Deze afvaart is niet rendabeS C100 Na storm van kritiek keert zorginstelling terug naar TCR Niels Slager is verwend bij JVOZ Huisjes knutselen voor Roompotparken Univé zorgverzekeringen zijn niet zo spannend Na een storm van kritiek draait Ar duin het vervoerssysteem terug. De zorginstelling draagt het vervoer van cliënten weer over aan vervoer bedrijf TCR. Ouders en cliënten zijn dolblij met deze beslissing. Arduin zette sinds begin deze maand vrijwilligers in om cliënten naar de dagbestedingslocaties te brengen. Daarmee wilde de zorgin stelling geld besparen. De invoering van het nieuwe vervoersplan liep echter mis: honderden cliënten werden niet opgehaald of moesten uren wachten op de bus. Dat zorgde voor grote onrust. Bij de cliënten raad regende het klachten. Arduin-directeur Peter van Wijk noemt het 'onacceptabel' dat cliën ten te lang in de bus zitten, te laat opgehaald worden of dat medewer kers langer moeten blijven omdat het busje er nog niet is. Daarom wordt het teruggedraaid. Op de vraag of het systeem niet beter doordacht had moeten worden zegt hij: „We hebben dit maandenlang voorbereid en het is wel degelijk doordacht. Maar wat we niet wisten was dat tussen verschillende cliën ten en TCR afspraken waren ge maakt over haal- en brengtijden. Die individuele afspraken zijn niet geregistreerd. We wisten daar dus niets van en konden er ook geen re- Ik ga meteen mijn dochter bellen op haar werk. Ik denk dat ze gaat huilen kening mee houden in het nieuwe vervoersplan." Hij zegt de problemen te betreu ren. De instelling gaat vanaf dins dag terug naar het oude vervoers systeem en maakt weer gebruik van de oude buslijnen en het personeel van TCR. Arduin wil het vervoersplan vol gend jaar opnieuw uitproberen en in fases invoeren. „Dit is een verstandige beslis sing", zegt Jacques Suurmond, voorzitter van de cliëntenraad van Arduin. „Het ging gewoon niet meer. We dachten woensdag dat er verbetering was, maar in de loop van de dag kwamen weer klachten binnen. Dit moet ophouden. Beter ten halve gekeerd, dan ten hele ge dwaald." De cliëntenraad wil met de direc tie van Arduin om tafel om het ver voerssysteem te evalueren. „We moeten boven water halen wat er fout gegaan is. We hadden niet in gecalculeerd dat de organisatie het niet aankon. Dat is voor ons aanlei ding om alles zorgvuldig te evalue ren, voordat overgestapt wordt op een nieuw systeem." René Jacobs uit Vlissingen, vader van cliënte Priscilla Jongepier, is 'zielsgelukkig'. „Arduin geeft ein delijk toe dat dit systeem niet werkt en dat ze het overdragen aan men sen die het wel kunnen. Daar ben ik heel blij mee. Het gaat hier om mensen met beperkingen en au tisme: daar moet je zo voorzichtig mee omgaan. Ik hoop voor iedereen bij Arduin dat er nu rust komt. Ik ga meteen mijn dochter bellen op haar werk. Ik denk dat ze gaat huilen." M voor per 95 f maand Onze adviseur Legt het graag aan u uit. AFSTAPPEN1 zaterdag 25 november 2017 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl Enkele tientallen studenten stromen in Vlissingen van het fietsvoetveer dat om 07.48 uur uit Breskens vertrok. Toch wordt juist deze afvaart geschrapt omdat hij onrendabel zou zijn. Gedeputeerde Harry van der Maas snapt alle commotie hierover niet.zeeland 4 ZEELAND 20 GEEN TOEGANG Twee Zeeuwse scholen in de prijzen in ontwerpwedstrijd ZEELAND5 Arduin stopt met nieuw vervoer Zorginstelling Arduin gaat door het stof: na felle kritiek van cliënten en ouders laat ze het busvervoer weer aan vervoerbe drijf TCR over. Cornelleke Blok en Jeffrey Kutterink Vlissingen - René Jacobs, vader van cliënte a Univé Het Zuiden Leeuwenlaan 38 Terneuzen T: 088 - 600 2300 hetzuiden@unive.nl VERZEKERINGEN Daar plukt de vruchten van

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 138