II Van Puyvelde: stoppen gym Den Dullaert is schuld van gemeente Mannen onder elkaar in De Kromme Watergang Gemeenteraad Sluis: besluit over Dethon moet vóór verkiezingen 7 Mannencafés had je jaren geleden al in de Randstad. Zeeuws- Vlaanderen heeft sinds kort een variant daarop, Menspiration.Op de deur van De Kromme Watergang in Slijkplaat stond nog net niet 'voor vrouwen verboden'. Dat hoefde ook niet eens. Het was wel dui delijk donderdag avond. Menspiration is voor en van mannen, met als hoofdthema's deze eerste editie: wijn, maatpakken, sigaren en goed eten, met een mannelijk tintje. Johan van Westen is één van de initiatiefnemers. Hij wilde weer eens wat anders. „Ladies Nights zie je overal als paddenstoelen uit de grond schieten. Hartstikke leuk na tuurlijk, maar een speciale avond voor mannen zie je maar weinig." Het past ook wel bij Johan. Hij heeft immers een wijd en zijd be kende kledingzaak voor heren in Zaamslag. „Op een dag", vertelt Jo han, „kwamen er bevriende onder nemers in de winkel. Zij hebben een zaak in authentieke Japanse barbecues. Ze bleken met eenzelfde idee te spelen." In sneltreinvaart was het gere geld. Als ondernemers een goed plan hebben, laten ze daar zelden gras over groeien. De eerste editie van avond, Menspiration gedoopt, was in een maand rond. Alles is geënt op 'echte' mannen. Johan somt op: „Er is een leverancier van speciale sigaren, we hebben een Je kunt dit wel de mannelijke variant van een Ladies Night noemen Dethon staat onder druk door in 2015 gewijzigde landelijke wetge ving. Een toekomstplan kwam al in juni op tafel. Een besluit laat echter op zich wachten. Terneuzen gaf tot nu toe twee keer aan meer tijd no dig te hebben, tot ergernis van Sluis en Hulst. Voor de Sluise politiek is het nu welletjes. Uitstel kost veel geld en houdt werknemers onrede lijk lang in onzekerheid. Nieuw Ge meentebelang kwam donderdag avond met een motie met de op roep sowieso in februari te beslis sen. Dat ging meerdere partijen te ver. Het zou financieel te risicovol zijn, als Sluis eenzijdig een besluit neemt. De oproep bleef in een ge wijzigde motie wel overeind: 'B en W moeten zich tot het uiterste in spannen om in februari een raads voorstel voor te leggen'. Wethouder Chris van de Vijver, ook niet blij met de opstelling van Terneuzen, omarmde de opdracht met liefde. "Ik heb nog nooit een motie gezien die ik zo graag uitvoer." „We hebben dit seizoen nog geen enkele euro van de gemeente mo gen ontvangen. We hebben daar de gemeente telefonisch over ge sproken, maar geen enkele reactie gekregen. We hebben kosten en kunnen dat niet voorfinancie ren." Dat er nog van alles man keert aan de gymzaal bestrijdt hij. „De zaken die na de controle op 15 december aangepakt moesten worden, zijn ook aangepakt. Los van die klimtouwen, die zijn weggehaald. Er zijn geen gevaar lijke situaties in de gymzaal." Volgens gemeentewoordvoer der Micaëla Boone heeft Den Dullaert vorig jaar de maande lijkse gymvergoeding in één jaar lijks bedrag gekregen als tege moetkoming, zodat daarmee alle tekortkomingen gerepareerd kunnen worden. „We hebben ook aangegeven dat we pas weer zouden betalen als de toestellen in orde waren. Dat is niet gebeurd en daarom is inderdaad, met ingang van het nieuwe schooljaar, de subsidie gestopt. Waarom, is ook duidelijk aan Den Dullaert kenbaar ge maakt." Het laatste wordt door Van Puyvelde stellig ontkend. „We hebben alleen een brief gekregen waarin stond dat we voortaan de vergoeding voor gymnastiek maandelijks zouden krijgen, meer niet." Gemeentewoordvoerder Mica ëla Boone reageert kort: „Tja, als meneer Van Puyvelde dingen ontkent, kan ik daar ook niks van maken." barbier laten komen, er is een DJ en uiteraard staan we hier zelf met onze producten. De locatie, De Kromme Watergang, doet de rest. We zijn daar ontzettend blij mee." Topchef Edwin Vinke is dat ook. Hij twijfelde geen moment toen hij gevraagd werd om de culinaire om lijsting te verzorgen. „Hartstikke leuk! Ik heb gelijk ingestemd met het idee. We serveren vandaag een zestal gerechtjes. Allemaal be staande uit streekproducten. We hebben geprobeerd elk gerecht een mannelijk tintje te geven. Lekker pittig en er mag gerust een stukje vet aan zitten." De aanwezige heren, een kleine honderd in totaal, bezoeken het evenement om verschillende rede nen. Eén van de deelnemers is ma kelaar en gaat beroepsmatig naar tal van netwerkevenementen. „Je kunt dit als een soort netwerken be schouwen, maar dat is wat te kort door de bocht. De sfeer is hier veel luchtiger dan bij een gemiddelde netwerkborrel. Natuurlijk kom je veel bekende zakelijke relaties te gen, maar het werk voert vandaag niet de boventoon. En het is heel gaaf om op deze locatie zo'n evene ment te hebben. We kunnen van daag ook letterlijk een kijkje in de keuken nemen. Dat maak je nor maal nooit mee, dat je in de keuken van een sterrenrestaurant mag kij ken." Johan van Westen denkt on dertussen al na over eventuele vol gende edities van Menspiration. „Als je ziet dat we in een korte tijd zoveel mannen enthousiast hebben gekregen, dan ben je wel gek als je het bij een eenmalig evenement houdt. Mijn partners en ik spelen dan ook al met de gedachte om in het voorjaar weer iets soortgelijks te organiseren." zaterdag 25 november 2017 2V Barbier Dieuwertje Prins neemt de baard van Ma- chiel Droge onder handen. Organisato ren Marijn Re- goort (links) en Frederic Kole heffen het glas. Wijn, maatpakken en pittig eten Edwin Vinke (links) houdt een oogje in het zeil in zijn keuken. Bas Dingenouts Slijkplaat - Johan van Westen Over de toekomst van sociale werkvoorziening Dethon moet in februari een beslissing vallen. Dit kan niet wachten tot na de gemeenteraadsverkiezingen van maart, stelde de Sluise gemeen teraad donderdag vast. Martijn de Koning Oostburg Volgens Jan van Puyvelde, directeur van stichting Den Dullaert is het de schuld van de gemeente Hulst dat kin deren niet meer kunnen gymmen in het gemeen schapsgebouw. ,,Wij krijgen geen geld voor onderhoud." Guido van der Heijden Hulst Buiten mocht gerookt wor den, zoals hier door Peter En- gelbrecht, directeur ZVU. FOTO'S PETER NICOLAI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 142