2018 FAHIL1 Er kan een lampjein! 7 LAMMER MAISON MARLOUS Mc:a 5.Wifi 4. Roze Van asbak tot zitzak ete. rice -mt'Vf; I 6. Fiep Laminaat op de trap kan ook Of kies je toch vooreen loper? Speel met kleuren en licht Vroeger, nog voor het bestaan van strenge brand- en veiligheids voorschriften, mocht je in de weken voor kerst een waxi nelichtjeshouder mee naar school nemen. De juf of meester deed de lampen in het klaslokaal uit (dat zou te genwoordig ook al niet meer mogen, denk ik), de waxine lichtjes aan en las daarna een kerstverhaal voor. Dat donkere klaslokaal met al die kleine lichtjes, man..dat was magisch. En om dat gevoel van magie nog completer te maken, nam ik ieder jaar hetzelfde waxinelichtj eshoudertj e mee: dat van een huisje in de sneeuw. Fantasie Het was een heel simpel ding van aardewerk, niet be paald mooi geschilderd (niet één vlakje was binnen de lijntjes ingekleurd en de kat die op de stoep zat keek scheel), maar als dat lichtje binnenin aangestoken was, dan ging mijn fantasie met me op de loop. Ik fanta seerde dat ik in dat huisje woonde. Ik fantaseerde er een hele inrichting bij (de gordijnen waren altijd rood met wit geblokt). Geen enkel vlakje was goed ingekleurd en de kat op de stoep keek scheel Mijn huisje stond ergens bovenop een besneeuwde berg, uitkijkend over een dorpje. Mijn knuffels waren mijn levende huisgenoten en de kerstman mijn buur. Sindsdien heb ik een zwakke plek voor (een zame) huisjes met lichtjes erin. Ze mogen nog steeds kitsch zijn, lelijk ingekleurd, al dan niet met een mis vormd huisdier voor de deur (ik ben met onze kat Molly wel wat gewend): het WAT DOEN WE ERMEE? maakt allemaal niet uit. Zet er een waxinelichtje in en ik ben direct weer in de besneeuwde happy place uit mijn jeugd (alhoewel ik er wel, als ik in een erg kniesorige bui ben, direct achteraan denk dat ik daar op die berg minimaal een of andere Jeep Cherokee 2.2 Night Eagle 4x4 automaat met sneeuwkettingen moet hebben om boodschappen te kunnen doen). Zo ging het ook dus ook met dit kapstokje. Ik vond hem best leuk, tot ik ont dekte dat er een lampje in dat huisje links gedraaid kan worden. Toen wilde ik het ding direct bezitten. En dan zijn de kerstafde lingen bij de kringloop nog niet eens allemaal geïnstal leerd. Veel mensen brengen die aardewerken miskleu nen van winterhuisjes daar namelijk naartoe. Moet u zich eens voorstellen wat een aantrekkingskracht die dingen op mij hebben. Ik mag lijden dat ik veel kniesorige buien heb de komende tijd, anders kan ik binnenkort mijn eigen aardewerken winterdorp stichten. vrijdag 24 november 2017 GO 15,95, Paperclip 16.95, Rice m ui w i" i Af Ai i/WKtfj nuur van Fiep Westend u ^rK 7^ l*»UU 11,99, Fiep Westendorp TRApLflMlNfWT T"RftPLAMlWAAT Wil je geen maantjes? Dan kun je altijd nog laminaat leggen. Dit is wel een behoorlijke ge vorderde klus, dus je kunt het ook laten doen door de leverancier. Die zijn ervaren en doen dat heel vlot en netjes. Een loper kan ook heel mooi zijn; dit heeft een luxe uitstraling en in combinatie met mooi schilderwerk kan jouw trap een lust voor het oog worden. Wel een open deur: houd de trap leeg, leg hem niet vol met spullen waar je over kan vallen. Je kunt ook spelen met de kleur van de leu ning. En trapverlichting komt ook in steeds meer lichtplannen voor. Kies bijvoorbeeld voor een verlichte trapleu ning, met led en een accu, dan hoef je geen ingewikkelde bedrading aan te leggen. Fancy hoor! Marlous heeft een zwak voor veel spullen, maar geef haar een waxinelicht- houder in de vorm van een huisje en je kunt haar opvegen. Sinterklaas is pas net in Nederland, maar kringlo pen richten nu al hun kerstafdelingen in. Gooi je principe om pas na Sinterklaas over de kerstversiering na te den ken overboord en wees de grote meute voor: de beste schatten vind je nu. Echte oude glazen ge kleurde kerstballen ga je daar waarschijnlijk niet vaak meer vinden, dankzij de run die daar een paar geleden op is geweest, maar toch zijn die kerstaf delingen geweldig om de beste, al dan niet hysteri sche, versiering te scoren. Marktplaats is trouwens wel een plek waar nog oude kerstballen worden aangeboden, al dan niet voor een scherpe prijs. Een dorp met huisjes van aardewerk is helemaal zo'n gekke gedachte nog niet als je de huisjes bijvoor beeld allemaal wit spuit. Sticht een dorpje op de schouw of op de kast, met nepsneeuw en lichtjes voor een vergezicht om bij weg te dromen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 51