8 Vandaag wordt in Rotterdam een begin gemaakt met Soof, de musical. De Zeeuwse inbreng is groot, met een hoofdrol van Maike Boerdam en liedjes van Peter Slager. Vanuit de coulissen kijkt Peter Slager toe als zeven acteurs de melodie in zetten van 'Alles is toch goed', een van de zeventien liedjes die hij samen met Ed Struijlaart heeft geschreven voor Soof, de musical. Dan begint hoofdrolspeel ster Maike Boerdam het eerste couplet te zingen. „Dit is leuk hè", zegt Slager. „Als je iets wat je zo vaak zeifin je studiootje hebt ingezongen, ineens in deze setting hoort, in dit decor." In LP2, de theaterzaal in Las Palmas op de Rot terdamse Kop van Zuid, is de keuken gebouwd van Soof (gespeeld door Boerdam) die van huis uit haar eigen cateringbedrijf runt. Middelpunt is een kleurig kookeiland. Vanavond, tijdens de eer ste voorstelling, zit het publiek er bovenop. Giste ren werd nog druk geoefend op de musicalversie van de romantische komedie, die het vier jaar ge leden zo goed deed in de Nederlandse bioscopen. Volgend jaar november is pas de première, maar de komende weken vinden in Rotterdam en Breda workshops plaats - proefvoorstellingen waarbij de mening van het publiek zeer op prijs wordt gesteld. De Zeeuwse inbreng is groot. Hoofdrolspeel ster is de uit de Sluis afkomstige Maike Boerdam. „Ik ben gewoon gebeld of ik auditie wilde doen", vertelt ze. „Ik krijg die rol never nooit niet, dacht ik, die gaat vast naar een van de grote Neder landse musicalsterren. Maar 's avonds werd ik al opgebeld dat ik de rol had. Ik was flabbergasted en megablij. Ik denk dat ik zelf wel een beetje ben Dat je ergens 100 procent voor gaat zonder dat het perfect is en juist dat is de bedoeling als Soof. Net even iets anders en met een smile. Dat je ergens honderd procent voor gaat zonder dat het perfect is en juist dat is de bedoeling. Mis schien is het wel heel Zeeuws. Doe maar gewoon, Musicalactrice Maike Boerdam (1976) Peter Slager (Dreischor, 1969) dat is al gek genoeg, maar er wel helemaal voor gaan." De liedjes voor de musical zijn geschreven door de Haagse zanger Ed Struijlaart en bassist en tekstschrijver Peter Slager van Blof. „Ik vond het een ambachtelijke manier van werken", zegt hij. „Je moet het verhaal met een liedje van a naar b brengen. Met een popliedje ben ik meer geneigd in mezelf te duiken." Struijlaart en Slager hebben zich wel opgesteld als singer-songwriters. „Ik weet niet of musical- muziek een genre is. In ieder geval hebben wij nadrukkelijk niet gemaakt wat ik me daarbij voorstel. We zijn echt in het popidioom gebleven. Ik had verwacht dat het voor Maike best taai zou worden. Ze zingt al twintig jaar musicals, met de Als je iets watje zo vaak zelf in je studiootje hebt ingezongen, ineens in deze setting hoort techniek die daarbij hoort. Dat betekent belten, zingen vanuit de buik, en veel vibrato gebruiken. Dat is hier niet de bedoeling. Maar ze pakt het echt ontzettend snel op." Misschien is dat wel het wezen van een musi calzangeres, vult Boerdam aan. „Er is niet één de finitie van wat een musical is. In Thephamtom of the opera zit klassieke muziek en in Soof zitten popliedjes. Ik ben geen klassieke zangeres en geen popzangeres. Ik zing het liedje als acteur, op een manier die past bij het verhaal. De vertelling moet kloppen. Het geweldige van de liedjes van Peter en Ed is dat ze mooie woorden hebben ge vonden die precies de juiste betekenis hebben in het stuk. Dat maakt het voor mij makkelijker." Dat ze met Slager samenwerkt, vindt ze fantas tisch. „Ik heb altijd gehoopt ooit iets met Blof te doen. Wat zij hebben bereikt, dat is iets om als Zeeuw trots op te zijn. Dat Peter hieraan mee werkt, is voor mij de kers op de taart, of om het op zijn Zeeuws te zeggen, de parel in de oester." PZC ONLINE Bedankt @NS_online Doordat er geen treinen rijden tus sen Vlissingen en Goes ben ik van daag vrij van school vrijdag 24 november 2017 BB Peter Slager en Maike Boerdam in het decor van de musical Soof in Las Palmas 2. fotomarcodeswart 'Misschien is Soof wel een beetje Zeeuws' Ernst Jan Rozendaal Rotterdam - Maike Boerdam, hoofdrolspeelster komt uit Sluis. Ze stu deerde aan het conserva torium in Gent en speelde onder meer in bekende musicals als Assepoester, The Sound of Music, Evita, Mary Poppins en Annie. Ze speelde Betsy in de kin derserie Big en Betsy. In 2010 bracht ze het album Dichtbij Broadway uit, met Nederlandse versies van bekende musicalliedjes. is bassist en tekstschrij ver van Blof. Hij werkte samen met tal van bands, waaronder a balladeer en Lorrainville. Vorig jaar ver scheen zijn eerste soloal bum Slik, met teksten in het Schouws. De liedjes voor Soof schreef hij met de Haagse zanger Ed Stuijlaart. - Peter Slager, liedjesschrijver Meer informatie: soofdemusical.nl NIEUWSAPP Voor het laatste nieuws kunt u natuurlijk op elk uur van de dag terecht bij de PZC online. Op de desktop, laptop, tablet of smart- phone, altijd het actuele nieuws tot uw beschikking; 24 uur per dag, 7 dagen per week. Wilt u het nog gemakkelij ker, installeer dan de PZC- nieuwsapp op uw telefoon. Met slechts één klik opent u de app en ziet u wat er op dit moment speelt in uw buurt, de rest van Zeeland en de wereld. Ook in de app heeft elke regio zijn eigen pagina. Bovendien kunt u via de knop 'Net bin nen' altijd het laatste nieuws op een rij zien. TWITTER Jana Houweling @Life_of_JanaH De boom die het treinver keer in Zeeland gisteren platlegde was voor sommi gen een uitkomst. De over grote meerderheid van de reacties op sociale media waren minder positief. Ter hoogte van Oost-Souburg viel een boom op een por taal. Tussen Goes en Vlis singen reden daardoor urenlang geen treinen. De NS heeft bussen ingezet. ONLINE TOP 5 Meest gelezen op pzc.nl 1. Truck rijdt achterop file in Antwerpen, vrouw en man komen om het leven 2. Chauffeur uit Sluis kust borsten van gehandicapte 3. Dit bijzondere excuus briefje vond studente Elina bij haar fiets 4. Boom valt op bovenlei ding: treinverkeer tussen Goes en Vlissingen plat 5. Ouders woedend op ver voer van Arduin: 'Ik ben me wezenloos geschrokken' Kijk op www.pzc.nl of O @pzcredactie 13 facebook.com/depzc @pzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 36