hij werd vaker ver liefd, en het liep ook va ker stuk. Op zijn nieuwe album Bad Therapy, dat gisteren uitkwam, is dat terug te horen. „Ik heb een hoop geschreven van uit een relatiebreuk, en er is ook een nieuwe liefde gekomen - met wie het overigens alweer een tijdje over is. Grappig genoeg is zo'n album een soort tijd- capsule." Overwinning Clark schreef het album de afgelopen 2,5 jaar in Los Angeles, waar hij in 2015 een platendeal tekende bij het Amerikaanse label Concord. Iets waar hij al vijftien jaar van droomde. „Toen dit ik dit voor elkaar had, voelde dat als zo'n overwinning, dat ik me er volledig in wilde storten." Hij toog naar LA, huurde een huis in Malibu. „Met een studio met uitzicht Het reizen tussen LA en Nederland is wel steeds een harde switch tussen werken en vader zijn op de oceaan. Even mijn droom leven als viering van die platendeal." Lang was dat financieel niet vol te houden, dus verhuisde hij naar Hol lywood, wat glamoureuzer klinkt dan het was. „Je hebt delen waar al die filmsterren wonen, maar Holly wood heeft ook z'n rauwe kanten, ge vaarlijk, stoffig en vies." Maar het is ook een plek waar het uit gaansleven aanlokkelijk is. Daar genoot hij van. „Er zijn periodes geweest dat ik harder had kunnen werken. Ik wilde niet al leen als een robot in de studio zitten, ik wilde daar ook echt leven, me onderdompelen in die af leiding." Alain had voor zichzelf een ritme bedacht. Steeds twee weken LA, dan een week Nederland om bij zijn zoontje Nilo (8) te kunnen zijn. Als hij hier is, is hij echt met hem. Even geen werk. Dan gaat hij 'toffe va der- zoondingen' doen - zo logeer den ze deze week nog spontaan in een hotel omdat zijn zoon dat zo'n bijzondere ervaring vindt. „Het is wel steeds een harde switch tussen werken en vader zijn. Mijn toenma lige vriendin zat in Los Angeles, daar had ik mijn romantische leven. Hier mijn zoontje. Ik was nooit, buiten wat vakanties, samen met al mijn geliefden. Daar komt die constante jetlag nog bij, waardoor ik steeds op 80 procent van mijn vermogen zit. Ik heb me wel afgevraagd: waarom wil ik dit?" Maar, zo concludeerde hij, die spa gaat waarin hij leeft is het waard, on- Dote Fout. Helemaal fout gedacht van mij. Aan haar houd ik me nu maar vast. Op de Roxeanne Hazes vertelt in Nieuwe Revu dat ze het van geen vreemde heeft 18 MUZIEK Taylor Swift komt naar Eu ropa, maar Ne derlandse fans zullen geduld moeten hebben. De zangeres geeft in juni drie stadionconcer ten in het Ver enigd Koninkrijk en Ierland. Ne derland slaat ze echter over. zaterdag 25 november 2017 GO RADIO Lieke Veld (31), de vrouw van Shownieuws- presentator Wietze de Jager, stopt als middag-dj bij Qmusic. Ze be gint voor zich zelf. Liekes man Wietze vertrok afgelopen zomer bij de ra diozender. 3 ■o Dromen van muziek en aftandse es Marlies van Leeuwen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 24