Bathsewegkerk kan wellicht van sloop gered worden Zwembad De Spetter open na renovatie Raad legt wens Goese supers naast zich neer Onrust in Wemeldinge over 'ontgassen van schepen' 7 Gemeente verrast door plannen Stichting The Lighthouse WELTERUSTEN SINTERKLAAS! Volgens bestuurslid Huib Bouw man van The Lighthouse bracht één van de bezoekers hem op het idee. „Inmiddels zijn er positieve ge sprekken geweest met de gemeente en met de eigenaar. We moeten de komende weken huiswerk maken om de hele prille plannen verder uit te werken." Renovatie zal veel geld kosten. „Ik ben binnen geweest en het is een ramp. Er zijn brandjes gesticht en veel is kapot gemaakt." Bouwman ziet de kerk niet als vervanging voor het huidige onderkomen The Lighthouse aan de Hoofdweg. Daar wonen jongeren en wordt elke dag 'open kerk' gehouden. The Light house heeft ook nog andere huizen in Rilland waar 'jongvolwassenen als familie leven met God'. De Bathsewegkerk is wel geschikt voor de conferenties die de stichting met regelmaat houdt. Daar komen veel christenen uit binnen- en bui tenland op af. Verder denkt Bouw man aan 'maatschappelijke functies' voor het dorp. De kerk is sinds 2001 eigendom van aannemingsbedrijf Rijk uit Heinkenszand, die het gebouw wil slopen om er huizen te bouwen. Het Stichting The Lighthouse vindt de Bathsewegkerk geschikt voor haar conferenties bedrijf verwijst naar wethouder Jaap Sinke voor commentaar op de ont wikkelingen. Die laat weten 'verrast te zijn' door het plan van Bouwman. „We wachten de uitwerking af en zullen het dan beoordelen." Sinke houdt voorlopig vast aan het traject dat de gemeenteraad vorig jaar in gang heeft gezet om de toren aan te kopen en te restaureren. Dat plan is aangezwengeld door de Klankbordgroep in Rilland, die de klokkentoren als 'landmark' van het dorp wil behouden. Nader tech nisch onderzoek is volgens Sinke in middels afgerond. De resultaten worden verwerkt tot een voorstel dat binnen enkele maanden aan de gemeenteraad wordt voorgelegd. Overigens is Bouwman daar on derdeel van. De discussies over de Bathsewegkerk vonden echter plaats voordat hij in maart dit jaar werd geïnstalleerd als raadslid voor de Christenunie. Het zwembad oogt als een bouwput. De bassins worden ge renoveerd en krijgen een nieuwe coating. Kantine en kleedlokalen ondergaan een metamorfose en speciale collectoren zorgen straks, wanneer de zon schijnt, voor warm water. Maar alleen technische maatregelen zijn niet voldoende voor het drukken van de exploitatiekosten. Die moe ten van 150.000 euro naar 100.000 euro. Een nauwere sa menwerking met Haestinge, het bad in Sint-Maartensdijk, moet de personeelskosten omlaag brengen. Zwembadmanager Paco Telderman gaat met één team voor twee baden werken. Nu zijn dat nog twee afzonder lijke ploegen. Aangevuld met een groep vrijwilligers moet dat zorgen voor een fikse besparing. De gemeente blijft in de toe komst eigenaar van het bad. Aan Paco Telderman de taak om jaar lijks 30.000 bezoekers er naar toe te trekken. Dat wil hij bereiken met extra activiteiten en work shops voor kinderen. Ook komt de kantine voortaan in eigen be heer. Daarin ziet Telderman kansen voor extra omzet. De Zwembadadviesraad, voorheen bekend als comité Blijven Spet teren, ondersteunt bij het orga niseren van nieuwe activiteiten. Verder let de raad op de financi ële situatie van het bad. Vier jaar geleden wilde het toenmalige college De Spetter sluiten. Uit eindelijk bleef het bad open on der de voorwaarde dat de exploi tatie goedkoper zou worden. Als de werkzaamheden zijn afge rond, gaat zwembad De Spetter 27 april open voor het publiek. Supermarkten in Goes mogen op de zondag voor kerst niet langer open zijn dan normaal. Een meer derheid in de Goese gemeenteraad verwierp donderdag een motie van de PvdA waarin een ruimere ope ningstijd werd bepleit. Enkele supermarkten hadden de gemeente gevraagd of ze tijdens de kerstdagen en de zondag ervoor (24 december) de deuren langer moch ten openen. Nu mag dat tussen 13.00 en 18.00 uur. Het verzoek werd afgewezen. De PvdA vindt dat jammer en stelde voor om de win kels dan in elk geval op zondag 24 december wat langer open te laten zijn, namelijk al vanaf 08.00 uur 's ochtends. Het voorstel kreeg alleen steun van D66 en de PvG. De WD liet weten de afspraken in de coalitie te respecteren. Ook SP, CDA en SGP/CU stemden tegen de motie. Het CDA reageerde geër gerd op het voorstel van de sociaal democraten. Met name de stelling van PvdA-raadslid Wiert Omta dat het redelijk zou zijn om de super markten tegemoet te komen, viel verkeerd. „Dus wij zijn onredelijk en u vertegenwoordigt in deze raad de redelijkheid?", vroeg CDA'er Frans van der Knaap. Op het gemeentehuis van Kapelle ligt een vergunning voor Ecotank ter inzage. Die vergunning van het Wemeldingse bedrijf trekt opval lend veel belangstellenden. „Nor maal gesproken komt er wel eens iemand kijken", zegt wethouder Evert Damen. „Maar nu kwamen er flink wat mensen informeren naar die stukken. Bij navraag bleek dat zij alleen maar kwamen om te vragen hoe het zat met die ontgas- sing. Ze waren allemaal bang dat er in dat stuk iets over ontgassing zou staan. Ik hoor het ook van de CD A- fractieleden dat ze er op aange sproken worden. 'Mensen maken zich ongerust', zeggen zij." Onterecht Volgens Damen is die onrust ech ter volkomen onterecht: „De ver gunning die er nu ligt heeft puur met de bedrijfsvoering van Eco tank te maken. Ze willen een an dere plantaardige substantie gaan opslaan en die is nog niet in de huidige vergunning opgenomen. Dat wordt geregeld in die nieuwe vergunning." Het gaat in dit geval dus zeker niet om het ontgassen van sche pen, beklemtoont wethouder Evert Damen. „Daar is ook hele maal nog geen aanvraag voor ge daan. Dus hierbij wil ik graag de onrust in Wemeldinge wegne men. Op het moment dat die aan vraag er komt, gaat er een belan genafweging plaatsvinden. En daar zullen de inwoners van We meldinge zeker onderdeel van zijn. Maar op dit moment is er dus he lemaal niks." zaterdag 25 november 2017 BE De Bathsewegkerk in Rilland wacht misschien toch niet de sloophamer. Evangelische groe pering The Lighthouse onder zoekt of er draagvlak is om het markante gebouw op te knap pen. Joeri Wisse Rilland WISSENKERKE Sinterklaas heeft dit jaar een wel heel bij zondere overnachtingsplaats uitgezocht. Hij slaapt in de molen De Onderneming in Wis- senkerke. Gisteravond moch ten de kinderen uit het dorp bij hem op bezoek, om hun schoentje te zetten én de goedheiligman naar bed te brengen. De familie Meulman heeft deze zomer De Onderne ming gekocht en was meteen enthousiast over het voorstel van de dorpsraad om de molen te betrekken bij het Sinter klaasfeest. „Hij moest hier toch al zijn om meel voor de peper noten te kopen", legt Gabriëlla Meulman uit. De intocht begon vorige week bij de molen en op de begane grond werd meteen een slaapkamer voor hem inge richt. „Er hebben al heel wat kindjes 's avonds naar binnen gegluurd, maar Sinterklaas was telkens net op de daken om ca deautjes te brengen", lacht Ga briëlla. Gisteravond werd hun geduld beloond. Sint nam alle tijd voor de jonge Wissenkerke- naren. foto johan van der heijden Terwijl de renovatie van zwembad De Spetter in Tho- len in volle gang is, moet een beheer- en bedrijfsplan zor gen dat de kosten jaarlijks met een halve ton dalen. Timo van de Kasteele Tholen Rob Paardekam Goes In Wemeldinge is onrust ont staan over een vergunning. Onder de inwoners leeft de angst dat die vergunning be doeld is voor het ontgassen van schepen. Willem Adriaansens Wemeldinge

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 136