M nationale vacaturebank E 21 aan baan geholpen door Nederlands initiatief goed voorbereid met een carrière Mentor ◦lies op alles voor jouw baan. lingen in de Ihrkse samenleving", aldus Steven Gross, de regionale vicepresident personeelsbeleid van Unilever. Brug slaan „Met United Work hebben we afgesproken dat we openstaan voor vluchtelingen als kandidaten voor vacatures en ze kansen willen geven binnen Unilever", zegt Gross. „We zijn blij dat we onze eerste twee vluchtelingen hebben aangenomen en hen konden hel pen bij het verkrijgen van de beno digde documenten in Turkije." Ook directeur Damen van United Work is tevreden over de resultaten, de uitbreiding van het project naar de steden Izmir en Bursa, en de groeiende belang stelling van andere landen voor het project. „Op deze manier kan een brug worden geslagen tussen vluchtelingen en werkgevers, die moet leiden tot een legale en duurzame arbeidsrelatie en een zinvol verblijf in Turkije." dienst te nemen. Dat geldt ook voor Unilever. „We hebben 5.000 werknemers in dienst in Turkije en we willen ons steentje bijdra gen aan de integratie van vluchte- Een van de trainers bij United Work is zelf vluchteling, Huda al-Helal. Ook zij liet de oorlog in Aleppo achter zich en begon twee jaar geleden in Turkije een nieuw leven. Ze spreekt dezelfde taal en komt uit dezelfde cultuur als de mannen en vrouwen die via een intensief leer-werktraject van twee weken worden klaarge stoomd voor een baan. Al-Helal staat dicht bij de leef wereld van de deelnemers die op zoek zijn naar werk. Dat is duide lijk te zien aan de lichaamstaal tussen haar en haar lotgenoten. „Ik hou heel erg van mijn baan", zegt ze. „Hier ben ik gelukkig." Uit het verkennend onderzoek in Istanboel, dat voorafging aan het opstarten van United Work, bleek dat maatschappelijk ver antwoord ondernemen voor bijna driekwart van de be drijven die wilden mee doen de voornaamste reden was om Syrische arbeidskrachten in week van tien tot twaalf uur, en geen enkele verzekering tegen ziekte of werkloosheid. Niet alleen grote Nederlandse bedrijven zoals Unilever, Vander- lande en Rabobank doen mee aan United Work. Ook Turkse be drijven zoals telecomaanbieder Turkcell, de vleesfabriek Bonfilet, tandkliniek MedicaDent, textiel- en meubelbedrijven en buiten landse bedrijven als Vodafone, H&M en Puma hebben Syrische vluchtelingen gerekruteerd via het project. Belangstelling voor het initiatief is er ook uit Duitsland, Zwitser land, België, en Japan, aldus de directeur van United Work, Frank Damen. „Een delega tie van de Europese Unie uit Ankara kwam bij ons kan toor in Istanboel. Ze waren heel enthousiast over de coaching die wij vluchtelin gen geven om hen voor te breiden op de arbeids markt." Mijn moeder verkocht een van haar gouden ringen voor mijn reis zaterdag 25 november 2017 Syrische vluchtelingen maken een nieuwe start in Turkije Een van de deelnemers aan het coachingstraject voor vluch telingen. FOTO MARC GUILLET —Mohamad Sawas Wij zetten alles op alles voor jouw baan, zo ook met onze Carriere Mentors. 35 professionals die met persoonlijke coaching, tips en adviezen helpen om goed voor de dag te komen bij je sollicitatie, zo zetten wij alles op alles. vind jouw baan op nationalevacaturebank.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 21