Van de Vrede gooit het roer helemaal om kk Yaaqobi tegen oude club kk 13 Van de Vrede strijdt volop om de eindzege in de Zeeuwse ATB Wintercompetitie. „Een lager op stapje om nog wat van mijn sei zoen te maken", legt hij uit. Nor maal gesproken meet Van de Vrede zich gedurende het regu liere mountainbikeseizoen (van maart tot september) met de na tionale amateurtop en doet hij aan verschillende wedstrijden van de Beneluxcompetitie mee. Door een rugblessure kwam daar dit jaar weinig van terecht. „Mijn seizoen is een beetje in het water gevallen", concludeert hij. „Die blessure heeft me maanden aan de kant gehouden." Terwijl de concurrenten van Van de Vrede het tegen elkaar opnamen, zat hij zelfbij de fysiotherapeut te wer ken aan zijn herstel. Met succes. Tegen het eind van het seizoen zat de rijder van Beebikes-Nutswerk pijnvrij op zijn mountainbike. Omdat hij toch een goed gevoel aan 2017 wilde overhouden, be sloot de Bevelander om zich deze winter toe te leggen op het rijden van wedstrijden in de Winter competitie en staan er voor de eer ste maanden van 2018 zes strand races in zijn agenda. Op die manier hoopt Van de Vrede op en top geprepareerd aan de start van het mountainbikesei zoen van volgend jaar te staan. „Dit is voor mij natuurlijk een heel andere winter dan normaal", realiseert hij zich. „Maar samen met mijn trainer heb ik ook zoiets van: laten we het eens zo probe ren. Voor hetzelfde geld blijkt dit de kortste weg naar Rome. Wie weet pakt het goed uit." Zo goed, bijvoorbeeld, dat Van de zijn beste prestaties evenaart of overtreft. Zo werd hij in 2013 derde op het NK voor amateurs, won hij in 2014 een topcompeti- tiewedstrijd in Zoetermeer en werd hij in 2015 derde in de Bene luxcompetitie. Resultaten waar hij als zestienjarige nooit aan had gedacht. Want toen liet hij de sport waar hij als elfjarige mee begon even voor wat het was. Hij richtte zich op zijn studie en kreeg andere in teresses. Op zijn twintigste krie belde het toch weer bij Van de Vrede. Hij zat weer vaker op de mountainbike en werd opgepikt door zijn huidige ploeg. „Toen ik weer begon, wilde ik het voor mij hoogst haalbare bereiken, dat is me de voorbije jaren gelukt." In eerste instantie wilde Van de Vrede slechts een paar wedstrij den rijden van de ATB Winter competitie, waarvan de tien races plaatsvinden van eind oktober tot eind december. Omdat het zo goed ging en hij zoveel plezier aan de Zeeuwse rondjes beleefde („ik rij ook niet zo vaak in Zeeland") maakte hij een serieus doel van het eindklassement. Voor hetzelfde geld blijkt dit de kortste weg naar Rome en pakt het goed uit Van de Vrede triomfeerde bij de eerste wedstrijd in Wemeldinge en stond bij de andere drie races waaraan hij deelnam op het po dium. Vanwege ziekte moest hij de wedstrijd van afgelopen zater dag aan zich voorbij laten gaan. Ook voor de wedstrijd van mor gen in Burgh-Haamstede moet hij passen. „Mijn lichaam is nog niet voldoende hersteld. Met het oog op het eindklassement is het nu verstandiger om rust te pakken." Van de Vrede staat momenteel op pole position voor het veroveren van de eindzege. Zijn ploeggenoot Vincent Meyvis won weliswaar al drie wedstrijden, maar de Belg heeft te kennen gegeven dat de eindoverwinning voor hem geen doel is. Bovendien mistte hij al twee races, waar je er maximaal drie mag missen. Om die reden ziet Van de Vrede Marijn Vermue uit Nisse als zijn grootste rivaal. En hoe het eindklassement er ook uit gaat zien, de Goesenaar is vooral benieuwd naar hoe deze voorbereiding zich vertaalt naar zijn resultaten bij het mountain bikeseizoen van 2018. „Als die goed zijn, zie je me hier volgend jaar zeker weer terug bij alle wed strijden." Wat betreft het Zeeuwse tafel tennis kijkt Dijkers vooral naar TTCM uit Middelburg. „Die zijn goed op weg om kampioen te wor den in de tweede divisie. Zij zijn een actieve vereniging, die onder andere de Open Zeeuwse kampi oenschappen organiseert. Een aan tal jaar geleden hebben ze ook de Zeeuwse basisschoolkampioen schappen nieuw leven ingeblazen. Maar ze staan wel op eenzame hoogte, want verder is het erg dun gezaaid. Vroeger had je nog ver- Scyedam is favoriet. Voor de rest van de ploegen doen we denk ik niet onder schillende grote verenigingen in de buurt, die concurrentie zorgde er voor dat ze elkaar naar grotere hoogtes stuwden. Die tijd is voor bij. Het zijn verder voornamelijk kleinere verenigingen die het moe ten hebben van iemand die er flink aan trekt en dat in combinatie met een goede lichting, zoals nu bij voorbeeld in Yerseke. In Goes is er al een jaar of vijftien niet eens meer een tafeltennisvereniging actief." Die leegte is volgens Dijkers niet zo zeer een Zeeuws probleem. De sport kampt volgens haar met een algemeen imagoprobleem. „Uit een landelijk onderzoek dat de NTTB afgelopen zomer heeft laten ver richten, blijkt dat er een miljoen Nederlanders zijn die regelmatig tafeltennissen. Maar dat is vaak thuis of op de camping. Het pro bleem voor de sport is dat de meeste mensen het als een spelletje zien, puur recreatief. De vraag is dus hoe je meer mensen naar de verenigingen kunt krijgen. Op dat punt missen we, zoals veel andere kleinere sporten, uitstraling en aandacht. Onbekend maakt onbe mind." Een plek in de top zit er voor de Vlissingse formatie ook zeker in. De ploeg bewees tegen clubs als lands kampioen 't Knooppunt en num mer drie Amicitia dat het niet hoeft onder te doen voor de toppers van Nederland. Veel punten leverden die duels niet op, maar het vertrou wen groeide door de sterke optre dens. „We hebben laten zien dat we ge woon goed kunnen voetballen, dus daar hoeven we ons zeker geen zor gen over te maken", is Yaaqobi op timistisch. „Alleen gaven we tegen 't Knooppunt en Amicitia in de laatste seconden de winst weg. We moeten nu zorgen dat we die wed strijden - en de punten - ook over de streep trekken." aan de wedstrijd en verloren uitein delijk ook. Dat mag ons nu niet ge beuren." Groene Ster staat na zeven wed strijden op de zesde plaats en heeft de top nog in zicht. Plaatsing voor de play-offs om het landskampi oenschap, waar de eerste vier ploe gen uit de eredivisie aan mee mo gen doen, is nog altijd het doel. Daar zijn de trainer en zijn spelers het over eens. „Woensdag hebben we met zijn allen bij elkaar gezeten, om nog een keer te bespreken wat we precies willen bereiken", geeft Yaaqobi aan. „We kunnen lekker meevoetballen of voor het hoogst haalbare gaan. Ie dereen was het erover eens dat we dat laatste moeten doen." mer twee speelt een beslissings wedstrijd. Als de Brabanders pro moveren, zal dat waarschijnlijk via die laatste weg gebeuren. „Scye dam, de ploeg die nu ook boven ons staat, is favoriet voor promotie. Daar hebben wij recent nipt met 6- 4 van verloren", weet Dijkers. Maar daar achter ligt de strijd helemaal open. De Zeeuwse denkt dan ook dat haar ploeg zeker kans maakt op promotie. „Ik denk dat we niet on derdoen voor de rest van de ploe gen. Er zijn meerdere kanshebbers en de bal blijft rond. We zien wel hoe het loopt." riEtsse vrijdag 24 november 2017 Thijmen van de Vrede gaat voor goud. foto johan van der heijden Doorgaans bestaan de winters van Thijmen van de Vrede uit het maken van een hoop trai ningsuren en rijdt hij een paar mountainbikewedstrijden of strandraces. Enigszins ge dwongen heeft deze winter een totaal ander karakter voor de dertigjarige mountainbiker uit Goes. Arwin Willemsen Goes - Thijmen van de Vrede naar eredivisie - Sophie Dijkers Via Leiden en Zoetermeer kwam tafeltennister Sophie Dijkers uit Goes in Etten-Leur terecht, foto johan van der heijden Tanaka moet in de voor jaarscompetitie bij de beste twee eindigen om te kunnen promoveren naar de eredivi sie. De nummer twee moet nog wel een play-off spelen. Samir Yaaqobi, trainer van Groene Ster. foto paulten hacken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 41