C9 Buma gebruikt grof geschut Raad steggelt over hoogbouw Kamperland 1 HA Black 2 SPEURHOND TORENTIJD Amy, de schrik van de bajes, deed vrijdag Torentijd aan. Speciaal voorde pers laat de gsm- hond zien hoe haar gevoelige neus zelfs het kleinste mobieltje vindt. Uw woning met succes verkopen? anthonise Commentaar Stel dat de Russen via internet de stormvloedkering openzet ten. Zo waarschuwt CDA-leider Sybrand Buma voor de in zijn ogen ontwrichtende beïnvloeding door het Kremlin. Als je zo zwaar inzet als Buma, dan moet er nogal wat aan de hand zijn. Hij maakt dezelfde fout als Kajsa Ollongren. Zij was nog maar koud minister van Binnenlandse Zaken of zij waarschuwde al voor de toegenomen verspreiding van nepnieuws door Rusland. Net als Ol longren heeft Buma weinig of geen schokkende nieuwe voorbeel den van desinformatie. En hij maakt al helemaal niet hard dat Zee land direct gevaar loopt. Gelukkig maar. De nieuwe 'koude oorlog' woedt al jaren. Daarom heeft Europa allang een speciale ploeg deskundigen die niets anders doet dan Russische desinformatie blootleggen. Deze East StratCom Task Force publiceert regelmatig voorbeelden van nepnieuws. Voor Buma is dit niet genoeg. Hij wil een Nederlandse internetautoriteit. Die moet online surveilleren om burgers te beschermen tegen bui tenlandse propaganda en tegen internetcriminaliteit. Buma wil van het internet een omgeving maken die de overheid kan controleren. Hij trekt de vergelijking met een straat waar camera's hangen en waar een identificatieplicht geldt. Of zo'n gecontroleerde interne tomgeving praktisch haalbaar is? Het lijkt onwaarschijnlijk. Stel dat het wel zou kunnen. Dan is het nog maar de vraag of de samenleving zo'n vergaande controle wenselijk vindt, of de beper king van de privacy door Buma's internetpolitie opweegt tegen de bedreigingen. Het is goed dat binnen en buiten het kabinet aan dacht is voor de informatieoorlog en voor internetcriminaliteit. Maar zolang er nog een wereld te winnen is met gezond verstand, met beveiligingstechnieken en met wat mediawijsheid, moet Bu ma's plan in de onderste lade blijven. Weegt inbreuk op de privacy op tegen bedreigingen door Russen en internetcriminelen? Een kleine twee jaar geleden is de gemeenteraad van Noord-Beveland akkoord gegaan met de bouw van tien huizen bij de jachthaven van Kamperland. Maar de plannen zijn gewijzigd. De projectontwikkelaar wil twee woningen vervangen door zes ap partementen. Dat betekent dat de bebouwing 2,5 meter hoger wordt dan was afgesproken. Het college van B en W heeft de proj ectontwik- kelaar toestemming gegeven. Vol gens raadslid Van der Maas had het college deze bevoegdheid niet. „Wij hebben toestemming gegeven voor bebouwing van tien meter hoog." Het college had geen bevoegdheid om toestemming te geven De fractie stemde daarom tegen de wijzigingen van de plannen. Ook NB7 en BEN waren tegen. BEN vreest dat de privacy van de achter liggende woningen in het geding komt. Volgens wethouder Adrie van der Maas is daar geen sprake van. Een meerderheid van de raad heeft geen problemen met de komst van de appartementen. ALMANAK Gelukkig, de Zwarte Pieten-dis cussie is bijna achter de rug met 5 december in zicht, maar dan heb je opeens zoiets als Black Friday. Nooit van gehoord, maar sinds gisteren kan je er niet meer omheen. Net zo min als dat andere Ame rikaanse feestje Halloween. In een restaurant waar we gister avond aten, werd er zelfs naar gevraagd. 'Is het hier ook Black Friday?' Het antwoord van de ober was dodelijk. Bij een andere tafel hadden ze het namelijk ook al gevraagd, een viertal zuunige Zeeuwen. Seniorenraad wordt gemist Museum en VVV krijgen één ingang Snel internet voor het buitengebied GOES R&B Wonen krijgt 8,2 van huurders Terwijl Amy braaf afwacht in het busje van hondengeleider Dienst Justitiële Inrichtingen Mario ('Nee, geen achternaam'), vertelt direc teur Jaap van der Geest van PI Mid delburg (Torentijd) over de niet-af- latende strijd tegen smokkelwaar. Drugs, geld, wapens - die kenden we al. De afgelopen jaren is daar het mobieltje bij gekomen. En dan gaat het niet alleen om smartphones, maar vooral ook om veel simpelere maar ook veel kleinere telefoontjes. Op websites als Alibaba.com zijn deze 'prison phones' - sommige met een stemvervormer erop - voor een euro of 17 te bestellen. Eenmaal binnen 'doen' ze drie- tot vijfhon derd euro, schat hondengeleider Mario. Want de mobieltjes zijn bij zonder waardevol. Gedetineerden kunnen weliswaar telefoneren, maar die telefoontjes worden ge controleerd en er is geen privacy. Wie zonder dat iemand meeluis tert (al dan niet duistere) zaakjes buiten de inrichting wil regelen, probeert dus een mini-gsm binnen te smokkelen. De minimobieltjes zijn ongeveer een duim lang, met toetsjes zo klein dat ze met een tandenstoker of pen bediend moeten worden. Maar bo vendien: er zit geen metaal in. Met zo'n telefoontje passeert een smok kelende bezoeker dus probleem loos langs de metaaldetector. Mede daarom experimenteert Justitie met een security scanner, die alle onregelmatigheden op het lichaam opmerkt. Maar Amy heeft geen security scanner nodig. Haar uiterst gevoe lige neus pikt feilloos de geur van bepaalde stoffen in de metaalloze gsm's op. Enthousiast springt de speurhond uit het busje en verge zelt Mario naar de cel waar voor de demonstratie van vandaag een tele foon verstopt is. Alles verloopt vol- F. den Hollanderlaan 18 GOES -www.anthonise.nl make aar zaterdag 25 november 2017 De fractie van Noord-Bevelands Belang is tegen de bouw van zes appartementen bij de jachthaven van Kamperland. „Wij hebben ja gezegd tegen de bouw van tien woningen, niet tegen zes appar tementen", aldus Yvonne van der Maas van NBB donderdag tijdens de raadsvergadering. Melita Lanting Kamperland - Yvonne van der Maas, NBB Tip? redactie@pzc.nl GOES College en raad van Goes gaan in gesprek met het dorpenplatform en het Bondenberaad over hun wens om weer een seniorenraad in te voeren. De twee organi saties zijn niet tevreden over de manier waarop de huidige Adviesraad voor ouderen opkomt. De seniorenraad ging hier enkele jaren geleden in op. Een voorstel van D66 en de PvG om te gaan praten, krijgt steun van het college. GOES De gemeenteraad van Goes heeft donderdag unaniem ingestemd met het beschikbaar stellen van 185.000 euro, zodat Historisch Museum de Bevelanden en de VVV een gezamenlijke ingang kunnen maken. Het heb ben van één entree heeft volgens de gemeente voordelen, zoals het ge bruikmaken van eikaars personeel. De bedoeling is dat het museum uitein delijk meer bezoekers gaat trekken. 'S-GRAVENPOLDER Op dinsdag 28 november wordt in 's-Gravenpolder een informatiebijeen komst gehouden over de aanleg van snel internet in het buitengebied. Provin cie en gemeenten stellen een subsidie beschikbaar van 200 euro per adres in de regio voor aansluiting op een betrouwbaar net werk. De bijeenkomst, die om 20.00 uur begint, wordt gehouden in dorps huis Ons dorpsleven in 's- Gravenpolder. Een 8,2. Met dat cijfer beoordelen de huurders van R&B Wonen hun wo ningcorporatie. Dat blijkt uit de jaarlijkse Aedes-benchmark waarmee corporaties hun prestaties kunnen meten. Ruim 300 wo ningcorporaties (89 procent van het totaal werden op vijf vlakken beoordeeld. Amy ruikt Ondine van der Vleuten Middelburg Mario en Amy in actie. makelaar; makelaars Generaal Eisenhowerlaan 64 Middelburg Start verkoop - OPEN HUIS Woensdag 29 november 16.00 uur tot 17.00 uur IHLMA CV3 Vraagprijs 289.000,- k.k.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 133