Nu ook DDaames in Noordwelle Analyse BuitenBeter app is trending topic 6 Wat is dat toch met die kleine zelfstandigen in het centrum van Zierik zee? Waarom slagen de dames en heren ondernemers er maar niet in hun krachten te bundelen en samen iets moois tot stand te brengen? Is het vanuit de gedachte dat de (dagjes) mensen toch wel komen, hongerig naar het monu mentaal schoon? Of gunnen ze el kaar werkelijk niet dat het de één iets beter gaat dan de ander? Misschien moet het bestuur van InZzee een voorbeeld nemen aan de organisatie achter de jaarlijkse Havendagen in Zierikzee. Als er één moment is waarop de stad bruist, dan is het wel die drie keer 24 uur eind augustus. En wellicht zal de ene horecaondernemer er uiteindelijk iets beter uitspringen dan de ander, lachende gezichten hebben aan het eind van die rit over de volle breedte de overhand. Hoe anders was het beeld woensdagavond in de Nieuwe Kerk. Een kleine tachtig leden, al- dus voorzitter Lucie Krans van InZzee, waren op de vergadering afgekomen. Tachtig (doorgaans zo'n 40) van de 253 ondernemers binnen de grachten; dat zegt ook wel iets over het draagvlak. Ze kwamen om mee te praten over het activiteitenplan voor 2018 van het bestuur én voor de verkiezing van onder andere een nieuwe voorzitter. Maar de ideeën voor volgend jaar bleken op het laatste moment nog niet concreet genoeg en dus werd dat punt staande de t InZzee past vooral op de winkel en onderneemt zelf nog te weinig vergadering door het bestuur weer van de agenda gehaald. Kandidaat voorzitter Luit Ezinga liet eve neens op zich wachten. Lijfelijk, omdat hij in het buitenland ver toefde. Een beetje vreemde timing wanneer het gaat om machtswis seling in de Zierikzeese kikker poel. Of hij het aan voelde komen; de verkiezing werd uitgesteld in verband met onvrede onder de le den over het verloop van procedu res. Wethouder Wout van den Berg (Economie, WD), die bij uit zondering aanwezig was om de voortgang van de ruim één jaar oude BIZ te peilen, zonk de moed in de schoenen. De bedrijfsinves teringszone is opgericht om mid denstanders in het centrum te binden en aan te zetten tot geza menlijke activiteiten. Ze betalen allemaal een wettelijk verplichte bijdrage. Wanneer je dan ziet dat van de 60.000 euro die was be groot voor dit jaar slechts de helft is ingezet, dan is dat een duidelijk signaal dat er ergens iets niet goed gaat, verzuchtte de wethouder. Hij wil zo snel mogelijk een ge sprek met InZzee om na te gaan waar de schoen wringt en hoe het beter kan. De gemeente stopt na melijk zelf jaarlijks 25.000 euro in die club, dus enige verantwoor ding over besteding van dat ge meenschapsgeld is wel gepast. Vooralsnog lijkt het makkelijker de mislukkingen van de BIZ op te sommen dan de successen. Gro tere publiekstrekkers als de Ha vendagen, Zierikzee 800 en het historisch openluchtspel van de Rederijkers gaan geheel buiten InZzee om. InZzee is wél verant woordelijk voor de zes weken toe- ristendagen, maar moest deze zo mer subiet terugvallen op een eve nementenorganisatie die juist eer der was bedankt voor de moeite. De formule van het nieuwe evene mentenbureau sloeg niet aan en de stekker ging er halverwege uit, om een fiasco te voorkomen. De inzet van InZzee om de bin nenstad weer te laten bruisen, lijkt nog ver weg. Dit bestuur wekt eer der irritatie dan inspiratie op. Voorlopig leiden de inspanningen slechts tot briesende middenstan ders. Net als bij de rechtsvoorgan- gers van InZzee de afgelopen de cennia. Tijd voor een reset. ZIERIKZEE Het is een haast tren ding topic bij dorpsraadvergaderin gen op Schouwen-Duiveland: de BuitenBeter-app. Een landelijk werkende app waarmee je bij je gemeente melding kunt maken van gaten in het weg dek, besmeurde bushokjes en an dere problemen die je tegenkomt in de openbare ruimte. De gemeente Schouwen-Duive land krijgt die meldingen binnen, maar kan (nog) niet via diezelfde app reageren. Reacties komen dus terug via bijvoorbeeld mail. Dat komt omdat de gemeente nog niet (tegen betaling) bij de BuitenBeter app is aangesloten. Met reden, licht een woordvoer der toe. De verschillende systemen zijn niet zomaar aan elkaar te kop pelen, dus zou je met meerdere sys temen naast elkaar aan de slag moe ten. Aan een oplossing daarvoor wordt gewerkt. Melding Ook op andere manieren kun je op Schouwen-Duiveland melding ma ken van problemen. Via de website van de gemeente valt er digitaal aangifte te doen. Daarnaast is er een telefonische servicelijn. De club Heeren is zo'n 38 man groot. Op de mailinglijst van DDaa mes van Noordwelle staan zo'n vijf tien namen. Staan de Heeren vooral bekend om het korte 'officiële' deel van hun samenkomsten en de daarop volgende superlange nabor rel, bij DDaames gaat het er iets rus tiger aan toe. „DDaames zijn in al les net iets genuanceerder", lachen Angela van Rijn en Rose-Marie Peeren. Elke derde avond van de maand komen de vrouwen bij elkaar in het dorpshuis van Noordwelle. Dat is geen moetje trouwens, maar is ge woon voor wie zin heeft. Gemid deld komen zo'n zes dames opda gen. „Dat is een leuk aantal omdat je dan ook echt met elkaar kunt pra ten." Daarnaast worden gezamen lijk uitstapjes gemaakt; naar bij voorbeeld theater of bioscoop. Ook dat is vrijblijvend. „Iedere maand gaat er een mailt je uit en dan zien we wel wat er gebeurt." IN DE REGIO FilmTulipani in filmtheater Jazz in d'Ouwe Smisse Open atelier MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 24 november 2017 SD Stadshart Zierikzee is toe aan een reset Het rommelt weer in onder nemend Zierikzee. Het be stuur binnen de zogeheten bedrijfsinvesteringszone (BIZ) InZzee is er in het eer ste jaar van zijn bestaan niet in geslaagd de neuzen één kant op te laten wijzen. Het tegendeel lijkt het geval te zijn. En daarmee is de mid denstandsvereniging terug bij af. Marcel Modde Lucie Krans. De Heeren van Noordwelle laten al jaren van zich horen op het dorp. Tijd voor een tegengeluid, vonden hun vrouwelijke dorps genoten. Zij hebben DDaames opgericht (met dubbel D en dub bel A). Net als de Heeren komen zij één keer per maand samen. Esme Soesman Noordwelle ZIERIKZEE Filmtheater fiZi in Zierikzee brengt zondag 26 novem ber een extra voor stelling van de film Tulipani van Mike van Diem over een boer die na de Ramp in '53 emi greert naar Italië. De voorstelling is in plaats van het ge plande soloconcert van Dingeman Vis ser, dat wegens ge brek aan belang stelling is geannu leerd. De film begint om 14.00 uur. Tickets (acht euro) en zijn te reserve ren via fizi.nl. ZONNEMAIRE Twee jazzfenome- nen verzorgen zon dag 26 november een optreden in d'Ouwe Smisse in Zonnemaire. Maarten Bruijnes (foto) en Lou Brondgeest treden op met Jan van der Straate en Gerrit Kooger. Het kwartet trakteert het pu bliek op jazzklassie- kers als My way, My Funny Valentine en I've got you under my skinmet een eigen twist. Het optreden is om 14.30 uur. BURGH-HAAM- STEDE Daniëlle Orelio in Burgh-Haamstede houdt morgen, za terdag, en zondag een open atelier. Voor deze cadeau periode zijn er spe ciale aanbiedingen. Zoals sieraden, kleine keramische en bronzen objec ten. Het atelier is geopend tussen 11.00 en 17.00 uur. MARKET PLAZA OPEN BRUINISSE Tot op de laatste seconde werd er gesjouwd en verbouwd maar klokslag twaalf uur stroomden gisteren de kinderen van de naastgelegen scholen het heropende Market Plaza in Bruinisse binnen. Daar zitten Albert Heijn, Etos en Gall Gall onder één dak. Er is van alles en nog wat verbouwd. Zo is de entree ruimer. En bij Albert Heijn is een Scan Go-plein aangelegd, waar klanten zelf hun bood schappen kunnen scannen of snel kunnen afrekenen als ze een handscanner hebben gebruikt, foto marieke mandemaker BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 09.00-12.00 uur: Yoga Jacqueline Binnendijk, 19.30 uur: Najaarsverga dering Stad en Lande; BRUINISSE Dorpshuis de Vanger, 20.00 uur: JB Orchestra; BURGH-HAAM- STEDE Burghse Schoole, 13.00-16.00 uur: Expositie 25 jaar museum en Windkracht; Dorpshuis de Schutse, 16.00- 18.00 uur: Herenso ciëteit, 20.00-23.00 uur: Klaverjasver- eniging; ELLEMEET Dorpshuis, 19.00- 23.00 uur: Biljart vereniging Onder Vrienden; KERKWERVE Dorpshuis, 14.00- 17.00 uur: Biljarten/kaarten; NOORDGOUWE Mo More, 15.00- 17.00 uur: Haak- en breicafé; OUWERKERK Dorpshuis, 19.00 uur: Biljartvereni ging Phoenix; Muziektent Ring, 15.30 uur: Intocht Sinterklaas; Watersnoodmu seum, 10.00-17.00 uur: Fotoexpositie Jakarta, de mensen achter de zeemuur; ZIERIKZEE FiZi, 20.00 uur: Aquarius; Gebouw de Driehoek, 10.00- 11.00 uur: Fytaal Pi- lates; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 14.00- 17.00 uur: Ouderen- soos, 19.30-21.45 uur: Repetitieavond Harmonievereni ging Nut Uitspan ning; BEVELANDEN GOES De Spinne, 15.30- 18.00 uur - Gratis Streetball&- Streetdance voor jongeren van 12 tot 18 jaar; HEINKENSZAND Galerie 't Kunstuus, 13.00-18.00 en 19.00-20.30 uur- Expositie Annie Thieleman, Erna den Hollander en Lidy Renout. WEMELDINGE De Wemel, 19.00- 21.30 uur: Ladies Night.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 68