WARS1 m JA Inbrekers slaan vaker toe in dunbevolkte regio's Buma wil politie voor internet. In de donkere maanden is de kans op een inbraak in Zeeland veel groter dan in de rest van het jaar. Op sommige plekken komt het dievengilde zelfs drie keer zo vaak langs. Politie houdt man onder schot voor boormachine Actie! Walcheren Amy is de schrik van de bajes. De gsm-hond speurt zelfs de best verstopte mobieltjes op. En die kunnen héél klein zijrf zeeland2 - Wat doen webshops met geretourneerde spullen? - Barbara Burkhardt verlaat Stuttgart en vindt haar geluk in Breskens Van november tot en met februari profiteren inbrekers volop van het duister. Landelijk doen ze gemid deld bijna 50 procent meer (pogin gen tot) inbraken dan in de maan den waarin het langer licht blijft. Uit een analyse van meer dan 50.000 meldingen van woningin braken van de afgelopen 12 maan den blijkt dat vooral kleine ge meenten op hun tellen moeten passen. Waar de grootste gemeen ten als Amsterdam, Rotterdam en Utrecht een stijging laten zien van rond de 35 procent, neemt het aan tal inbraken in de kleinere ge meenten toe met wel 70 procent. Dat geldt zeker ook voor Zee land. Dit jaar zijn vooral Goes, Rei- merswaal en Schouwen-Duive- land negatieve uitschieters. In de gemeente Goes bijvoorbeeld wer den 39 inbraken geteld in de peri ode november 2016 tot en met fe bruari 2027. In de acht maanden erna waren dat er 27. Dat betekent naar verhouding bijna drie keer zo veel inbraken in de winterperiode. Net over de provinciegrens, op Goeree-Overflakkee, was er zelfs vier keer zoveel ongewenst bezoek. De gemeente Noord-Beveland lijkt - wat de belangstelling van in brekers betreft - het minst winter- gevoelig, met dit jaar slechts 3 van de 23 inbraken in de donkere da gen. Dat is echter eenmalig. Over een periode van vijfjaar bekeken is de kans op inbraak in de winter ook op Noord-Beveland 40 procent groter. Sybren van der Velden, landelijk projectleider woninginbraak van de politie, herkent het beeld dat in brekers in de donkere maanden ex tra toeslaan in dunbevolkte gebie- Het heeft te maken met de trend dat mobiele bendes door het land trekken den. „Het heeft te maken met de trend dat mobiele bendes door het land trekken om inbraken te ple gen. Daarnaast houden we inbre kers in de grote steden de laatste vijf jaar extra goed in gaten. Dat dwingt ze hun werkgebied te ver leggen." Tips December is de absolute top- maand op inbraakgebied. Vooral tijdens de feestdagen is er sprake van een piek. De politie waar schuwt burgers alert te zijn. „Bij verdachte situaties moeten men sen niet aarzelen m te bellen. Maar liefst 80 procent van inbrekers pak ken we op dankzij tips van bur gers." De politie voert in deze periode een 'Donkere Dagen Offensief waarbij burgers alert worden ge maakt op inbraakpreventie. Ook is er extra politie op straat. Daarnaast is het ministerie van Justitie en Veiligheid deze week een cam pagne gestart waarin burgers wor den aangespoord maatregelen te nemen tegen woninginbraak. TERNEUZEN Een automobi list kreeg gisterochtend in Ter- neuzen de schrik van zijn le ven. Hij werd opeens door een aantal agenten onder schot ge houden. De politie kreeg een tip dat de man even daarvoor een vuurwapen zou hebben overgedragen aan een andere automobilist op de parkeer plaats aan de Schuttershof- weg. Ze rukte uit met drie voertuigen en de agenten hiel den bij aankomst de man on der schot. Het bleek echter niet om een vuurwapen, maar om een boormachine te gaan. De bestuurder en zijn bijrijder zijn meteen weer vrij gelaten. Nieuwsmedia Zeeland in de winter aanlokkelijk voor dief Rolf Bosboom en Koen Voskuil Vlissingen - Sybren van der Velden, politie projectleider woninginbraak »P3 Lees verder op pagina 50 in het magazine zaterdag 25 november 2017 7°C Koud weekend met zon en een enkele bui pzc.nl Ook voor het laatste fn) regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 7 1168! 5 5 5 5 4 7

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1