Cedrah koopt Vredelust in Yerseke voor de grond Gemeente betaalt ombouw super 6 Detailhandel moet leefbaarheid vergroten De gemeenteraad sprak over de de tailhandelsvisie. Daarin is het ver sterken van de Goese binnenstad een speerpunt. Voor nieuwe initia tieven in de dorpen zijn een aantal voorwaarden opgesteld. Zo moeten nieuwe winkels aantoonbaar de leefbaarheid van de dorpen vergro ten, de concentratie van winkels bevorderen en ruimtelijk goed in pasbaar zijn. Sjaan Huissoon (D66) noemde al deze voorwaarden overbodig. „Winkels in dorpen zijn geen con current voor de binnenstad. Ze richten zich op de eigen inwoners." Samen met de PvdA diende D66 een voorstel in om de 'beperkende' voorwaarden voor winkels in dor pen te schrappen. Kwaad bloed Deze voorwaarden hebben kwaad bloed gezet in Wolphaartsdijk. Een aantal ondernemers uit het dorp zat gisteren op de publieke tribune. Ze vinden dat Wolphaartsdijk als Winkels in dorpen zijn geen concurrent voor de binnenstad toeristische kern volop de ruimte moet hebben voor nieuwe win kels. Wethouder Derk Alssema stelde dat het geenszins de bedoe ling is om de boel op slot te zetten. De voorwaarden zijn volgens hem zeker niet beperkend. „Wij willen ontwikkelingen die belangrijk zijn voor de dorpen absoluut niet tegen houden. Maar als Decathlon mor gen een winkel wil beginnen aan de rand van Wolphaartsdijk moe ten we dat niet willen." „Als de wethouder werkelijk geen belangrijke ontwikkelingen in de dorpen wil tegenhouden, kan hij ons voorstel wel overnemen", vond Huissoon. Maar dat deed Alssema niet. „Er moet een toetsingskader zijn." Het voorstel van D66 en PvdA werd uiteindelijk alleen gesteund door de Partij voor Goes en de SP. Het haalde daarmee geen meerder heid. De WD staat ook kritisch te genover de voorwaarden voor win kels in dorpen, maar vertrouwde op de woorden van de wethouder. Daarom steunde de fractie het voorstel van D66 en PvdA niet. Vredelust staat inmiddels al ruim 7,5 jaar leeg. Voormalig eigenaar Zorggroep Ter Weel verliet het uit 1970 daterende pand toen de nieuwbouw van Moerzicht gereed was. Manager Van de Wege wil geen details bekendmaken over de plan nen. Daar wordt momenteel met de gemeente Reimerswaal over ge sproken. Hij wil wel kwijt dat het Cedrah alleen om de 6.000 vier kante meter grond te doen is. Het gebouw, dat op anti-kraakbasis wordt bewoond, wacht dus de sloophamer. Siloah Cedrah maakte in september be kend in Yerseke dertig apparte menten voor ouderen en zestien studio's voor verstandelijk gehan dicapten te willen bouwen. Voor die laatste doelgroep werkt Cedrah samen met Siloah; een eveneens re formatorische zorgorganisatie met woonlocaties in onder meer 's-Gra- venpolder en Tholen. In eerdere plannen van Cedrah was ook de locatie van de huidige Gereformeerde Gemeente in beeld. Die komt over enkele jaren vrij om dat de leden een nieuwe kerk wil len bouwen aan de Steeweg. Voormalig bejaardenhuis Vrede lust is in het begin van 2016 aange kocht door Bogor Projectontwikke ling uit Gorinchem. Het plan was om er woningen te bouwen. Aan nemingsbedrijf Fraanje ver spreidde zelfs een schetsplan. Het bouwbedrijf uit Lewedorp is als onderdeel van het bouwteam ook betrokken bij de herontwikkeling van Vredelust. De eigenaar van de Attent in Wis senkerke wil overstappen naar de Spar-formule om het hoofd boven water te kunnen houden. Uit on derzoek is gebleken dat de huidige winkel omzet zal derven zodra de Aldi in Kamperland de deuren opent. Het college vindt daarom deze investering logisch en verant woord in het kader van de leefbaar heid, zo verwoordde wethouder Adrie van der Maas het standpunt. Bovendien investeert de gemeente vaker in supermarkten. „Dat heb ben we ook gedaan bij het winkel centrum in Kamperland, de Spar in Kortgene en dat gaan we doen bij de Spar in Colijnsplaat", aldus Van der Maas. De gemeente heeft ook al eerder geld gestoken in de Attent in Wissenkerke. Toen zijn de entree en de parkeerplaats aangepakt. Vol gens Van der Maas heeft dat er voor gezorgd dat de Attent meer omzet draait en nu nog bestaat. Mark Faasse heeft zich namens BEN niet uitgesproken voor of te gen de subsidie. Maar hij maakte zich wel kwaad over de procedure. De raad heeft hierover niet kunnen discussiëren in de informatieve raad. Het was als memo opgevoerd bij de ingekomen stukken in de be sluitvormende raad. „Dat ervaren wij als een belediging van de raad", aldus Faasse. Daarom wilde de frac tie geen deel uitmaken van besluit vorming. Noord Bevelands Belang wilde weten of Spar Holding ook inves teert in de ombouw van de winkel. Dat is volgens wethouder Van der Maas zo. IN DE REGIO Winterfair Ruilbeurs modeltreinen MIJN DORP, MIJN STAD Expositie vrijdag 24 november 2017 BB Voorwaarden voor winkels in dorpen Ondernemers die een nieuwe winkel willen beginnen in Wol- phaartsdijk of één van de an dere dorpen in de gemeente Goes moeten aan een aantal voorwaarden voldoen. Een po ging van D66 en PvdA om dat te voorkomen strandde gisteren tijdens de raadsvergadering. Rob Paardekam Wolphaartsdijk - Sjaan Huissoon, gemeenteraadslid D66 Reformatorische zorgorganisa tie Cedrah heeft het voormalig bejaardenhuis Vredelust aan de Damstraat in Yerseke gekocht. Dat bevestigt manager vastgoed Christiaan van de Wege. Het plan bevindt zich volgens hem in de 'oriënterende fase'. Joeri Wisse Yerseke De Attent-supermarkt in Wis- senkerke krijgt 92.500 euro van de gemeente Noord-Beveland voor de ombouw tot een Spar. Alle fracties gingen hiermee ak koord. De fractie van BEN stemde niet mee. Melita Lanting Wissenkerke GOES Het Ambachtscen trum in Goes houdt morgen, zaterdag, en zondag een win tertair. De fair is beide dagen te bezoeken tussen 13.00 en 16.30 uur. Er staan onder meer kraam pjes met bloem- schikwerk, beelden, paverpol, kaarten, schorten, pannen- lappen, tassen, gei tenkaas, hotdogs en soep. Ook de ateliers zijn ge opend. Het Ambachtscen trum is te vinden aan de Kattendijk- sedijk 27. HEINKENSZAND De vierde Trein Model Ruilbeurs van het jaar vindt morgen, zaterdag plaats in De Stenge in Heinkenszand. Bezoekers kunnen hier onder meer te recht voor alles op het gebied van mo deltreinen. Ook is het mogelijk advies te vragen en is er een testtafel aan- DRIEWEGEN Korteweg 17,13.OO IZOO uur: Open dag in kerstsfeer bij Brocante en Antiek 't Bagatelletje GOES Gasthuis, Kievitlaan 64, overdag: Expo sitie Ineke de Vries, Kees van den Bosch, Ria Wisse en Ko Tramper; In loophuis Oase, Rooseveltlaan 87, 13.30-15.30 uur- Open middag klei- groep 'Werk in Uit voering'; De Spinne, 15.30-18.00 uur: Gratis Streetball&- Streetdance voor jongeren van 12 tot 18 jaar; Theater de Mythe, 20.00 uur: Optreden Daniel Arends HEINKENSZAND Galerie 't Kunstuus, 13.00-18.00 en 19.00-20.30 uur: Expositie Annie Thieleman, Erna den Hollander en Lidy Renout 'S-HEER ARENDS- KERKE Heer Arendhuis, 19.30 uur: Work shop lichaamscrub maken KAMPERLAND Dorpshuis Casem- broot, Alexiaplein 3, 13.00-16.00 en 20.00-23.00 uur: Vrij biljarten KAPELLE De Vroone, C.D. Vereekestraat 74, 13.00-17.00 uur: Bil jarten senioren POORTVLIET 't Ouwe Raed'uus, Langestraat 16, 's avonds: Crazy 88 wezig waarop loco motieven en wa gons gratis getest kunnen worden. De beurs is te bezoe ken tussen 10.00 en 15.30 uur. Entree bedraagt 1,50, kin deren betalen 0,50. GOES Galerie Van den Berge in Goes heeft morgen de laatste tentoonstel ling van het jaar. Tamara Dees, Femke Gerestein, Nanda Runge en Stijn Kriele tonen hun werk. Van 15.00 tot 18.00 uur tot en met 23 de cember. Dropping, activiteit voor jongeren van 12 tot en met 18 jaar georganiseerd door Jeugd-en Jonge renwerk gemeente Tholen WEMELDINGE De Wemel, 19.00- 21.30 uur: Ladies night YERSEKE Dreef, 08.30-12.30 uur: Weekmarkt; Moerzicht, 14.00- 16.00 uur: Spelmiddag met onder meer koersbal en sjoelen; SCHOUWEN- DUIVELAND OUWERKERK Watersnoodmu seum, 10.00-17.00 uur: Fotoexpositie Jakarta, de mensen achter de zeemuur. FÈESTËLIJKE HEROPENING LEWEDORP Zeventien jaar woont Bets Rentmeester in De Kraayert in Lewedorp. Langer dan wie dan ook en daarom kreeg zij de eer om de vernieuwde Kraayert te openen. Samen met locatiemanager Dick Gorsse reed ze gisteren door een jas van papier. Het voormalige zorgcentrum De Kraayert is in de afgelopen jaren grondig verbouwd. Een deel van het gebouw is verpleeghuis geworden en in de andere vleugel zijn huurappartementen gekomen. De heropening werd gisteren gevierd met een gezellige mid dag voor alle bewoners, fotomarcelledavidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 75