C9 Niet knoeien met veerdienst Clavis ziet nieuwe toekomst De Veste -TOLVRIJE ZATERDAG Water ontharders Breuk water specialist 2 STAMMENSTRIJD OP HET GROENE VILT 't Zwaantje is een koersbalgroep, Het Zwaantje doet aan bowls. Op het eerste gezicht lijken beide sporten in De Vliegende Vaart sprekend op elkaar. Onterecht, althans dat vinden de koersbal Iers. DUS... DAGJE GOES Commentaar In Zeeland moet je niet knoeien met de tarieven van de Wester- scheldetunnel of met de afVaarten van het veer Breskens-Vlis- singen. Dat weten alle politici en bestuurders. Toch jagen zij de gebruikers zo af en toe tegen zich in het harnas. Bijvoorbeeld met speculaties over wat je allemaal zou kunnen doen als je meer tol heft. Deze week gaat het mis met het fietsvoetveer. Gedeputeerde Staten, het dagelijks bestuur van de provincie, maken bekend dat zij onder meer een vroege afvaart willen schrappen. Het blijkt precies de boot te zijn die veel Zeeuws-Vlaamse studenten elke ochtend nemen. Daar is dus niet goed over nagedacht. Afgelopen dinsdag, bij de toelichting van het besluit, beweert ge deputeerde Harry van der Maas nog dat Gedeputeerde Staten 'scherp hebben gekeken welke vaarten je kunt schrappen zonder dat ze gemist worden'. Het besluit steunt op een advies van het Overleg Platform Openbaar Vervoer. Dit pleit voor de gedeputeerde noch voor het OPOV. Want je hoeft maar een paar ochtenden in een veerhaven te zijn om te zien wie wanneer de boten gebruikt. Of je vraagt het even na bij onderwijsinstellingen en bedrijven. Die moeite is kennelijk niet gedaan. Van der Maas maakt ook een foutje met de verantwoordelijkheden. De gedeputeerde vindt dat de di rectie van de veerdienst moet beslissen over het schrappen van af vaarten. Formeel zal dat juist zijn. Maar het is wel degelijk de taak van de provincie om voor voldoende openbaar vervoer te zorgen. Deze kwestie is waarschijnlijk gemakkelijk op te lossen met een alternatieve dienstregeling. Dan blijft de schade beperkt tot wat ir ritatie bij de gebruikers en bij een paar politieke partijen. Verder is het beeld weer een beetje opgepoetst, dat Middelburg niet begrijpt wat Zeeuws-Vlaanderen nodig heeft. Ook geen halszaak, maar wel jammer. Het beeld dat Middelburg niet begrijpt wat Zeeuws-Vlaanderen nodig heeft, is weer opgepoetst In De Veste ging het de laatste tijd niet altijd goed. Er waren inbraken en veranderingen in de maaltijd voorziening zorgden voor onrust onder bewoners. Voor Clavis, de ei genaar, en de gemeente Terneuzen was dit de aanleiding een leefbaar- heidsonderzoek te doen. Het onderzoek is af. De conclusie luidt dat Clavis met de gemeente, zorgverlener ZorgSaam en wel zijnsorganisatie Aan-Z gaat werken aan een nieuwe toekomst voor De Veste. In de flats wonen veel oude ren. Clavis wil investeren, zodat zij er zo lang mogelijk veilig kunnen blijven wonen. Interim bestuurder Jos Valckx van Clavis noemt onder meer in vesteringen in energiebesparende maatregelen, een nieuw sleutelsys teem voor algemene ruimten en het opknappen van de entrees en gangen. Ook worden woningen aangepast. In De Veste wonen en- We willen weer flink gaan investeren in De Veste kele jongeren onder begeleiding. Dit aantal wordt niet uitgebreid, laat wethouder Cees Liefting we ten. De komende maanden worden de plannen voor De Veste uitge werkt, ook in overleg met de bewo nerscommissie. ALMANAK Die dame van het Walcherse ad viesbureau heeft echt het aller beste voor met de medemens. Er is niemand die zij iets slechts toewenst. Maar door een vertik king is er sinds kort één persoon die daar heel anders over denkt. Na bewezen diensten maakte de adviseuse de rekening op. Op de pc werd een keurige factuur in elkaar gezet. Met een simpele druk op de knop ging de reke ning de digitale snelweg op. Ge regeld! Dacht ze. Door slechts één R te veel be zorgde zij de ontvanger een frac tuur. Daar kan ze zich nu soms nog een breuk om lachen. Nieuw beeld aan Bierkaai Van de Vijver weer lijsttrekker in Sluis Orsted komt aan land in Vlissingen LAMSWAARDE Concert afgelast na overlijden Allebei rollen ze om beurten afge platte asymmetrische ballen over een groen kleed, allebei proberen ze de bal zo dicht mogelijk bij de 'jack' - het kleine witte balletje - te rollen, bij beide takken van sport legt de bal een kromme baan af en in De Vliegende Vaart in Terneuzen lij ken beide clubs te bestaan uit louter oudere mensen. Maar daar houden ook alle overeenkomsten tussen 't Zwaantje en Het Zwaantje op. „Ik heb het wel eens geprobeerd tijdens zo'n sportdemonstratiedag van de gemeente maar ik vond er niet veel aan." Machiel de Doelder van koersbalgroep 't Zwaantje vindt koersbal veel mooier dan bowls. „Het lijkt misschien een beetje op elkaar maar het heeft echt niks met elkaar te maken. In bowls zit geen spelelement, in koersbal wel." Op de koersbalmat bestaat het laatste deel van de mat uit een zone waar de bal len die het dichtst bij de jack lig gen, dubbel tellen. Bowls kent dat niet. „Bowls is eigenlijk net jeu de boules", vindt De Doelder. „Saai." Lidewey van Driel is lid van Het Zwaantje en vindt bowls niet saai. Bij bowls mag je weer ballen van een ander wegstoten. „Het lijkt op el kaar", erkent ook Van Driel. „Maar wij zijn jonger dan de koersbalspe- lers." Het botert niet tussen de beide clubs. Zeker niet nadat een dame van de bowls-vereniging koersbal Bowls is eigenlijk net jeu de boules, saai in de krant omschreef als een sport die op een keukenmatje gespeeld wordt. „Het kan wel zijn dat ie mand dat zegt om het verschil met koersbal uit te leggen maar zoiets moet je gewoon niet zeggen. Som mige leden waren echt zwaar bele digd toen ze dat lazen. Dat was ook zo bij andere clubs in Sas en Axel bijvoorbeeld." Hij kijkt in de rich ting van de bowls-spelers: „Die mensen voelen zich beter omdat ze een grotere mat hebben." Maar waarom lijken beide spor ten dan zoveel op elkaar? Delen ze niet dezelfde oorsprong? Machiel de Doelder denkt van niet. „Bowls komt uit Engeland. Koersbal is heel oud. Wat de oorsprong is weet ik niet. Mijn opa speelde het al. Het lijkt misschien op el kaar maar het is echt wat an ders." GEÏELLIG WINKELEN DOE JE IN #ECHTGOES.NL Enjog iamm vrijdag 24 november 2017 Woningcorporatie Clavis gaat flink investeren in de flats aan het Oostelijk Bolwerk in Terneu- zen die samen De Veste vormen. Harmen van der Werf Terneuzen - Jos Valckx, interim bestuurder van woningcorporatie Clavis Tip? redactie@pzc.nl HULST Op de kade van De Nieuwe Bierkaai in Hulst onthullen wethouder Frank van Driessche en Diana van Damme vrijdag 15 december (het is dan ook de X-mas Shopping Night) het bronzen beeld De Winkelende Vrouw. Het beeld van de kunste naars Kathleen Verhegge en Ronald de Maet ver wijst naar de detailhandel in Hulst van vroeger en nu. De Winkelende Vrouw wordt om 19.00 uur ont huld. OOSTBURG Chris van de Vijver uit Sint-Anna-ter-Muiden is bij de komende raadsver kiezingen in Sluis op nieuw lijsttrekker van Nieuw Gemeentebelang. Van de Vijver, die eerder jarenlang raadslid was, is momenteel wethouder. Ze is ook komende raadsperiode de wethou derskandidaat van Nieuw Gemeentebelang, dat drie zetels heeft in Sluis en daarmee na het CDA qua omvang de tweede partij is. VLISSINGEN Windparkenbouwer 0r- sted - voorheen Dong Energy - vestigt zich aan de Buitenhaven in Vlis singen. De Deense bou wer van zeewindparken Borssele 1 en 2 komt naast het voormalige douanekantoor op de kop van het oude veer- plein. Buiten een kantoor wil 0rsted er steigers voor de onderhouds- schepen aanleggen. Die komen naast de PSD- steiger. Het najaarsconcert van fanfare Vrijheid Een dracht uit Lamswaarde, komende zaterdag in het plaatselijke centrum De Luifel, gaat niet door. Een lid van de fanfare is deze week overleden. Het concert, waar ook zangkoor Terra Sancta zou optreden, wordt nu verzet naar het voorjaar. Koersbal Guido van der Heijden Terneuzen - Machiel de Doelder, 't Zwaantje Goes T 085 3030961 www.water-specialist.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 82