Vf I m 3 Inbouwen of voorzetwand In én op de muur Snoeren op vloeren Poppetje gezien Helemaal snoerloos In de kabelgoot Strijkijzersnoeren Klok een tikje kleiner 'Schoolplaat' van eigen toto Kunst in de kledingkast mI vrijdag 24 november 2017 GO Het mooist is om de televisie en de ge luidsapparatuur in te bouwen. Dat inbouw- effect kun je bereiken door een extra wand voor de muur te plaat sen waarin alle appa ratuur en bekabeling een plek krijgen. Let wel: het is handig om zo'n wand zo te bevestigen dat deze voorzetwand eenvou dig naar voren kan worden gehaald om bij de aansluitingen te komen. Op pinterest.com vind je handige voorbeel den, compleet met werktekeningen. 1J Wie ruimte heeft achter een muur - een trapkast, een kamer waar een stukje af kan, een gang - boft. Dan kan er een nis komen voor een platte beeldbuis. In een (bak)stenen muur moet die ge freesd worden. Het is een pittige klus en wie geen topdoe-het-zelver is, kan het best een vakman inschakelen. Dat geldt ook voor het eventueel nieuw aanbrengen van stroomtoevoer. Als dat scherm niet mag opvallen als de tv uit is, verf je de muur donkergrijs. Dan lijkt het één effen wand. Zo'n 'gat' is wel defi nitief. Met een goede beugel kan de tv ook - als een schilderij - op de muur worden gehan gen. Jammer alleen van die bedrading tussen scherm en apparatuur. Die zouden ook in gefreesde geulen weggewerkt kunnen worden. Een slordig gezicht en pas op: struikel- gevaar! Daarom is het beter om snoe ren op vloeren goed weg te wer ken. Dat kan in een kabelgoot die hori zontaal op een plint te bevestigen is. De goot vastschroeven is in dit geval beter dan plakken. Ook tegen het plafond kunnen kabelgoten worden ge schroefd. Als er een kruipruimte of kelder onder het huis is, kunnen ka bels hierin worden weggewerkt. kastje dicht! Bij het woord tv-meu- bel komt de herin nering weer terug aan oom Piet, die dit gezegde bezigde als hij de deurtjes van het palissander meubel sloot. Kan leuk zijn, zo'n retro- geval, maar wie het binnen liever strak houdt, kan alle kan ten op. De nieuwe generatie kasten heeft aan de achter kant snoeropenin- gen om kabels aan het oog te onttrek ken. Ze zijn er in alle vormen en maten, van losse kast tot kamerbrede op- hangcombinaties. Handig en betaal baar is de Besta serie van Ikea. De Zweden verko pen ook handige bakken voor kabel- management en bureaus met kabel- doorvoeren en kabelgoten. li :«L' Het allermooist: snoer loos. Zo zijn er draad loze surroundspeakers in de handel en kan een interactieve tv worden aangesloten met een set waarbij het internet- signaal voor de tv wordt verzonden via het elek triciteitsnetwerk. Ka bels? Niet meer nodig. Wie de muur niet wil of mag beschadigen, kan de draden ver stoppen in kabelgo ten. Zwart, wit, aluminium en kunststof. Zelf in een andere kleur schilderen of spuiten is ook mogelijk. Eerst schuren en een pri mer aanbrengen. Er zijn rechte stukken te koop in diverse leng tes, breedtes en vor men. Hoekstukken zijn er ook, met of zonder plakstrip. Voor zo'n 10 euro heb je al een kabelgoot. Duur dere goten (zoals van Vogel) kunnen een voudig worden verwij derd om kabels weg te halen of bij te plaatsen. De snoeren van lam pen zijn meestal niet zo mooi als de lamp zelf. Best geinig dus om een snoer te ver vangen door een léuk snoer. Zo zijn bij stoersnoer.nl allerlei soorten 'strijkijzer- snoeren' te koop in vele kleuren en designs. Ook versieren creatieve types een snoer nog weieens door er een tak van te maken, met blaadjes eraan. En huppekee, nog een vogeltje op de tak. Altijd gezellig. Hoed u echter voor een kermis in de kamer. Met een Cl-module kan digitaal televisie worden gekeken zonder extra kastje en kabels. Voor waarden: het televisie toestel moet een Cl-in- gang hebben (Common Interface) die geschikt is voor deze module en de provider moet de Cl- module ondersteunen. De KLOQ die ont werper Arjan Ros vorig jaar op de markt bracht, bleek een groot succes. De handge maakte klok is een eerbetoon aan de ouderwetse slingerklok. Omdat hij net te groot bleek te zijn voor een klei nere ruimte, ontwierp Ros nu een klei nere versie. Deze kost 179 euro (de grote 239 euro). Oude schoolplaten zijn al een tijdje po pulair. Trendy zijn bijvoorbeeld vintage wereldkaarten of afbeeldingen van insecten. Je kunt aan zo'n systeem ook je eigen draai geven, door een eigen foto of collage te laten drukken op een schoolplaat van textiel. Zo krijg je een bijzondere afdruk van bijvoorbeeld je brui loft of je kinderen. Via fotocadeau.nl zijn de platen vanaf 14,98 euro te bestellen. Je kunt kiezen voor een uitvoering met stok ken of latten. Er zijn meer dan dertig ver schillende formaten. s'j Kledinghanger Loop, ontwor pen door Lex Pott voor Puik, maakt van je kle dingkast een klein kunstwerk. Het is een hanger in goud of zwart, gemaakt van draadstaai dat met de hand is ge bogen tot een doorlopend frame. Pott ontwierp afgeronde zijkanten om je kledingstukken met stijl op te kunnen hangen. In het rondje kun je accessoi res kwijt. Prijs: 30 euro per drie stuks.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 47