mmm, O CD O Belangrijke reeks start voor 12 ZE Jong AZ volgende tegenstander Bliek Angelo Boonman is klaar voor rentree Jflj Dubbele fouten nekken Kerkhove Tafeltennisster uit Goes (53) speelt in Etten-Leur met drie jonge meiden. „De wisselwerking is goed en het houdt me jong." 1 TAFELTENNIS TANAKA Een week na zijn eerste doelpunt in het be taald voetbal, tegen Go Aheaed Eagles (0-3- zege), neemt verdediger Julius Bliek het met FC Dordrecht vanavond in de Jupiler League op tegen Jong AZ. Hij mag zich opmaken voor een nieuwe basisplaats, zo liet zijn trainer Gé- rard de Nooijer vorige week al weten. Istvan Bakx speelt met FC Oss de Brabantse derby tegen RKC Waalwijk. Augistine Loof gaat met FC Eindhoven op bezoek bij De Graafschap en Karim Bannani ontvang met Jong PSV Telstar. Het Helmond Sport van trainer Roy Hendrik- sen gaat op bezoek bij MW in Maastricht. Benhammou Nog een week geduld en dan maakt Angelo Boonman zijn rentree in het betaalde voetbal. De assistent-scheidsrechter uit Sluiskil slaagde deze week voor de Fifa-conditietest, waardoor hij vanaf volgende week weer wordt ingedeeld door de KNVB. Boonman was ja renlang international, maar stopte vorig jaar, mede door blessures en de ziekte van zijn zoon Devano. De laatste tijd werkte de Zeeuws-Vlaming hard aan zijn rentree. In juni liep hij met een team de KiKa Run in Rotterdam, daarna legde hij in z'n eentje nog vele kilometers af. Volgende week vrijdag kan Boonman weer in actie kan komen bij één van de duels in de Jupiler League. Over de grens Voor de tweede achtereenvol gende week trek ken de Zeeuwse trimlopers de grens over. De Winterloop in Beveren, die mee telt voor het Zeeuws-Vlaamse runnerscriterium, staat dit week einde op het pro gramma. Deelne mers kunnen kie zen uit drie af standen: 4000, 8000 en 12000 meter. BHi Tennisster Lesley Kerkhove is er niet in ge slaagd om de laatste acht te halen van het WTA-toernooi in Honolulu. Op Hawaï moest de 26-jarige Zierikzeese het hoofd buigen voor de Russin Evgeniya Rodina: 6-3 7-6. De Zeeuwse nummer 166 van de wereld en de Russin, die 86ste staat, ontliepen elkaar niet zo veel. Kerkhove noteerde wel een hoog aan tal dubbele fouten: zeven. Uiteindelijk kwam ze daarmee in beide sets net tekort tegen de tophonderdspeelster. Kerkhove zit nog wel in het dubbelspel. Met Lidziya Marozava, de Wit-Russische tennisster met wie ze recent het WTA-toernooi van Luxemburg won, staat ze wel in de kwartfinale van het dubbelspel. Via omzwervingen in Leiden en Zoetermeer belandde tafeltennis ster Sophie Dijkers af gelopen zomer bij het eerste vrouwenteam van Tanaka in Etten-Leur. Met een belangrijke taak ging ze in Brabant aan de slag en inmiddels is ze er helemaal op haar plek. „Daar zat een stel jonge meiden dat voor het eerst landelijk wilde gaan spelen. Ze zochten nog versterking en iemand die hen een beetje kon begeleiden en op weg helpen. Toen kwamen ze bij mij uit", vertelt Dijkers met een brede glimlach. Haar teamgenootjes in Etten- Leur zijn allemaal tussen de 18 en 23 lentes jong, maar dat is voor Dijkers geen belemmering. „In tegendeel. De wisselwerking is goed en het houdt mij jong. Het is ook hart stikke gezellig. De eerste uitwed strijd in Roelofarendsveen wilden die meiden niet voor twaalf uur naar huis." Het team startte dit najaar met dispensatie in de eerste divisie, met als doel het bemachtigen van een plaats in de top drie. Na acht van de tien wedstrijden is die doelstelling al behaald. „We staan op de tweede plaats en die gaan we niet meer uit handen geven", zegt Dijkers. „Dat betekent dat we komend voorjaar samen met de top drie uit de andere eerste divisie-poule gaan strijden om promotie naar de eredivisie." De eerste uitwedstrijd wilden die meiden niet voor twaalf uur naar huis Dijkers geeft direct toe dat de eredi visie voor haar eigenlijk te hoog ge grepen is. „De top bij de vrouwen is erg smal en het gat met de beste vier of vijf teams is groot. Daar heb ik in principe niets te zoeken. Het is voor mij ook geen doelstelling, maar voor die meiden zou het wel heel leuk zijn. Het risico is alleen dat je stad en land doorrijdt om compleet weggetikt te worden door bijvoorbeeld twee toptalenten en een Bulgaarse routinier in Den Hel der, of door een Chinese speelster in Zuid-Limburg. Maar mochten we het halen, dan ben ik er uiter aard wel bij." Maar zo ver is het nu nog niet. Om te promoveren zal Tanaka in het voorjaar eerst nog bij de beste twee teams van de promotiepoule moeten eindigen. De nummer één promoveert rechtstreeks, de num- Yaaqobi leidde de ploeg uit Gouda afgelopen seizoen naar een zevende plek in de eredivisie, één plaatsje onder Groene Ster. Maar de trainer verruilde Watergras afgelopen zo mer voor een nieuw avontuur, in Vlissingen, en sindsdien is er in Gouda veel veranderd. De ploeg is nu hekkensluiter. „Door verschillende omstandig heden is de kern van het team waar ik mee werkte gestopt", weet Yaaq obi. „Dat is één van de grootste re denen waardoor het nu niet zo goed gaat bij Watergras." Hoewel er dus veel spelers zijn vertrokken, wordt het voor de trai ner vanavond toch een feest van herkenning. „Bijna alle jongens die er nu spelen, ken ik ook", vertelt hij. „Een aantal woont bij mij in de buurt. Andere jongens heb ik in de jeugd onder mijn hoede gehad in KNVB-elftallen en er zijn ook nog wel een paar spelers waarmee ik zelfbij Watergras gewerkt heb." Het feest is pas helemaal com pleet als Groene Ster de punten in Vlissingen houdt. Want Yaaqobi wil zijn oude ploeg graag pijn doen. „Voor ons komt er een belangrijke reeks wedstrijden aan. We treffen de komende weken veel ploegen die net zo sterk zijn als wij of min der zijn", blikt de trainer vooruit. „Daarin moeten we punten pak ken, om de eerste seizoenshelft goed af te sluiten. Vanavond moe ten we voor een goede start van die reeks zorgen." Normaal gesproken moet dat, te gen de hekkensluiter, natuurlijk lukken. Maar er ligt gevaar op de loer. „We moeten waken voor on derschatting", waarschuwt Yaaq obi. „Vorig seizoen speelden we met Watergras tegen De Hommel. Die ploeg stond toen laatste. Maar we begonnen veel te gemakkelijk vrijdag 24 november 2017 VOETBAL Julius Bliek (links) viert zijn doelpunt tegen Go Ahead Eagles foto erwin spek VOETBAL De zaalvoetballers van 't Knooppunt zijn uitgeschakeld in de strijd om de Uefa Futsal Cup. Na de 6-0-neder- laag tegen Barce lona verloor de landskampioen, waar de Thole- naar Hicham Ben hammou trainer is, gisteren ook van het Italiaanse Pes- cara: 9-1. Tevfik Ceyar maakte in de elfde minuut de enige goal na mens de Amster dammers, die al snel op achter stand stonden. 1 Angelo Boonman met zijn zoon Devano FOTO RONALD DEN DEKKER TENNIS cl co Dijkers is op weg Menno Kole Goes - Sophie Dijkers Eredivisie Het vrouwenteam van Tanaka. foto johan wouters Voor Groene Ster Vlissingen- trainer Samir Yaaqobi staat er vanavond een bijzonder duel op het programma in de eredivisie van het zaalvoetbal. Zijn oude club GZV Watergras komt op be zoek in Zeeland. Daniel Vervelde Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 40