14 ZE Buurten Ja, er bestaat een buurtschap Nieuwland in de gemeente Sluis. Al weten de bewoners het zelf niet. zv A Wonen wij in Nieuwland?" De bewoners van de buurtschap heb ben geen idee. Dat ze in het Sluisse deel van het Terneuzense Driewegen wonen, weten ze wel. De buren aan de overkant betalen immers hun vaste lasten in Terneuzen en zij in Sluis. Ach, Nieuwland of geen Nieuwland, het belangrijkste is dat het er lekker rustig is, vinden André en Willy Bombelijn. Zij wonen nu 23 jaar in de buurtschap. „We woonden eerst in Philippine, maar ik reed voor mijn werk weieens rond en kwam toen dit plekje tegen. We waren op zoek naar iets op de buiten, omdat we honden heb ben. Dit beviel meteen. Het voordeel is dat we dicht bij de kust zitten", vertelt André. En dat de buren geen last hebben van zijn accordeon, het instru ment dat hij al sinds zijn jeugd bespeelt. „Ik speel vooral Franse muziek. Helaas is de markt daar voor niet zo groot hier, maar ik speel weieens op bruiloften en partijen", vertelt de bewoner. Een optreden geven op een buurtfeest zit er echter niet in. André: „Er wordt hier niets geor ganiseerd, iedereen is nogal op zichzelf. Ik vind dat jammer, want ik ben een contactmens, maar mijn vrouw is ook niet zo'n koffiekletser." In de zomer is het volgens het koppel heerlijk toeven op het ter ras, maar in de winter kan het soms tegenvallen om in Nieuw land te wonen. Op de Nieuw- landseweg wordt namelijk niet gestrooid. „Als er sneeuw voor de deur ligt, kun je moeilijk weg", vertelt Willy. „Je hebt hier so wieso echt vervoer nodig, want je Als er sneeuw voor de deur ligt, kun je moeilijk weg uit Nieuwland moet voor bijna alles naar IJzen- dijke. Er is geen supermarkt in de buurt, en af en toe een visje gaan eten in Breskens is ook wel leuk." Wie net zo lang in de buurt schap wonen als Willy en André, maar ook nog nooit gehoord had den van de naam Nieuwland, zijn Herman en Marieke du Pon. Ze zijn net terug van een rondje fiet sen, wat ze overigens iedere dag doen. „We kwamen dit huis ook tegen tijdens het fietsen", vertelt Marieke. „We woonden in IJzen- dijke, maar waren op zoek naar iets anders. Het is erg rustig wo nen hier, heel anders dan in een rijtjeswoning." Herman vult aan: „Het is goed toeven hier. Die 23 jaar zijn voorbijgevlogen." Het wonen in de polder is volgens Marieke ook niet meer zoals vroeger. „We hebben alles, alle voorzieningen zijn in de buurt", vertelt ze. Dat er niet veel contact is met de buren vindt het koppel niet erg. „Als het nodig is, mogen ze bij ons aankloppen en dat is andersom ook zo. Dat is het be langrijkste." vrijdag 24 november 2017 Wat speelt er in uw buurt? In deze rubriek nemen we een kijkje in uw eigen dorp of wijk. Vandaag: NIEUWLAND 'Wonen wij in Nieuwland? Gertie De Boey -Willy Bombelijn André en Willy Bombelijn kwamen in Nieuwland terecht omdat ze iets in het buitengebied zochten. Groot voordeel is ook dat de buren geen last hebben van de accordeon van André. foto's peter nicolai Herman en Marieke du Pon woonden vroeger in IJzendijke en ontdekten Nieuwland tijdens een fietstocht. Het is er goed toeven, vinden ze. A Op de Nieuwlandseweg wordt niet gestrooid als het ge sneeuwd heeft. A De naam van buurtschap Nieuwland in de gemeente Sluis is niet zo bekend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 42