Geen hal meer voor gymmende kinderen SP wil tax heffen op houden van paarden A 6 Scholen Hulst zoeken alternatief Sluis en Raad van State boos op elkaar zv „Schandalig, dit gaat over de rug van de kinderen", zegt Eddy van Remor- tel van scholenkoepel Stichting Ka tholiek Onderwijs Hulst. Jan van Puyvelde, voorzitter/directeur van stichting Den Dullaert belde don derdagochtend Stan van Alphen, van onderwijskoepel Perspecto, en deelde hem mee dat basisschool De Nobelhorst, De Moerschans en De Wereldboom vanaf eind volgende week niet meer welkom zijn in Den Dullaert voor hun gymlessen. De schoolbesturen hebben beslo ten zich niet de wacht aan te laten zeggen en besloten zelf op te stap pen en wel meteen. Vandaag wordt al niet meer gegymd in Den Dul laert. Van Remortel: „Wij hebben nu zulke twijfels of de veiligheid van de kinderen wel geborgd kan worden in de Noordhal, dat we zelf onze conclusies trekken." Voor het tweede jaar op rij klagen SKOH en collega Perspecto over mankementen aan gymtoestellen en -materialen in de sporthal (Noordhal) en de gebrekkige hy giëne. Ook ondanks herhaaldelijk sommeren van de gemeente, bleef Schandalig, dit gaat over de rug van de kinderen het bestuur van stichting Den Dul laert weigeren de zaken in orde te maken. Hierdoor krijgen de leerlin gen van de drie scholen al zowat een jaar geen fatsoenlijke gymlessen. De gemeente Hulst, die voor de scholen de huur van de Noordhal voldoet, heeft deze week ingegre pen; het bestuur van Den Dullaert heeft te verstaan gekregen dat er voor het einde van het jaar een keu ringsrapport moet liggen waaruit blijkt dat alles in de Noordhal in orde is. Zo niet, dan had de gemeente de Noordhal voor gymlessen willen sluiten. Als reactie hierop liet Van Puy velde de schoolbesturen weten dat ze niet meer welkom zijn en die lie ten op hun beurt weer weten niet eens meer welkom te willen zijn. Wethouder Adri Totté betreurt de gang van zaken. „En bovendien is het vreemd dat Van Puyvelde de scholen benaderde, terwijl de ge meente hier partij is. De scholen maken slechts gebruik van de sport hal en hebben het recht te klagen als er zaken niet in orde zijn." De scholen en de gemeente zoe ken nu naar vervangende gym ruimte. Van Remortel: „Vandaag wordt het even behelpen, maar vanaf volgende week komt dat hele maal goed." Momenteel wordt geïn ventariseerd waar er plaats is, de ge meente verzorgt indien nodig ver voer met bussen. Er wordt niet al leen naar gymzalen gekeken. Van Remortel: „We denken er over van de nood een deugd te maken en in dien mogelijk ook zwemlessen in Reynaertland aan te bieden." Jan van Puyvelde verwijst voor commentaar over Den Dullaert naar zijn advocaat Ron Lensen. Deze ver kiest, ondanks herhaaldelijke pogin gen, niet te reageren. De SP liet het idee, bij monde van het enige raadslid Rudy Eversdijk, al een paar keer vallen tijdens raadsvergaderingen. Het is nu ook opgenomen in het verkiezingspro gramma. „We hebben ook hon denbelasting, paarden zijn groter dan honden en de uitwerpselen worden bijna nooit opgeruimd", luidt de argumentatie. Van de op brengst kunnen nieuwe ruiterpa den worden aangelegd, vindt de SP. Naast de bekende SP-standpun- ten gaat het verkiezingspro gramma vrij uitgebreid in op spe cifiek Sluise zaken. De SP wil dat toeristen meer belasting gaan beta len, zodat de tax voor inwoners omlaag kan. De toeristenbelasting mag omhoog, en de opbrengst daarvan moet ten goede komen aan de inwoners. Ook de ozb op tweede woningen en recreatiehui zen mag van de SP stijgen. Op bou wen aan de kust moet een stop, vindt de partij. Ook door de plan nen voor het havengebied in Bres- kens moet een streep: de geplande appartementen daar zijn 'geca moufleerde bunkers, alleen ge bouwd voor de rijken der aarde'. De partij wil op drukke dagen het centrum van Sluis autovrij ma ken. Ook moet het verbod op het bezit van tweede woningen op nieuw ingevoerd worden en moet er ook in de kustdorpen voor soci ale woningbouw worden gezorgd. Anders zitten werkgevers aan de kust straks zonder personeel, en het is goed voor de leefbaarheid van die dorpen. Het volledige pro gramma is te vinden op sluis.sp.nl. Boomkwekerij en Groenbedrijf De Fruittuin v.o.f. OOSTBURG De gemeente Sluis heeft de Raad van State netjes vooraf laten weten waarom Sluis niet aanwezig zou zijn bij een zit ting over woningbouw in Cad- zand. Bovendien heeft Sluis alle door die Raad opgevraagde for mulieren opgestuurd. Dat zegt wethouder Peter Ploegaert. De Raad van State in Den Haag behandelde woensdag het be zwaar van een inwoner van de Badhuisweg in Cadzand tegen de bouw van een woning naast hem. Die zou, in strijd met de regels, te ver naar voren worden gebouwd. De rechter die de zaak behan delde, zei 'not amused' te zijn dat er niemand van de gemeente Sluis aanwezig was. Hij gaf aan niet over voldoende informatie te beschikken. Wethouder Ploe gaert is op zijn beurt 'not amu sed' over die uitspraken. „We hebben bericht gekregen dat de partijen - ontwikkelaar, water schap en bewoner - er samen uit gekomen zijn. Dat hebben we dinsdagochtend laten weten aan de Raad van State, met alle infor matie waarin we de situatie nog eens uitlegden." De zaak ging toch door, waar door de rechter zijn werk moest doen. „Dat kon ook, want we hebben alles opgestuurd", re ageert Ploegaert. „Wat ons betreft was deze zaak daarmee opgelost. Er was geen reden ons er verder mee bezig te houden." IN DE REGIO Night of the Friends Miss Faith in Lazarus Swingblues Lawen Stark Wintermarkt Siersmederij Ir MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 24 november 2017 Uit onvrede over de klachten die scholenkoepels hebben over de veiligheid en de hygiëne in de sporthal van Den Dullaert in Hulst, ontzegt het bestuur van Den Dullaert de drie basisscho len per eind volgende week de toegang. De scholen wachten daar niet op en zoeken nu per di rect andere gymruimte. Sheila van Doorsselaer Hulst -Eddy van Remortel De invoering van een paarden belasting is waarschijnlijk de meest opvallende wens in het verkiezingsprogramma van de SP Sluis. Martijn de Koning Sluis Het is NU planttijd. Wij zijn het adres voor al uw tuinplanten, sierheesters, leibomen en (fruit)bomen. Oude fruitbomen in soorten en maten. Wij zijn ook leverancier voor Stichting Landschapsbeheer Zeeland Tevens bezorging en plaatsing mogelijk. Ook voor tuinaanleg en renovatie Geopend op donderdag, vrijdag en zaterdag van 8.30 tot 16.30 Wemeldingse zandweg 4B, Kapelle, Tel. 0113-342944, Mob. 0611395456, www.defruittuin.com n. TERNEUZEN Night of the Friends viert morgen in Porgy Bess in Terneuzen de tiende editie met de bands Woodworks, The Blondes, Wha tever! en 5 Minutes of Fame én dj Mar tin. Ze treden op voor de lol en een goed doel, dieren asiel Zeeuws- Vlaanderen. Aan vang 20.00 euro, entree 10 euro. SINT JANSTEEN DJ Miss Faith draait morgenavond in café Lazarus in Sint Jansteen. Ze speelt sexy deep house tot funky dirty house. Ze stond deze zomer op het Ultra Europefestival in Kroatië en toerde door India. WESTDORPE De Belgische blues band Lawen Stark Band is morgen te gast in café 't Oude Raedhuis in Westdorpe. Het op treden begint om 21.00 uur, tickets 7,50 euro. TERNEUZEN Wie op zoek is naar cadeaus voor de feestdagen, kan morgen van 09.30 tot 14.30 uur zijn slag slaan op de wintermarkt in het activiteitencentrum van Gors, Edison- straat 2, in Terneu zen. Kaarsen, hout artikelen, ge schenkpakketten en bloemstukken, gemaakt door men sen met een beper king, zijn daar te koop. AXEL Dert Vlaander pakt het vak van zijn overgrootvader en opa op: siersme- den. Hij heeft een siersmederij inge richt aan de Mee- krapweg 28 in Axel. Morgen is het er open huis van 10.00 tot 16.00 uur. VESTING BIERVLIET BIERVLIET Biervliet zet zichzelf opnieuw op de kaart langs de verbrede N61 (Schoondijke-Hoek). Op initiatief van de dorpsraad komt de vesting Biervliet er in het klein terug, met erbovenop een stalen constructie met daarin uitgesne den de naam 'Biervliet'. Jean Paul Beumer van atelier Oma's Huisje in Biervliet maakte het ontwerp al vijf, zes jaar gele den, maar ja, de dorpsraad is voor de uitvoering afhankelijk van vrijwilligers. Voorzitter Johan de Reu hoopt dat het werk voorjaar 2018 af is. foto dorpsraad biervliet AARDENBURG Gemeentekamer Doopsgezinde Ge meente, Weststraat 37, 20.00 uur: Spiri tuele ontmoetings avond; AXEL Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Vrij kaar ten, biljarten, kaart jes maken; Ruitersportvereni ging, Boslaan 2, 19.30 uur: Kleindie- renshow Ter Verbe tering; BIERVLIET PKN-kerk, 19.30 uur: Concert mu ziekvereniging Har monie Biervliet met gastkorps Geduld Overwint uit IJzen- dijke; HENGSTDIJK Catharinakerk, 10.00-17.00 uur: In ternationaal Kunst Weekend; HULST De Lieve, 13.00 uur: Biljarten Kanaal zone; Den Dullaert, 19.30 uur: Vogelexpositie De Vlaamse Gaai (Clinge) en Zang en Kleur (Klooster- zande); KLOOSTERZANDE De Binnendeur, 10.00 uur: Wandel club; KOEWACHT De Vlaschaard, 20.00 uur: Toneel The American Dream door Cling- claer; SINT-JANSTEEN De Warande, 13.00 uur: Biljarten; 19.30 uur: Salsa; SLUIS Grote Markt, 08.00-16.00 uur: Weekmarkt; SLUISKIL Meulengat, 13.30 uur: Biljarten; TERNEUZEN Winkelcentrum Zuidpolder, 08.30- 16.00 uur: Week markt; De Veste, 13.00 uur: Soos; Portaal van Vlaan deren, Binnenvaart- weg 9,13.00-17.00 geopend; De Kameleon, 20.00 uur: Bingo; Scheldetheater, 20.00 uur: The Beatles Revival, tri bute band.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 84