7 meer, omdat de vraag wanneer iets een novum is, al helemaal geen absolute wetenschap is. Het hangt er sterk vanaf wie ernaar kijkt." „Eén van mijn kritiekpunten voor Nederland is een gebrek aan unifor miteit binnen het OM. In het ene ressortsparket krijg je wel mede werking, in het andere krijg je niet eens toegang tot het forensisch be wijsmateriaal. Er zou één advocaat- generaal moeten komen die belast is met deze onderzoeksverzoeken. Daarnaast moet er een overheids- fonds komen voor het financieren van forensisch-technisch onder zoek. Wij behandelen nu nog herzieningszaken op toevoeging, of zelfs zonder enige vergoeding. Die betalen we noodgedwongen uit de omzet van het kantoor." „Als ik diep in mijn hart kijk, is dit wat ik veel meer zou willen doen. Ik werk al twee jaar als advocaat in een proces bij het Internationaal Strafhof, maar ik zit daar heel vaak met de gedachte van: er zit iemand al zoveel jaar vast en zijn dossier ligt te wachten. Daar heb ik soms enorm last van. Je zou willen dat je net als in de Verenigde Staten erkenning krijgt van de overheid, zodat er financiële mogelijkheden komen om onderzoekers aan te trekken en meer van dit soort zaken te doen." „Vanuit mijn opleiding bij het Korps Mariniers ben ik opgevoed met discipline en fysieke sterk heid. Ik slaap gemiddeld vier uur per nacht. Iedere ochtend sta ik half zes op om het bos in te gaan met Lizzy, onze labrador. Twee tot drie keer per week laat ik mezelf uit. Dan ga ik hardlopen of kick boksen, totdat ik helemaal afzie. Door mijn conditie te onderhou den, kan ik werkdagen van 14 tot 15 uur maken. Ons kantoor zit tegenover het Concertgebouw, maar we komen er helaas zelden. Dat is het offer dat ik breng en daar klaag ik niet over. Het gevoel dat je krijgt doordat je die mensen een stuk van hun leven kunt terugge ven, geeft nog meer voldoening dan de meeste strafdossiers die ik behandel." vrijdag 24 november 2017 GO in onze rechtspraak' Advocaat Geert-Jan Knoops: „Ik heb gedacht: ik kan beter met mijn werk stoppen, want het dient nergens toe." FOTO MARCO OKHUIZEN Is het Nederlandse rechts systeem voldoende ingericht op het herstellen van gerechtelijke dwalingen? Vindt u het werk voor het Knoops' Innocence Project niet stiekem interessanter dan uw reguliere strafzaken? De advocatuur, de onderzoeken naar gerechtelijke dwalingen, een boek schrijven. Hoe krijgt u het allemaal voor elkaar?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 7